Nie za mało drożdży?

Produkcja koniaku, brandy, śliwowicy, kalwadosu i innych nektarów które można uzyskać z owoców.

Autor tematu
kropla
20
Posty: 20
Rejestracja: środa, 23 cze 2010, 11:39
Podziękował: 1 raz

Post autor: kropla »

Witam wstawiłem zacier 10L wody 2.5kg cukru i 3 słoiki konfitur, dolałem wody i wszyło 15L zacier.Dałem nato 1 kostkę drożdży, babuni czy nie zamało? proszę o odp.
Pozdrawiam
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Niezamało drożdży

Post autor: Zygmunt »

Za dużo :)
Cukromierz jest? Jakie blg?
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"

Autor tematu
kropla
20
Posty: 20
Rejestracja: środa, 23 cze 2010, 11:39
Podziękował: 1 raz
Re: Niezamało drożdży

Post autor: kropla »

Właśnie nie mam ale zacier na razie, pracuje bardzo dobrze. I jakiej ilości, mogę się spodziewać. Pozdrawiam
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Niezamało drożdży

Post autor: rozrywek »

kropla pisze:Właśnie nie mam ale zacier na razie, pracuje bardzo dobrze. I jakiej ilości, mogę się spodziewać. Pozdrawiam
W/g mnie to sporo za dużo, konfiturki trochę może złagodzą zapach, ale i tak będzie śmierdziało drożdzami, prosta zasada: wiecej drożdzy, szybsza fermentacja, większy drożdzowy smrodek. Nie warto przesadzać, czas i cierpliwośc, te dwa aspekty są naszym sprzymierzeńcem. Co do ilości jaką uzyskasz - ok 6-7 flaszek 40% napitku ( dane orientacyjne)
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Bzymek80
100
Posty: 107
Rejestracja: poniedziałek, 12 kwie 2010, 21:59
Krótko o sobie: Po ukończeniu kursu solówek na trójkącie i oboju wyegzekwowałem szkolenie z naczyń ręcznie dmuchanych w podmiejskiej cepelii. Doktorat i habituacje z metalurgii OKRUTNEJ zdobyłem przypadkowo kręcąc się nieopodal zakładów obuwniczych rożnych fasonów w szczególności butów lewych.. a potem poleciało....
Ulubiony Alkohol: Jim Beam, VIP
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Niezamało drożdży

Post autor: Bzymek80 »

kropla pisze:10L wody 2.5kg cukru i 3 słoiki konfitur, dolałem wody i wszyło 15L zacier.
Witam,
Literatura i Szanowni Koledzy na forum często wspominali, że nie powinno się przekraczać 0,3kg cukru na litr wody, jeśli u Ciebie konfitury to nie miodek powinno być ok.
Zaopatrz się w cukromierz bardzo ułatwia prace i nie jest kosztowny. A drożdży delikatnie za dużo. Ja na swojej aparaturze z takiej ilości zacieru uzyskuję około ~1,5 litra spirytusu 90%(alkoholomierz kalibrowany ze sklepowym spirytusem)
Pozdrawiam
(...) ile musiałbyś wypić żeby zagrać w Ich Troje??
...hmm nie da się tyle wypić...
Awatar użytkownika

lukaszenko
5
Posty: 5
Rejestracja: środa, 25 sie 2010, 23:38
Re: Nie za mało drożdży?

Post autor: lukaszenko »

A nie lepiej by było zastosować drożdże np Fermivin PDM bayanus
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy owocowe”