Ankieta na C2H5OH

Tu możecie pisać posty, które mają wymiar bardziej filozoficzny niż teoretyczny na temat alkoholu wytwarzanego w domu...

Autor tematu
prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy

Post autor: prolog1975 »

http://www.bimber.info/forum/viewtopic.php?f=11&t=6595
Może i tu coś podobnego zrobić. Ale bardziej precyzyjnie. Jaki zbiornik, jaka głowica jaki materiał. Wiadomo jak masz PS, półkową i np Aabratka systemu NS zaznaczasz 3. Pomoże to nowym w wybraniu sprzętu zobaczą co jest na topie. Wiem, że większość czyta oba fora ale dajmy szansę tym co nie czytają. Więc jeśli jest wola w hobbystach to może poprosimy szanowne grono adminów o stworzenie takiej ankiety w widocznym miejscu rozwleczonej w czasie.
Pozdrawiam
alembiki
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: Mafiej »

Dobry pomysł...

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: michal278 »

Jeszcze dokładny adres zamieszkania..


Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: Drupi »

Posiadanie nie jest karane. Co innego produkcja.
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

psotamt
1150
Posty: 1183
Rejestracja: niedziela, 19 mar 2017, 20:59
Krótko o sobie: Żałuję tylko, że tak późno zacząłem smakować własne wyroby...
Ulubiony Alkohol: Zbożowy
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Mazowsze
Podziękował: 177 razy
Otrzymał podziękowanie: 394 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: psotamt »

Nie no, przecież wszem i wobec wiadomo, że do podziwiania w chałupach trzymamy :D
Zabieranie bogatym i dawanie biednym pozbawia jednych i drugich motywacji do pracy.

jarob
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 18:06
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: jarob »

Ehh gdzie podział się stary klimat forum AD? piszę tu o latach 2011-2012, kiedy to w piecu dochodził własny chleb, w wędzarni szynki, w łazience bimber się gotował a forum AD swięciło swoje triumfy - gdzie posty Juliusza, kucyka, sverige2 i innych zasłużonych "membersów" forum, gdzie Artur "partyzant", gdzie pokrec, i inni :?: - teraz każdy nowy najmądrzejszy (a faktycznie głupi jak pęk słomy), wszystko wie najlepiej, nie ma już dyskusji tylko chamskie narzucanie własnego zdania -
ech płakać się chce :cry2:

Pozdro :piwo: ze starego nicku "mtx1985" :piwo:

Autor tematu
prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: prolog1975 »

michał278 1150 postów 23 tematy pytania o konkretne zbiorniki itd, własna strona www, logowanie się z telefonu numer telefonu, numer karty czyli konkretne pozyjonowanie adres już Twój znają. Logujemy się na otwarte forum więc wszyscy piszący jesteśmy do namierzenia, w internecie nie ma anonimowości. Więc o co ta napinka.
jarob a konkretnie w temacie poza nostalgicznymi wspomnieniami. Ma sens ankieta czy nie?

jarob
30
Posty: 37
Rejestracja: wtorek, 2 lut 2016, 18:06
Podziękował: 69 razy
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: jarob »

jarob a konkretnie w temacie poza nostalgicznymi wspomnieniami. Ma sens ankieta czy nie?
Nie, nie ma sensu, tak jak 3/4 pisaniny na tym forum nie ma sensu :!: sorry ale płakać się chce, że przez 5 lat forum tak upadło :( :(
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: lesgo58 »

@jarob
Coś jakiś malkontent dzisiaj jesteś... :scratch:
Mam propozycję - może zamiast pisać po próżnicy ( co prowadzi w linii prostej do zaniżania poziomu, na który tak narzekasz) - to może dałbyś tak coś od siebie.
Rozruszałbyś to forum i spróbował podnieść z upadku. Myślę, że wszyscy byliby ci za to bardzo wdzięczni. ;)
A Ty - wchodząc tu - byś się niepotrzebnie nie stresował. :D
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: JanOkowita »

Tęsknota to naturalny odruch człowieka. Ja też dobrze wspominam aktywnych Forumowiczów. A że poszli gdzie indziej? Tak już jest w życiu. Normalne zachowanie.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: Pako23 »

jarob pisze:Ehh gdzie podział się stary klimat forum AD? piszę tu o latach 2011-2012, kiedy to w piecu dochodził własny chleb, w wędzarni szynki, w łazience bimber się gotował a forum AD swięciło swoje triumfy - gdzie posty Juliusza, kucyka, sverige2 i innych zasłużonych "membersów" forum, gdzie Artur "partyzant", gdzie pokrec, i inni :?: - teraz każdy nowy najmądrzejszy (a faktycznie głupi jak pęk słomy), wszystko wie najlepiej, nie ma już dyskusji tylko chamskie narzucanie własnego zdania -
ech płakać się chce :cry2:

Pozdro :piwo: ze starego nicku "mtx1985" :piwo:

Kolega tutaj ma całkowita racje :) nie wiem jak było kiedyś ale ja widzę ze bardzo dużo osób które siedzą z 2 lata góra w tym hobby piszą jakie to maja zarąbiste destylaty jak oni wszystko wspaniale robią nigdy nic nie zepsuli a jak ktoś napisze ze coś mu sie stało to zaraz odpowiedź ze źle prowadzisz proces .
Kolega Lesgo napisał kiedyś ze prowadził destylacje kończąc na 96 w buforze ( kto zna temat to wie jak To robił) a inni na takiej samej kolumnie osiągają takie rezultaty 2x szybciej niż Lesgo oczywiście mając bufor nie trzeba redukować mając kolumnę półkowa nie trzeba starzec destylatów po miesiącu już są dobre mógłbym jeszcze tak długo wymieniać

zastanawia mnie Tylko dlaczego bardziej doświadczeni i mający pojęcie nie sprowadzą tych ludzi na ziemię??

później nowi czytają i się denerwują jak oni to wszystko robią.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: ramzol »

No panowie to i ja sie dołączę. Każdy kto ma 1500 pójdzie w abratka. Czy ankieta w czymś pomoże. Mysle że tylko pokaże kto na czym gotuje. Jak nie masz siana to musisz kombinować. Dobrze miec tylko trochę rozumu.
Co do atmosfery i jakości wypowiedzi to na każdego sie coś znajdzie. Forum(życie) jak rzeka, nie przystanie, nie poczeka.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Autor tematu
prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: prolog1975 »

MTX, takiandrzej, jarob nazw wiele. Ankieta nie ma sensu bo już jesteś X lat na forum tylko, którym tym czy łomżyńskiego kuriozum? Wiesz wszystko oraz uważasz, że gusta i kierunki rozwoju się nie zmieniają? Czlowieku ludzie zdobywają pewną wiedzę następuje zmiana. Nudzi ich to i zajmują się np pszczelarstwem lub wędzarnictwem. Ty całe życie masz jedną pasję?
Piękne jest to, że nowi nie muszą wywaźać otwartych drzwi tylko mogą na starcie bazować na wiedzy i doświadczeniu uśpionych. Miejmy nadzieje, że kiedyś powrócą pod swoim lub innym nickiem.
Awatar użytkownika

ramzol
1300
Posty: 1311
Rejestracja: poniedziałek, 18 lis 2013, 11:10
Krótko o sobie: hymm?? lubię wszystko co samemu zrobię.
Wkładam w to dużo serducha.
Staram się korzystać z życia pełnymi garściami i co chwilę
znajduję nowe hobby, zostają tylko te,
które sprawiają mi radochę.
Ulubiony Alkohol: wódki smakowe, wino wytrawne
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: poznań
Podziękował: 157 razy
Otrzymał podziękowanie: 198 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: ramzol »

Pako23 pisze: ...
Kolega Lesgo napisał kiedyś ze prowadził destylacje kończąc na 96 w buforze ( kto zna temat to wie jak To robił) a inni na takiej samej kolumnie osiągają takie rezultaty 2x szybciej niż Lesgo oczywiście mając bufor nie trzeba ...
Miałeś okazje powąchać próbkę spirytusu od kolegi Leszka i porównać ja z innymi? Jak nie miałeś to wiedz że sporo straciłeś.
Jak mogę to pomogę, ale zaznaczam byle czego nie piję.

Pako23
250
Posty: 271
Rejestracja: niedziela, 15 lis 2015, 10:16
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 13 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: Pako23 »

ramzol pisze: Miałeś okazje powąchać próbkę spirytusu od kolegi Leszka i porównać ja z innymi? Jak nie miałeś to wiedz że sporo straciłeś.
Miałem okazję:)
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7299
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1694 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: radius »

jarob pisze:Pozdro ze starego nicku "mtx1985"
Witamy na powrót syna marnotrawnego, który ledwo co wrócił a już marudzi :mrgreen:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

Autor tematu
prolog1975
450
Posty: 472
Rejestracja: środa, 3 sie 2016, 08:38
Podziękował: 57 razy
Otrzymał podziękowanie: 85 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: prolog1975 »

Co do ankiety u sąsiadów na C2H5OH pokazuje ona, że świat idzie do przodu kolumna półkowa wyprzedziła Pot Still a ZP to przeszłość 4% w 2017 r. do 21% w 2008 r. :ok:
Awatar użytkownika

klepa
350
Posty: 397
Rejestracja: wtorek, 22 paź 2013, 10:03
Podziękował: 86 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: klepa »

Wszystko mi w Twoim oglądzie nędznego łez padołu pasuje i taką samą refleksję co dnia spotykam. Nie wiem tylko, co Cię tak drażni? Że młode matki pytają, czy dobrze karmią i przewijają? Zamiast narzekać, że świat zapierdala, wystarczy tylko stanąć obok. Stoicyzm... Znasz ważniejszy odpęd, niż ten mój? A ważniejszy nastaw? A zacier? 100 razy obiecywałem sobie, że zamilczę głupie pytanie, bo tylko pyszałkowato-zarozumialym kutasem sie staję, a młodzieży nie pomagam. A przecież kolejni chlopaczkowie dorastają i czemu mają czytać posty sprzed 10-ciu lat, kiedy ich pierwszy nastaw rośnie dziś, a nie za naszej młodości?
Masz rację i nie masz racji , bo forum to nie podręcznik.
Wesołego po... ;)

genas.1970
20
Posty: 29
Rejestracja: sobota, 13 wrz 2014, 13:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:), jak mogę pomogę,,,
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: WLKP.
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: genas.1970 »

Forum potrzebne, nie ma co narzekać, ja się duzo nauczyłem od starszych kolegów, oczywiście "starszych", starszych doświadczeniem. Najgorsze jednak były kłotnie i spory, wg. mnie bezsensowne, odpychające od forum. Ale oczywiście merytoryczne dyskusje jak najbardziej. I jak pojawia się problem to można gdzieś zerknąć i go rozwiązać.

Kavka
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 26 gru 2017, 13:05
Ulubiony Alkohol: nalewki owocowe, piwo, bimberek
Lokalizacja: Lubuskie
Re: Ankieta na C2H5OH

Post autor: Kavka »

Dziś forum znalazłam, dziś się zarejestrowałam. Poprzeglądałam wątki o nalewkach. Do tej pory mi się wydawało, że coś tam już o ich robieniu wiem. Okazuje się, że mało :( Za mało. Nie wiem, jak tu było kiedyś. Może i lepiej. W sumie wiem, jak to jest, gdy jakieś miejsce w sieci zamiera (to się dzieje z moim serwisem foto). Dla mnie jednak forum AD to kopalnia wiedzy. Na razie widzę, że czeka mnie odkopanie nalewek z 2011 i 2014 (najstarsze) i zbadanie smaku. Tak - forum jest bardzo potrzebne. Super, że istnieje. Liczę trochę na nalewkowe dyskusje ;)
Jeśli chodzi o cięższy kaliber, to przede mną mnóstwo czytania, nauki - nawet nomenklatury. O "pędzeniu" nie wiem póki co nic... Więc tak sobie myślę, że taka ankieta to niegłupia rzecz. Bardziej będzie wiadomo, na czym się skupić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Bimbrownia”