ZdroweNalewki witają

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:

Post autor: JanOkowita »

Jest mi niezmiernie miło dołączyć do tak zacnego grona. Obiecuję, że postaram się podzielić swoją wiedzą po uważnej lekturze, tak aby nie powielać tematów.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
promocja
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: Kucyk »

A i mi miło jest powitać profesjonalist(k)ę!
Ale aby tradycji stało się zadość, upraszam o napisanie o sobie kilku słów. Tylko takich od siebie i z ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: JanOkowita »

Kucyk pisze:A i mi miło jest powitać profesjonalist(k)ę!
Ale aby tradycji stało się zadość, upraszam o napisanie o sobie kilku słów. Tylko takich od siebie i z ;)
Dziękuję ... Przez dwadzieścia kilka lat pracowałem w sprzedaży, w FMCG, zawsze na odpowiedzialnych stanowiskach. Aż w końcu kilka lat temu posypało mi się zdrowie i musiałem ostatni rok spędzić na kilku pobytach w szpitalu i na zwolnieniu lekarskim w domu. Lecz nie znoszę próżni i postanowiłem, że na stare lata zajmę się jednym z moich hobby, ale tym razem bardziej "zawodowo".
Bardzo się cieszę, że mogę zaistnieć na tym Forum. Szczególnie cenię sobie czystość języka polskiego na tym portalu, gdyż to po prostu świadczy o wysokim poziomie kultury użytkowników.

To tyle ! Do następnego spotkania.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: Kucyk »

No, teraz to rozumiem!
A czy Kolega kiedyś próbował samodzielnie "drukować własne powieści"?
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: JanOkowita »

Tak, 9 lat temu zająłem się produkcją piwa w domu. A ponieważ wyznaję zasadę, że:
"Jeśli coś robisz, to rób to tak jak by to była ostatnia rzecz w twoim życiu",
to do tematu podszedłem mocno.
Wówczas były to początki sprzedaży brewkitów w Polsce i po nabyciu dwóch sztuk i wyprodukowaniu z nich piwa z "gotowca" postanowiłem pójść mocniej do przodu.

W tym celu zakupiłem taboret grzewczy 6,5 Kw, garnek 65 litrów, chłodnicę miedzianą, śrutownik oraz wszelkie niezbędne drobne akcesoria. Wspólnie z kumplem z forum piwnego sprowadziliśmy drożdże z Belgii. Spędziłem w Belgii kiedyś pół roku i mieszkałem u kumpla, którego ojciec zlikwidował przed moim przyjazdem restaurację i w magazynie zostało jakieś 2 tys butelek belgijskich piw. Powiedział: albo to wypijecie, albo się zmarnuje !
Więc trudno się dziwić, że zostałem fanem belgijskich smaków, a najbardziej tych produkowanych przez mnichów.

Wracając do produkcji... W każdy weekend wstawałem wcześnie rano w sobotę i zaczynałem pracę. A ponieważ nasza kuchnia jest połączona z salonem, to można sobie wyobrazić ilość zapachu w chałupie. Mnie to nie przeszkadzało, ale kobiecie... Szczególnie proces chmielowania ją doprowadzał do histerii. Nic się baba na zapachach nie zna :odlot:

A ze śmiesznych zdarzeń - kiedyś zbyt wcześnie zabutelkowałem Trappista, bez mierzenia ballingometrem ( no cóż, fachowiec !). No i dwie skrzynki pozostawione w pokoju zachowały się jak granaty. Skrzynki owinąłem kocem i wyniosłem za dom, aby bezpiecznie dokonać żywota domowego piwowara.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: Kucyk »

ZdroweNalewki.pl pisze:zająłem się produkcją piwa
Czyli można powiedzieć że Kolega zaczął pisać krótkie felietoniki na jakieś 5-6 stron. Ja raczej, pomimo że jestem wręcz fanem takich opowiadanek, skupiam się na prozie. Dawniej pisałem głównie nowele 40-50 stronicowe, ale odkąd mały powielacz zastąpiłem kolumnowym offsetem gustuję w dziełach większych - koło 95 stron. Co ciekawe, to bardzo rzadko czytam wydrukowane przez siebie utwory, pozostając przy owych wymienionych na wstępie nowelach, niestety nie mojego autorstwa. Moim ulubionym autorem jest Tusk.
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: JanOkowita »

Napisałem o tym co było. A świat idzie do przodu !
Staram się nadążać z literaturą, teraz walczę z oprawą moich dzieł. Okładka, introligatornia i temu podobne. :czytaj:
Ostatnio zmieniony niedziela, 13 lut 2011, 18:55 przez Kucyk, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Nie cytujemy całego postu jeśli znajduje się powyżej.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: Kucyk »

No okładki już przejrzałem na stronie Kolegi. Bardzo gustowne.
A swoją drogą, to oprócz tych obitych skórą i inkrustowanych mógłby Kolega wprowadzić tanie okładki z tektury o grubościach 0,2; 0,5 i 0,7 na które na tym oto zacnym forum panuje ciągły popyt.
Czy z wypowiedzi o ewoluowaniu świata mogę wnioskować, że Kolega również za opasłe tomiska się wziął?
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: JanOkowita »

Ano są przecież. Ta okładka 0,7 to jest z grubej tektury, bo waży blisko kilogram.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: artaks »

Czy forumowicze bedą mogli liczyć na jakieś rabaty na... akcesoria drukarskie? ; )
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Witam Szanownych Forumowiczów

Post autor: JanOkowita »

artaks pisze:Czy forumowicze bedą mogli liczyć na jakieś rabaty na... akcesoria drukarskie? ; )
Jak najbardziej ! Proszę o kontakt na PW.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Juliusz
1050
Posty: 1066
Rejestracja: środa, 10 wrz 2008, 16:28
Krótko o sobie: Amator alkoholniarz, ciekawy.
Ulubiony Alkohol: Whiskey.
Status Alkoholowy: Drinker
Lokalizacja: Australia
Podziękował: 82 razy
Otrzymał podziękowanie: 128 razy
Re: ZdroweNalewki witają

Post autor: Juliusz »

Nie szyfrować! Nie szyfrować! ;)

Rozumiem, że kolega ZdroweNalewki.pl pisze i drukuje książki z wieloma kolorowymi ilustracjami. Jest to zajęcie nadobne bo takie prace są wiele łatwiejsze do czytania ale wymagają jednak uwagi przy ich rozumieniu.

Nie wiem gdzie umieścić moje zainteresowania bo lubię i zbiorki krótkich opowiadań (5-6 sześcio stronicowych) ale lubię też dłuższe powieści z rozdziałami czterdziesto-stronicowymi.

Pomimo zaniedbań w pisaniu udało mi się założyć mała bibliotekę aby i przyszłe pokolenia mogły sobie poczytać.

Ale są też smutki w życiu - z pewnością wielu z nas bo i mnie bardzo smuci, że większość ciągle czyta masowo drukowane brukowce :(

Witam i pozdrawiam ZdroweNalewki.pl
Moją pasją są suwaki logarytmiczne jednostronne
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: ZdroweNalewki witają

Post autor: JanOkowita »

O, biblioteka dla następnych pokoleń to zaiste przednia myśl ! W tym celu postawię dodatkowy regał dla wnuków :)

Moja połowica na swoje 18-te urodziny (a było to już lat temu wiele) delektowała się 18-letnią okowitą w postaci ogórka wypełniającego całą butlę. Tak więc jadła razem z gośćmi te plastry. Takie 2 w 1 - bo i jadła i jednocześnie piła :odlot:

A flaszeczkę nastawił mój teść w dniu, w którym się urodziła.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”