Zwarte Urządzenia Rektyfikujące i nie tylko...

bartek71
5
Załączniki
Re: Mini still LM Radiusa - pierwsza destylacja

Postautor: bartek71 » piątek, 20 wrz 2019, 11:01

radius pisze:Aparat przeznaczony jest głównie do destylacji smakówek - owocówek i zbożówek ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby po zdjęciu części CM, dołożyć kolejny kawałek rury z głowicą i skraplaczem i normalnie rektyfikować. Ostatnio właśnie dorabiałem koledze taką "przystawkę" do aparatu. Połączenie na teflon sprawdza się znakomicie :ok:

Witam
To moje pierwsze pytanie(a) na tym forum
Czy część CM to skraplacz?
Jak długi kawałek rury należy dołożyć?
Czy dobrze myślę , że dołożyć go między kolumnę a głowicę i i dodać wypełnienie?
Czy termometr zostaje w tym samym miejscu?
I jeszcze sprawa tego termometru , odpowiadałeś komuś że sonda jest luźno w wypełnieniu(luźno ?myślałem że jest wlutowana jakaś zaślepiona kapilara ,żeby było szczelne ) a na pierwszej stronie w opisie jest że 12 cm nad wypełnieniem -
Czy z otworu z rurki na górze skraplacza ulatują jakieś zapaszki? Ten otwór jest dla bezpieczeństwa,żeby nie rozerwało sprzętu podczas niekontrolowanego szybkiego zagotowania,tak?
Ale Wam się trafił użytkownik....:-)
Pozdrawiam

dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

MastaMari
5
Załączniki

Postautor: MastaMari » niedziela, 8 mar 2020, 19:38

Witajcie jestem w trakcje kompletacji elementów aby zrobić własnego Bokakob"a który będzie miał podobna głowice jak w ministill Radiusa

założenia:
- Keg 50l
- kolumna łączna wysokość 150-180CM z rury miedzianej 42
- wysokość rury na wypełnienie 100-120cm wypełnienie to 250ml miedzianych i 1l KO sprężynek i 2 zmywami jako podtrzymanie wypełnienia
- chłodnica 3-4m z rurki 8mm, docelowa długość chłodnicy to 25 cm aby zrobić ją jak najmniejsza co będzie owocować większą kolumna
- głowica na bazie projektu mini-still Radiusa
- termometr 20 cm od dołu kolumny oraz 15 cm poniżej głowicy
- jeziorko docelowo 20ml

Zależy mi na otrzymaniu dobrego spirytusu. Moje wcześniejsze doświadczenia to kolumna 1m potstill z 2 odstojnikami i zimne palce na którym po 2krotnym pędzeniu udawało się osiągnąć zadowalające 85% - niestety zapachy zostawały a na pozbyciu się ich głownie mi zależny

Prosiłbym o porady co do całej kolumny na co zwrócić uwagi bądź co zmienić w jej budowie.
Ostatnio zmieniony niedziela, 8 mar 2020, 19:40 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

.Gacek
1500
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Załączniki

Postautor: .Gacek » niedziela, 8 mar 2020, 21:06

3 metry rurki na skraplacz Ci wystarczy, jeziorko zrób sobie jak najmniejsze (czyli grzybek też będzie niższy), zasyp tylko sprężynkami z KO bo rurę już masz miedzianą. Taka kolumna przy odrobinie cierpliwości da Ci od początku do końca 96%.
Pozdrawiam Gacek.

MastaMari
5
Załączniki

Postautor: MastaMari » poniedziałek, 9 mar 2020, 13:30

Dzięki wielkie za odpowiedź, kolejna kwestia to grzanie taboretem gazowym czy lepiej zainwestować w grzałkę elektryczna ? nie wiem czy 1,5kw nie będzie zalewać kolumny.

Pisz staranniej - MANOWAR
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 mar 2020, 13:43 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.

Feti
250
Kontakt:
Załączniki

Postautor: Feti » poniedziałek, 9 mar 2020, 14:57

Odpuść sobie grzanie taboretem, niewygodne, bardziej niebezpieczne i do tego więcej z tym roboty. Wiem, bo sam przez rok grzałem na gazie.
Pozdrawiam Błażej :pije:

Awatar użytkownika

.Gacek
1500
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Załączniki

Postautor: .Gacek » poniedziałek, 9 mar 2020, 15:08

Zainwestuj w grzałkę 2kW + 1,4kW na mufie 5/4 cala. Będziesz rozgrzewał na dwóch grzałkach bezpiecznie na bezpieczniku 16 amper, a później poprowadzisz proces na grzałce 1,4kW lub 2kW ale do niej będziesz musiał zastosować regulator.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 9 mar 2020, 15:11 przez .Gacek, łącznie zmieniany 2 razy.
Pozdrawiam Gacek.

MastaMari
5
Załączniki

Postautor: MastaMari » wtorek, 7 kwie 2020, 08:57

Witajcie, aktualnie daszek mam zrobiony z kapy na rurę 28, czy takie rozwiązanie jest dobre? Czy lepiej zastosować standardowy daszek, który wystaje poza obrys rury?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 7 kwie 2020, 10:11 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
5500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: radius » wtorek, 7 kwie 2020, 10:15

Lepiej jak będzie wystawać. Wtedy masz pewność, że możesz odebrać całość skroplonego destylatu. W twoim rozwiązaniu część może spłynąć po ściance do otworów co nie pozwoli wyliczyć dokładnie wielkości refluksu.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Wróć do „Galeria destylatorów Reflux”