Rozrywkowy projekt nietypowego pot still'a

Pomysły na destylatory - do konsultacji.
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy

Post autor: rozrywek »

Nie chciałbym zbytnio zaśmiecać forum zbędnymi postami, jednakże pozwoliłem sobie narysować na szybko, sprawa dotyczy zginania węża od strony przeplywu oparów i powrotu, jak zaznaczyłem wcześniej blokuje mnie wysokośc pomieszczenia i w ten sposób muszę to rozwiązać, wąż oczywiście wykrzywiony w łagodny łuk. Proszę o konsultaję starszych kolegów.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
alembiki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: Rozrywkowy projekt nietypowego pot still'a

Post autor: pokrec »

Sorry, mam aspergera i nie chwytam za dobrze takich dowcipów, ale czemu nie użyłeś od razu 20 m węża zwiniętego w kłębek na podłodze?
A może po prostu spróbuj wąż zamiast zginać - obciąć tą część, co ją musisz zaginać i się wężyk wyprostuje?

Swoją drogą powazniej: wejście z kotła do kolumny powinno mieć średnicę równą średnicy kolumny (może miec nieco mniej, ale nie 10 razy mniej!). Waski wężyk może zwariować i się zalewać, kiedy idąca w strone kolumny para będzie walczyła o przekrój poprzeczny z węzykiem. I dostaniesz efekt wyrzucania najgorszych syfów, które powinny wylądowac w kotle - do kolumny z powrotem.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Rozrywkowy projekt nietypowego pot still'a

Post autor: rozrywek »

Może źle opisałem projekt spróbuję jeszcze raz, wąż silikon 18mm, na końcu dam szybkozłączkę mosiężną, do kany przykręcę króciec też mosiężny (18mm)na śrubunek bez lutowania kolumna szklana szerokość ok 50-60 mm(jest w foto w poczekalni pytań) rysunek nie jest zbyt dokładny jest orientacyjny, muszę postawić kanę na kuchence, kolumnę przykręcę do ściany na maxa do sufitu i dopasuje wtedy najkrótszy kawałek wężyka jaki będzie potrzebny, kanę odpinam a sprzęt zostaje, także sam nie wiem do końca jaki będzie stopień załamania, może jeden łuk może dwa. Tak samo podłączę wodę bieżącą- najpierw do tych palców i dalej do chłodnicy (czy odwrotnie?) Natchnieniem było: Bodajże kolegi Kucyka foto kolumny które gdzieś na temacie szkła wkleił i sposób mocowania z galerii Cezara.

Edycja i małe sprostowanie: foto destylatora szklanego wkleił Calyx, za pomyłkę przepraszam, czekam na konsultację odnośnie Rozrywkowego projektu, na marginesie dodam, że nie mogę się nigdzie doczytać co do kolejności podłączenia chłodzenia, ZP czy chłodnica jako pierwsze?
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Rozrywkowy projekt nietypowego pot still'a

Post autor: Zygmunt »

Najlepiej oddzielnie.
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

Autor tematu
rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Rozrywkowy projekt nietypowego pot still'a

Post autor: rozrywek »

Dziękuję Kolego za podpowiedź jednak wybierając mniejsze zło co powinienem podłaczyć jako pierwsze? Nie jestem w refluksie zbyt zorientowany a chciałbym jednak podłączyć to w jednym systemie, tak samo wypełnienie tej kolumny-szkło czy zmywak, czekam na fachową poradę. Z góry dziękuję. Nie moge się doczekać az złoże to do kupy i przepędzę pierwszy raz, i oczywiście dodam sprzęt do galerii, szczególnie że jest to projekt oparty na minimalnej wiedzy i minimum montażu, może jak ja ktos to wykorzysta, należy się dzielić prawda? Wiem że jest wielu niedoszłych psotników którzy by coś z(psocili) ale nie mają odpowiedniego sprzętu. Pozdrawiam
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Rozrywkowy projekt nietypowego pot still'a

Post autor: Maciej_K »

Najpierw puść wodę przez chłodnicę. Na wyjściu z chłodnicy najlepiej by było umieścić trójnik. Jeden wylot swobodny, drugi z zaworem, do regulowania przepływem przez spiralkę RW. Z tego co czytałem, przepływ przez RW jest czasem tak wolny, że chłodnica nie wyrabia, jeśli są połączone szeregowo bezpośrednio. Poza tym temperatura może się zmieniać, co spowoduje wahania wydajności refluksu... Sam zdecyduj, czy nie warto jednak rozdzielić strumienia - najlepiej jednak przed chłodnicą. Fachowcy (ja nie, na razie mogę tylko teoretyzować i podpierać się czyimś doświadczeniem) radzą rozdzielać.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Projekty aparatur”