Dział, w którym znajdują się różne "napromieniowane ;) wiedzą" tematy.
Awatar użytkownika

Takeda
30
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Załączniki
Re: Różne strony moralności i religijności

Postautor: Takeda » piątek, 18 lut 2022, 13:23

rastro pisze:
Takeda pisze:1. Znajomości się przydają, bo nie jest łatwo i tanio być chociażby w kole łowieckim, czy przejść badania albo dostać pozwolenie mimo wyroku itp

No faktycznie... czyli jest tak jak myślałem, trzeba znajomości, gdybyś był niestabilny emocjonalnie, albo sąd twierdził że jesteś bandytą... ;). Ja tam jednak wolę żeby przestępcy i czubki nie ganiały z bronią po mieście.

to pal licho, szaleńcom w wojsku i policji na legalu dają broń, ba niejednokrotnie odznaczają nawet, gdy taki delikwent zastrzeli kobietę z nożem bo jest niebezpieczna i czuł się zagrożony z kolegami, kij że mieli i pały i paralizatory, ale to ona miała przewagę liczebną, bo była jedna a oni w 3 byli sami.
W 2016 mogłem mieć za 1k pln jakiś bajkał nie pomnę jaki, warunek na legalu, koszt całkowity 17k pln, a gdyby ktoś z mojej rodziny był w kole łowieckim to by mnie to kosztowało 6k pln i żadnych ambon czy innych cudów do zrobienia. Tutaj znajomości się przydają, nie miałem więc zrezygnowałem. W końcu na dobry łuk nic nie trzeba. Z wiatrówki co najwyżej wybijesz oko i to nawet jak ma trochę więcej niż te 17 J, a z łuku zabijesz, a nikt się nie czepia, że go masz.
"Można żyć kiedy żyć się godzi i umrzeć kiedy umrzeć trzeba"

Awatar użytkownika

Doody
2500
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki

Postautor: Doody » piątek, 18 lut 2022, 20:12

Ale z łuku zabijesz tylko Indianina :hahaha:
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika

mtx
1350
Krótko o sobie: Po prostu robie co lubie i lubie to co robie
Ulubiony Alkohol: Whiskey
Kontakt:
Załączniki

Postautor: mtx » sobota, 19 lut 2022, 03:50

Takeda pisze:Z wiatrówki co najwyżej wybijesz oko i to nawet jak ma trochę więcej niż te 17 J

Oj jeszcze bardzo mało wiesz na temat PCP, ale to dobrze, im mniejsza świadomość wśród ludzi, tym my jako posiadacze mamy spokojniej :D

Awatar użytkownika

Doody
2500
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Załączniki

Postautor: Doody » sobota, 19 lut 2022, 11:11

Kolega ma taką wiatrówkę po modyfikacjach. Ładuje zbiornik do 350 barów i używa dwóch rodzajów śrutów kalibru 6,3 mm (chyba). Jeden jest cięższy a drugi wygląda jak aluminiowy. Ten lżejszy jest chyba naddźwiękowy bo pomimo tłumika huk wystrzału jest jak z broni palnej. Strzelałem z tego karabinu na 100m i choć nie jestem wybitnym strzelcem, to 5 na 5 trafiłem w cel o wymiarach 20 x 10 cm. Oczywiście celownik optyczny.
Ostatnio zmieniony sobota, 19 lut 2022, 11:13 przez Doody, łącznie zmieniany 3 razy.
Pozdrawiam
Darek

Awatar użytkownika

Totitotiti
100
Krótko o sobie: Lubie piwo. Robie wino ;-)
Ulubiony Alkohol: czysta
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Załączniki

Postautor: Totitotiti » niedziela, 20 lut 2022, 18:04

Ci co mają styczność z bronią wiedzą o tym że nawet karani mogą dostać pozwolenie.
I nikt nawet nie zainteresuje się wywiadem od sąsiada.
Na pełnym legalu mozna mieć broń czarnoprochowa do której można dokupić naboje już troszkę inaczej zrobione żeby poreczniej było. Kiedyś bizony kładli strzałem z takiego czegoś.
Myślę globalnie , działam lokalnie.

Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
6500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: radius » wtorek, 22 lut 2022, 07:52

Proponuję wrócić w główny nurt tematu. I w związku z tym polecam wszystkim (zwłaszcza tym broniącym kościoła jako instytucji) obejrzenie kolejnego reportażu w tvn24Go o pedofilii w Kościele. Odkłamujący m. innymi wizerunek naszego "ukochanego" papieża - "Strefa ciszy".
Ostatnio zmieniony wtorek, 22 lut 2022, 07:54 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Wróć do „Radioaktywne”