Dodatek hibiskusu lub nastaw z hibiskusu

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.
Awatar użytkownika

Autor tematu
maniek2939
150
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy

Post autor: maniek2939 »

Witam,
Czy ktoś próbował ale podobnie jak ja zastanawia się nad nastawem z hibiskusu ? Robię z niego wina i czy na wodzie czy na soku tłoczonym z jabłek wychodzi bardzo miły i zaskakujący smak. Czy ktoś próbował może destylować taki nastaw ?

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka

użytkownik usunięty
Re: Dodatek hibiskusu lub nastaw z hibiskusu

Post autor: użytkownik usunięty »

Serwus.
Winko z płatków hibiskusa z rodzynkami, jest pyszne. Zastanawiałem się kiedyś nad przegotowaniem takiego nastawu, tak jak kiedyś, gdy postanowiłem nastawić a następnie PS potraktować winko ze składników jak na bożonarodzeniowy kompot z suszu owocowego- śliwki, gruszki, jabłka, morele, rodzynki. Podobnie jak w w/w przypadku, winko wyszło pyszne ale wyrób końcowy do... Taki sobie wyszedł. Więc nawet nie próbuję ale kto wie...
Awatar użytkownika

Autor tematu
maniek2939
150
Posty: 175
Rejestracja: niedziela, 30 gru 2018, 10:57
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 10 razy
Re: RE: Re: Dodatek hibiskusu lub nastaw z hibiskusu

Post autor: maniek2939 »

defacto pisze:Serwus.
Winko z płatków hibiskusa z rodzynkami, jest pyszne.
Skoro takie Ci smakuje, zrób wino z hibiskusa ale zamiast rodzynek dodaj 500gram suszonej żurawiny na 25l nastaw. Ja tak ostatnio poczyniłem i nie żałuję zmiany.


Wracając do tematu, a jakby tak nastaw jabłkowy wzbogacić suszem z hibiskusa lub do samego destylatu dodać kilka płatków, bo nad tym też myślałem



Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”