Temat dla tych, którzy chcą zbudować, bądź zakupić, kompletne urządzenia.

użytkownik usunięty
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: użytkownik usunięty » sobota, 20 lip 2019, 14:53

Bardziej chodziło mi o to że mając ustawiony regulator np na 1470W, załóżmy że jest to moc na granicy zalania, to przy spadku mocy o 20W, będzie on pracował z mocą 1450W.
Oczywiście nie wiedząc o spadku będę myślał, że pracuję na granicy 1470W
Zawsze jednak będzie to mniej niż tytułowy sprzęt, który mając np. tę samą granicę zalania 1470W i nie mający możliwości ustawienia co kilka stopni regulacji, to moc grzania należy w nim ustawić na 1400 czyli już w tej chwili pracuje o 70W poniżej granicznej mocy zalania, a mając ten sam spadek w sieci o 20W , to będzie pracował z mocą 1380W. W takim układzie wychodzi, że będzie pracował o 90W poniżej zalania, a ten z regulatorem tylko o 20W. Oczywiście chodzi tu o sytuację w której nie jesteśmy świadomi spadku w sieci i nie korygujemy ustawień.
Nie wiem, czy napisałem to zrozumiale, jeżeli nie to już się nie będę produkował.


dostawa 5zł
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

rastro
950
Posty: 998
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: rastro » sobota, 20 lip 2019, 17:34

No dobrze ustaliłeś że granica zalania to 1473W (ale w sumie nie wiesz jaka jest faktyczna moc)... zaczynasz pracę z mocą 1470W bo chcesz być na granicy zalania, ale... warunki się zmieniają... napięcie dla odmiany skacze o 2V (bo jak ustalałeś granicę zalania to akurat żona piekła ciasto, sąsiedzi też coś tam robili - kolega wcześniej pokazał wykres jak się zmienia napięcie w sieci i to nie są pojedyńcze Volty). Tak więć teraz pracujesz ponad mocą zalania... nie wiem czy to nie jest znacznie gorsze od pracy z nieco niższą efektywnością? Zastanów się. Może wcale nie jest to takie istotne. Jeżeli chcesz się tak bawić to niestety zaczyna być niezbędny regulator mocy z prawdziwego zdarzenia, taki który mierzy faktyczną moc inaczej cóż może być nieciekawie, albo nawet niebezpiecznie.

Generalnie warto brać pod uwagę wszystkie wartości brzegowe parametórw procesu - Ty się skupiłeś na mocy przy progu zalania, zupełnie zignorowałeś zmienność innych parametrów.
Ostatnio zmieniony sobota, 20 lip 2019, 17:49 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

Awatar użytkownika

.Gacek
1750
Posty: 1771
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 13:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: .Gacek » sobota, 20 lip 2019, 21:30

Widzę, że temat zrobił się mocno offtooowy...
Ale do brzegu, jeżeli ciągniemy temat regulatora.
Kilka razy prosiłem znanych wyjadaczy z forum o pomoc i doradzenie w zakresie pływającego napięcia sieciowego a co za tym idzie i mocy. Niestety ale nie ma na naszym rynku regulatora który będzie pilnował nastawionej mocy (mocy którą ma utrzymac na grzałkach( na regulatorze względem wzrostu i spadku napięcia w sieci. Jedyne czym możemy się wspomagać to regulacją PID opisywaną przez kolegę @Pepe59 o ile dobrze pamiętam oraz poszukać informacji na temat sposobu inżyniera... Ale oby nie zaśmiecać jest to temat na inny wątek, każdy z nas wie, że nawet głupi czajnik, czy bojler potrafi obniżyć napięcie w sieci i kilkanaście wolt...
Pozdrawiam Gacek.

Awatar użytkownika

herbata666
1050
Posty: 1096
Rejestracja: sobota, 3 lis 2012, 19:39
Krótko o sobie: Domowy konstruktor, różnych nietypowych destylatorów.
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Centrum, Warszawa
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: herbata666 » niedziela, 21 lip 2019, 00:32

Panowie spokojnie, zacznijmy od początku, praca pod progiem zalania na wysokim ciśnieniu jest niedopuszczalna, w każdej chwili mogą pojawić się zalania, albo nawet o tym nie wiedząc, możemy pracować cały czas na kolumnie lekko zalanej, co jest poda żadnym pozorem nie wskazane (słaba jakość urobku). Od pewnego czasu przyjęło się takie stwierdzenie, że pracujemy pod progiem zalania, ale nikt super dokładnie nie opisuje tego ile procentowo trzeba zejść z mocą żeby znaleźć tą idealną moc, niestety przez tak lansowane poglądy, szczególnie nowi użytkownicy maja problemy z jakością (bo pracują na częściowo zalanej kolumnie) oraz z awariami zalania kolumny w połowie procesu (bo skoczyło napięcie). Kolega pisze, że to ma duże znaczenie, ale to jest nie prawda, nie podaje żadnych argumentów dlaczego nie pracować z mocą o 20% niższą niż próg zalania (może poda). My robiliśmy dużo rożnego rodzaju testów, na prace przy różnych mocach i mamy z goła inne poglądy. Nikt nie pisze na jakim ciśnieniu pracuje, jaka kolumna, jaki zasyp, jaka średnica drut, jaka średnica sprężynek, jaki ciężar zasypu. W dodatku kolega nadmienia że ma sterownik fazowy Pamela, używa kolega japitole do nie go jakiegoś miernika czy nie ???

Pozdrawiamy
SztukaDestylacji
501-050-098


rastro
950
Posty: 998
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: rastro » niedziela, 21 lip 2019, 09:10

.Gacek pisze:Widzę, że temat zrobił się mocno offtooowy...
Ale do brzegu, jeżeli ciągniemy temat regulatora.

Jak nie na temat... rozprawiamy o przydatności wyżej wymienionego sprzętu ze względu na użyty tam rodzaj regulatora, jak rozumiemm do rury nikt większych zastrzeżeń nie ma ;). Fakt nie padło pytanie o wypełnienie, ale to w razie co jest raczej łatwo wymienne.

.Gacek pisze:Kilka razy prosiłem znanych wyjadaczy z forum o pomoc i doradzenie w zakresie pływającego napięcia sieciowego a co za tym idzie i mocy. Niestety ale nie ma na naszym rynku regulatora który będzie pilnował nastawionej mocy (mocy którą ma utrzymac na grzałkach( na regulatorze względem wzrostu i spadku napięcia w sieci.

To proste niema i raczej nie będzie bo jak obejrzysz nawet nasze forum pod tym względem to każdy jeden się rozgląda za sprzętem możliwie najtańszym a dla kilku z kilkunasru zainteresowanych nikt takiego sterownika nie zrobi , a cena będzie cóż conajmniej wysoka.

herbata666 pisze:W dodatku kolega nadmienia że ma sterownik fazowy Pamela, używa kolega japitole do nie go jakiegoś miernika czy nie ???

Z kontekstu można wywnioskować że nie. Można mieć tylko nadzieję że kolega @japitole mierzył ten swój punkt zalania w czasie kiedy użytkownicy podłączeni do jego lini zasilającej w większości akurat byli w pracy/szkole albo wyjechali na wakacje ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett


arTii
1150
Posty: 1160
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 18:55
Krótko o sobie: ponad 40 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od niedawna - mój własny :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: podkarpackie
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: arTii » niedziela, 21 lip 2019, 10:08

Sama kolumna wygląda na poprawnie wykonaną, złącza SMS, termometr w okolicy 10 półki, wysokość kolumny też w porządku - nie bardzo jest się do czego przyczepić, zwłaszcza jeśli ktoś ma zamiar również warzyć piwo. Ciekaw jestem tej chłodnicy zanurzeniowej jak wygląda.
Ja swój kocioł kupiłem okazyjnie (nowy, powystawowy) za 700zł :) więc teraz jeśli dołożył bym drugie tyle, to myślę, że zrobił bym z tego destylator prosty.
Jak do tej pory to użyłem go tylko kilka razy do zagotowania wody :D i do odfiltrowania kukurydzy z nastawu :) Ale czas pomyśleć o piwie.
Generalnie - dość drogo jeśli to ma być tylko destylator (@akas, @herbata zrobią lepszy jakościowo i taniej), ale jako 2 w 1 to bym próbował negocjować cenę.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.
http://forum.nettemp.pl, http://wiki.nettemp.pl


Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP
prosimy pisać na email: moonshiner.rgap (małpa) gmail.com


johnex
500
Posty: 547
Rejestracja: sobota, 20 sie 2011, 21:05
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: johnex » niedziela, 21 lip 2019, 11:40

arTii pisze:Ciekaw jestem tej chłodnicy zanurzeniowej jak wygląda.

http://spiritferm.biz/pl/p/Chlodnica-zanurzeniowa-5m-od-CB3/2007
Prawo pędzenia bimbru jest Prawem Człowieka!!!


Szlumf
1800
Posty: 1836
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 21:40
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: Szlumf » niedziela, 21 lip 2019, 12:41

herbata666 pisze:Panowie spokojnie, zacznijmy od początku, praca pod progiem zalania na wysokim ciśnieniu jest niedopuszczalna, w każdej chwili mogą pojawić się zalania, albo nawet o tym nie wiedząc, możemy pracować cały czas na kolumnie lekko zalanej, co jest poda żadnym pozorem nie wskazane (słaba jakość urobku). .........................................

Oboma "rencami" podpisuję się pod tym ci Piotrek napisał. Ja co prawda pracuję tuż pod progiem zalania ale mogę na to sobie pozwolić bo mam szklaną kolumnę i "U" rurkę monitorującą całość wypełnienia więc widzę co się w kolumnie dzieje. Nie wyobrażam sobie jak mogą pod progiem zalania pracować właściciele metalowych kolumn bez pomiaru ciśnienia. U mnie skok mocy o 20W powoduje już powstanie kilkucentymetrowego ogniska zalania, które w zależności od etapu procesu potrafi albo powoli narastać albo zanikać.


arTii
1150
Posty: 1160
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 18:55
Krótko o sobie: ponad 40 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od niedawna - mój własny :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: podkarpackie
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: arTii » niedziela, 21 lip 2019, 18:08

andygro67 pisze:Właśnie nad tym samym myślałem. Sama pokrywka dopasowana do kociołka i można na nim stawiać co się chce.

Gdybyś pisał do producenta to pytaj od razu o 2 sztuki :) Tylko oprócz pokrywy tam są jeszcze jakoś wymyślone mocowania pokrywy, więc też były by potrzebne. Chętnie kupię właśnie pokrywę z nierdzewki + zamknięcia. W pokrywie tylko jeden otwór na środku na wyjście na potstilla.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.
http://forum.nettemp.pl, http://wiki.nettemp.pl


Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP
prosimy pisać na email: moonshiner.rgap (małpa) gmail.com


Autor tematu
andygro67
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 15 paź 2018, 17:58
Krótko o sobie: Ciekawy świata i nowych technologii
Ulubiony Alkohol: Wytwarzany w domu
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: opolskie
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: andygro67 » niedziela, 21 lip 2019, 21:03

arTii pisze:Gdybyś pisał do producenta to pytaj od razu o 2 sztuki

Ok, zapytam i dam znać


Autor tematu
andygro67
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 15 paź 2018, 17:58
Krótko o sobie: Ciekawy świata i nowych technologii
Ulubiony Alkohol: Wytwarzany w domu
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: opolskie
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: andygro67 » wtorek, 23 lip 2019, 17:02

Otrzymałem odpowiedź z firmy prodokującej nakładki do Coobry CB3, przytoczę interesującą jej cześć.
"W przypadku jednej sztuki cena kompletnego dekla (ze złączem sms lub tri-clamp na rurę 60,3) to 600 zł (brutto). W przypadku zamówienia większej ilość (gdyby znalazło się kilka osób chętnych) to cena byłaby niższa. Dokładne wyliczenie będę przesłać po podaniu ilości."


arTii
1150
Posty: 1160
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 18:55
Krótko o sobie: ponad 40 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od niedawna - mój własny :)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: podkarpackie
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: arTii » wtorek, 23 lip 2019, 17:58

Wow.... trochę sobie cenią. Ale ja nie chcę złącza - zwykły mosiężny/miedziany króciec bym tam wkręcił. Więc odpada koszt złącza (zapewne ze 130zł, spawanie, trawienie)
Niemniej wciąż jestem zainteresowany :D
Tak jak pisałem - ja bym na tym miedzianego pot-stila sobie zrobił.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.
http://forum.nettemp.pl, http://wiki.nettemp.pl


Zamówienia i zapytania o sterownik MOONSHINER RGAP
prosimy pisać na email: moonshiner.rgap (małpa) gmail.com


Autor tematu
andygro67
5
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek, 15 paź 2018, 17:58
Krótko o sobie: Ciekawy świata i nowych technologii
Ulubiony Alkohol: Wytwarzany w domu
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: opolskie
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: andygro67 » wtorek, 23 lip 2019, 19:04

W takich kwestiach to tylko zostało dogadać się z producentem dane do nich są dostępne na portalu aukcyjnym.


pablotti79
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 26 sie 2013, 09:22
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: pablotti79 » wtorek, 10 wrz 2019, 08:59

Witam serdecznie,

Po dłuższej przygodzie z winem chciałbym zacząć przygodę z destylacją
Sporo poczytałem na forum i chciałbym poprosić o Waszą opinię dot. sprzętu, który chciałbym zakupić (budżet ok 2500 pln)
Chciałbym destylować klasycznie spirytus do nalewek ale również czasem nastawy owocowe, moje stare wina itp.
Znalazłem taką ofertę:
http://psocimy.pl/index.php?id_product=355&controller=product
Czy w tym budżecie znalazł bym coś "lepszego"?
Czy warto dorzucić parę zł i zainwestować w sterownik aby cały proces był łatwiejszy?
Dodam, że oczywiście doświadczenia nie mam ale chciałbym zacząć ze sprzętem, na którym mógłbym swobodnie się uczyć.
Z góry dziękuję za Wasze konstruktywne opinie.

Pozdro
Paweł

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 wrz 2019, 09:10 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.


użytkownik usunięty
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: użytkownik usunięty » wtorek, 10 wrz 2019, 14:23

Bardzo dobry sprzęt, do tego zakup od tego sprzedawcy bufor
http://psocimy.pl/index.php?id_product=357&controller=product
Który jest dużym plusem i ułatwieniem przy pracy z kolumną.
Być może jak dobrze ponegocjujesz, to się zmieścisz w tych 2500.
Ostatnio zmieniony wtorek, 10 wrz 2019, 14:26 przez użytkownik usunięty, łącznie zmieniany 1 raz.


redhot
200
Posty: 212
Rejestracja: piątek, 27 sty 2017, 15:54
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: redhot » wtorek, 10 wrz 2019, 15:44

Ja bym był ostrożny w wyborze sprzętu, który ma termometr analogowy w zbiorniku. Od razu do wymiany. Nie ma wlewu, więc metodą 2,5 nie podziałasz, bo musisz demontowac kolumnę. Nie lepiej kupić coś, co nie wymaga na dzień dobry przerabiania?

Awatar użytkownika

prolog1975
350
Posty: 381
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 07:38
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: prolog1975 » wtorek, 10 wrz 2019, 16:46

redhot pisze:Nie ma wlewu, więc metodą 2,5 nie podziałasz, bo musisz demontowac kolumnę.

Czy aby na pewno zastanowiłeś się nad tym co napisałeś?


pablotti79
2
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek, 26 sie 2013, 09:22
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: pablotti79 » wtorek, 10 wrz 2019, 17:00

Redhot, w takim razie już coś wiem, że powinien być wlew i sprawa tego termometru.

To jaki sprzęt byś polecił w takim razie, który to ma?
Czy może wykonać wlew jakoś samemu?

Będę wdzięczny za info, dzięki temu chciałbym dojść do decyzji co finalnie zakupić.

Wysłane z mojego SM-A520F przy użyciu Tapatalka

Awatar użytkownika

prolog1975
350
Posty: 381
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 07:38
Załączniki
Re: Sprzęt 2 w 1 do oceny

Postautor: prolog1975 » wtorek, 10 wrz 2019, 18:23

Prosta sprawa zadzwoń, napisz do tego producenta. Skoro ten sprzęt wpadł Ci w oko. Dowiedz się ile kosztuje dorobienie wlewu. Termometr w kegu to pikuś można go wymienić za 10 zł. Kupowałem kiedyś u niego złącza bardzo miły kontakt, mimo iż był na urlopie temat ogarnął. Tak więc jak widzisz jest przychylny i elastyczny.


Wróć do „Aparatury kompletne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość