Alergia na drożdże

Jak i z czego zrobić idealny zacier lub nastaw, który będzie podstawą do otrzymania oczekiwanego destylatu, przepisy, porady, sposoby na dobry na zacier, itp...

Autor tematu
Labamba17
10
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 22 lip 2023, 21:24

Post autor: Labamba17 »

Cześć mam pytanie odnośnie wyrobu wina. Czy podczas fermentacji burzliwej gdy wydobywa się gaz i z rurki bulga to wydobywa się tylko dwutlenek węgla czy drożdże również wydobywają się na zewnątrz. Pytam bo chciał bym trzyman nastaw w kuchni a żona ma uczulenie na drożdże, czy może zaszkodzić?
Ostatnio zmieniony niedziela, 15 paź 2023, 21:47 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
alembiki

wawaldek11
2500
Posty: 2921
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Alergia na drożdże

Post autor: wawaldek11 »

Ma alergię na jakiś konkretny szczep, czy na wszystkie?
Jak na wszystkie, to chyba cały czas cierpi, bo drożdże wokół nas są w różnym stężeniu prawie cały czas.
Myślę, że woda w rurce nie wypuści ich na wolność.
Pozdrawiam,
Waldek

Autor tematu
Labamba17
10
Posty: 17
Rejestracja: sobota, 22 lip 2023, 21:24
Re: Alergia na drożdże

Post autor: Labamba17 »

Nie wiadomo na jaki szczep ale np. Jak rozrabia drożdże do ciasta to odrazu ma czerwone plamy na rękach przez kilka dni.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 16 paź 2023, 08:39 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2761
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 435 razy
Kontakt:
Re: Alergia na drożdże

Post autor: JanOkowita »

To nie musi być uczulenie na drożdże - może być uczulona na inne składniki, które są zastosowane w masie kostki drożdży piekarskich. Kup jakieś suche drożdże aktywne i przygotuj z nich próbkę w szklance wody z odrobiną cukru i niech żona posmaruje takim roztworem dłoń.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery i Nastawy”