Krzysiekchary

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
krzysiekchary
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 sie 2021, 20:05

Post autor: krzysiekchary »

Cześć. Jestem marynarzem a swoją przygodę z destylacja wlasnie rozpoczne po powrocie. Zakupiłem alembik 20l i kuchenkę Browin z regulacją mocy. Chce sie pobawic w smakowki:) i whisky. Zacierać umiem bo od roku z dobrymi efektami robie piwo od podstaw tzn od zmielenia slodu do butelkowania. Tak więc podstawowy sprzęt do zacieranie i fermentacji posiadam.Wasze forum bardzo mnie ukierunkowalo.
Pozdrawiam
alembiki
Awatar użytkownika

Doody
3500
Posty: 3849
Rejestracja: czwartek, 20 paź 2016, 20:04
Krótko o sobie: Degustator z powołania :-)
Ulubiony Alkohol: DIY
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: południowa Wielkopolska
Podziękował: 283 razy
Otrzymał podziękowanie: 463 razy
Re: Krzysiekchary

Post autor: Doody »

Witaj Krzyśku i powodzenia :ok:
Pozdrawiam
Darek
Awatar użytkownika

leon24_36
150
Posty: 199
Rejestracja: wtorek, 18 paź 2011, 22:07
Krótko o sobie: Człowiek nie jest taki, żeby sobie nie poradzić
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 21 razy
Re: Krzysiekchary

Post autor: leon24_36 »

krzysiekchary pisze:Wasze forum bardzo mnie ukierunkowalo.
Pozdrawiam
To jest również Twoje forum więc "Nasze" 8-)

Czytaj, pytaj, działaj

:piwo:

Autor tematu
krzysiekchary
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 sie 2021, 20:05
Re: Krzysiekchary

Post autor: krzysiekchary »

Mniej więcej wiem co w trawie piszczy i jak używać sprzętu:) Zasadniczo interesuje mnie tylko jedna kwestia jeszcze. Obecnie na wolnym bede 4 miesiące. Do tej pory jak pisalem zajmuje się browarnictwem i wyrobem wędlin. Teraz kupiłem ten alembik i kuchenkę. Myśląc przyszłości to potrzebowalbym cos jeszcze do 95-96% :) zeby pogony przerobić i czasami jakas cukrowka. Tu moje pytanie bo czytam fora ogladam na stronach i dalej nie bardzo wiem. Myślałem o obratku. Kwestia tylko czy taki najtańszy bedzie ok jak zamiast zmywakow dam mu sprezynki. Chodzi o cenę bo nie chce kupować kolejnej drogiej zabawki. Będzie używany sporadycznie moze z 2 góra 3 razy w roku na male nastawy , ale z kolei chciałbym osiągnąć bardzo dobra jakość produktu. Nie musi byc mega wydajny. Z góry dziękuję za porady
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2597
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Krzysiekchary

Post autor: jakis1234 »

Aabratku ;).
Jeżeli chcesz mieć sprzęt dobrej jakości pozwalający uzyskać porządne 96%, to niestety trzeba trochę zainwestować.
Pogadaj z producentami sprzętu - tutaj masz spis https://alkohole-domowe.com/forum/topic23846.html
i opinie o niektórych https://alkohole-domowe.com/forum/topic23899.html.
Tylko się nie ładuj w różne wynalazki z allegro.
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 sie 2021, 19:55 przez jakis1234, łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Krzysiekchary

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Witaj Krzyśku! Cóż za piękne imię!

Co do 96%, to uważaj na allegro, dobrze Ci radzimy. Jakie tam są wynalazki, to głowa mała...
Lepiej podstawową od gościa co wie co i jak, niż cuda na kiju od euro-destylatory, czy jak im tam.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

mateusz85
50
Posty: 80
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Bimberek i whysky
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Krzysiekchary

Post autor: mateusz85 »

Część. Jestem początkującym w tej dziedzinie, ale to forum to kopalnia wiedzy, która chłonę co dziennie. Mili i uprzejmi ludzie którzy zawsze pomogą. Przez ostatnie 3 miesiące posiadałem sprzęt który myślałem że jest bardzo dobry, ale po konsultacjach z kolegami z forum okazało się że mam poloneza 89 rok. Powiem Ci tak posłuchaj kolegi jakis1234 i porozmawiaj ze spawacza mi z forum. To są Doktorzy w tej pięknej dziedzinie

Autor tematu
krzysiekchary
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 1 sie 2021, 20:05
Re: Krzysiekchary

Post autor: krzysiekchary »

Co chodzi o mój sprzęt, stanęło na tym ze sam zacząłem budować z materiałów które mam na burcie. Postanowiłem, że spróbuję sam coś stworzyć. Wykonałem już chłodnicę z rurki miedzianej 6mm około 7 metrów, nawinąłem podwójny zwój. Chłodnicę ovm tez już zrobiłem. Planuję całość zbudować z rury miedzianej 54mm. Wypełnieniem będą sprężynki nierdzewne do wysokości 1,4m . Na wysokości 1,2 chcę umieścić ovm, a nad nim jeszcze 20cm sprężynek będzie. Głowicę chcę 20cm od kolumny w górę. Kąt głowicy około 100°, a jej długość 40 do 50cm. Termometry chcę wstawić na wysokości 40cm licząc od kega, drugi 10cm poniżej ovm i trzeci w głowicy. Co chodzi o termometry to robić dławik i w niego wkręcać? Bo zastanawiam się nad zrobieniem wkręcanej pochwy na termometr tak żeby w nią był wkładany. Nie wiem czy dobry pomysł bo będzie chyba pewna zwłoka reakcji na temperaturę przez grubość ścianki pochwy. Mam tokarkę na burcie wiec mogę się bawić. Zostaje jeszcze kwestia spawania. Co radzicie? W domu mam spawarkę mma tylko. Więc albo szukać spawacza, albo kupić mini palnik i srebro. Cały projekt aabratka wymyśliłem czytając to forum i starałem się wyciągnąć to co najlepsze. Uważam ze nie sztuka kupić wszystko, sztuka jak najwięcej samemu zrobić i żeby jeszcze działało. Co chodzi o sprężynki to z tego co czytam na forum, to będę się kontaktował z którymś z kolegów. Jak coś źle chcę zbudować, to proszę o naprowadzenie mnie. Pozdrawiam
Mod:
Post z taką ilością błędów powinien trafić do kosza, ale poprawiłem. Zadbaj o poprawną pisownię.
Ostatnio zmieniony niedziela, 22 sie 2021, 23:15 przez wawaldek11, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”