Mmarzi

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Mmarzi
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 4 sie 2022, 05:47

Post autor: Mmarzi »

Witam jestem nowa osobą kupuję Alembik Miedziany Rotating Column do destylowania ziół i kwiatów i do olejków eterycznych.
Otworzyłam działalność warsztatową z tworzenia kosmetyków ,mydeł,świec ozdobnych. Pozdrawiam, dopiero się zaznajamiamy ze sprzętem.
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 sie 2022, 07:04 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Mmarzi

Post autor: Doody »

Witaj koleżanko i powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek

Autor tematu
Mmarzi
Nowy Członek Forum
Posty: 0
Rejestracja: czwartek, 4 sie 2022, 05:47
Re: Mmarzi

Post autor: Mmarzi »

To proszę o sugestie, jaki alembik będzie najlepszy do hydrolatow i olejków?
Ostatnio zmieniony czwartek, 4 sie 2022, 11:25 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2739
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 308 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Mmarzi

Post autor: JanOkowita »

Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

patrzal
250
Posty: 280
Rejestracja: środa, 25 gru 2019, 21:38
Krótko o sobie: Γνῶθι σεαυτόν
Podziękował: 40 razy
Otrzymał podziękowanie: 48 razy
Re: Mmarzi

Post autor: patrzal »

Czołem!
Moim osobistym, do destylacji olejków eterycznych wcale nie musi być alembik.

Najważniejsze, to żeby miał szeroki otwór, przez który będziesz wkładać i wyjmować surowiec. Żeby dostać jakąś sensowną wydajność olejku, to (pomijając może cytrusy) powinnaś raczej iść w skalę co najmniej 30 litrów pojemności kotła. A wyciąganie kilogramów surowca przez wąską dziurkę po procesie to słaba zabawa.

Druga przydatna rzecz, to możliwość zawrotu hydrolatu do destylatora, zwiększa się wtedy wydajność olejku. Coś takiego jak np tu https://youtu.be/KCRLVQW60Ws - poo oglądaj sobie ich inne filmiki, włoska firma zajmująca się destylatorami stricte do olejków, także na skalę przemysłową. Akurat zakupów u nich raczej nie polecam, bo ceny mają na nasze warunki z kosmosu, ale można sobie popatrzeć jak to może wyglądać.

Pooglądaj, poczytaj z czego się korzysta, przemyśl, co będzie dla ciebie istotne. Pogadaj też z forumowymi konstruktorami, może któryś by się podjął zrobić to co sobie wymarzysz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”