keg po pepsi

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.

Autor tematu
fax123
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 09:01

Post autor: fax123 »

Witam!Mam pytanie do wszystkim użytkowników owego kega czym go grzejecie prąd czy gaz?Ja posiadam kuchenkę gazową i chyba przy takim sposobie zostanę.Druga sprawa jak zdemontować gumową podstawę z takiego kega??Czy keg będzie stał stabilnie na kuchence mimo wypukłego dna?? Proszę o rady!! pozdro michał
alembiki
Awatar użytkownika

Under
50
Posty: 80
Rejestracja: czwartek, 20 sie 2009, 01:24
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Re: keg po pepsi 18L

Post autor: Under »

W galerie bez problemu znajdziesz odpowiedź na swoje pytania ;)

http://alkohole-domowe.com/forum/michu1 ... t2800.html galeria użytkownika michu1978

i

http://alkohole-domowe.com/forum/keg-ma ... t1739.html galeria użytkownika fredi007

Pozdrawiam ;)
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: keg po pepsi 18L

Post autor: Zygmunt »

Grzałki są prostsze;)
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

fredi007
50
Posty: 86
Rejestracja: poniedziałek, 28 gru 2009, 12:14
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: keg po pepsi 18L

Post autor: fredi007 »

Witam fax123, gumę z kega szlifowałem szlifierkom kątową z tarczą piórową, taką z papieru ściernego trochę kopci się przy tym ale ładnie schodzi.
Keg po napełnieniu stoi w miarę stabilnie ja dodatkowo kładę metalową podkładkę ale i bez tego może być.
http://alkohole-domowe.com/forum/downlo ... &mode=view

Autor tematu
fax123
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 22 wrz 2010, 09:01
Re: keg po pepsi 18L

Post autor: fax123 »

Panowie dzięki za podpowiedzi w poniedziałek biorę szlifierkę i do roboty!Ta stronka to prawdziwa kopalnia wiedzy! pozdro dla wszystkich bimbrowników!
Awatar użytkownika

bwie
50
Posty: 90
Rejestracja: czwartek, 8 paź 2009, 20:18
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: keg po pepsi 18L

Post autor: bwie »

Witaj,
Dwa razy usuwałem taka gumę z KEGa i najlepiej mi to wyszło gdy na przemian sukcesywne opalałem mocnym palnikiem a potem zdrapywałem opaloną gumę dłutem lub czymś podobnym. Potem kątówka ze szczotką drucianą i zeszlifowałem do połysku. Błyszczy się jak psu jajka na wiosnę. Po opaleniu dno nie jest równe i trzeba trochę pokombinować aby stabilnie stał na kuchence.

Pozdro

ksawery
10
Posty: 19
Rejestracja: niedziela, 31 lip 2011, 13:03
KEG po pepsi - czy ten się nada???

Post autor: ksawery »

Witam,
to mój pierwszy post na forum które czytam z wielkim zainteresowaniem :)
Jako że w kwestii KEGów jestem kompletnie zielony mam pytanie do doświadczonych: czy taki sprzęt będzie OK biorąc pod uwagę zarówno jego funkcjonalność (do stawiania na taborecie; kwestie uniwersalności fittingu żeby na w miarę łatwo dostępnych częściach można było to-to podłączyć) jak również stan w jakim się znajduje, jest to KEG po pepsi - tylko tyle wiem.

A oto fotki
222.jpg
111.jpg
333.jpg
Z góry dzięki za info
Ksawery
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: KEG po pepsi - czy ten się nada???

Post autor: Zygmunt »

Grzanie na taborecie będzie problematyczne, bo taki keg po obdarciu dolnej gumy nie ma płaskiego dna. Ale można go próbować przerabiać, co z resztą jest na forum opisane w paru miejscach.

Opisane też są sposoby mocowania kolumn i prostych aparatów- zarówno przez szybkozłączki, jak i przed dekiel.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

mariusz0478
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 20:52
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: keg po pepsi 18L

Post autor: mariusz0478 »

Witam !

Do kega wstaw sobie kolego grzałkę 1,5 kW + regulator i po sprawie. Ja takiej używam w swoim sprzęcie i działa ,a z montażem też nie miałem większych problemów. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika

kobe
20
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 12 mar 2011, 21:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Czysta Psotna ;) Żubrówka...
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: keg po pepsi

Post autor: kobe »

Witam, dołączę się do tematu o pepsi kegu. Otóż po umyciu dekla z uszczelką, dekiel jest ciężko wpasować (gumowa uszczelka jest strasznie "tępa"). Czy można ją lekko czymś posmarować, żeby wyeliminować ten problem? Może wazeliną techniczną. :bezradny:

Co do samego tematu.
mariusz0478 pisze:grzałkę 1,5 kW + regulator
Ja mam właśnie takie rozwiązanie i do tego kega jest najlepsze. Do grzania na gazie oprócz usunięcia gumy, trzeba by było dospawać nóżki, a blacha jest dość cienka i nie jest to łatwe.
Quo vadis pszczółko?

mariusz0478
20
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek, 31 maja 2010, 20:52
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: keg po pepsi

Post autor: mariusz0478 »

kobe pisze:Witam, dołączę się do tematu o pepsi kegu. Otóż po umyciu dekla z uszczelką, dekiel jest ciężko wpasować (gumowa uszczelka jest strasznie "tępa"). Czy można ją lekko czymś posmarować, żeby wyeliminować ten problem? Może wazeliną techniczną. :bezradny:
Mnie też przepuszcza ta uszczelka, więc stosuję ciasto z mąki. Można jeszcze wymienić uszczelkę na silikonowa.
Pozdrawiam :D
Ostatnio zmieniony środa, 3 sie 2011, 12:48 przez Agneskate, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: kosmetyka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”