Czy cos z tego wyjdzie?

Fermentacja, otrzymywanie moszczu, filtracja, butelkowanie, przechowywanie, choroby i wady wina, pasteryzacja, szczepienie drożdżami, itp...

Autor tematu
MlodeWino
2
Posty: 4
Rejestracja: środa, 22 lis 2017, 16:17

Post autor: MlodeWino »

Czesc, mam dziwne? Pytanie. czy z soku 500 ml mozna zrobic wino? [Tak, wiem, nie oplacalne czekac tak dlugo na 2 szklanki wina, ale tak z ciekawosci] czy cos by z tego wyszlo? oczywiscie zamiast kg cukru dac np szklanke, i pol opakowania drozdzy? jak tak to ile by mialo %? Przepraszam za glupie pytania, dopiero zaczynam.

M.- POPRAW POST!
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Mafiej
250
Posty: 268
Rejestracja: poniedziałek, 18 wrz 2017, 23:27
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, tak mi mówią :-)
Ulubiony Alkohol: Jeszcze nie znalazłem, ale preferuję whisky.
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: Rogaland Norwegia
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 25 razy
Re: Czy cos z tego wyjdzie?

Post autor: Mafiej »

Oczywiście że się da. Odpowiednio dobrane produkty i nie widzę problemu.
Przeczytaj post. http://alkohole-domowe.com/forum/podsta ... t6449.html
Możesz nastawić kilkanaście takich małych butelek, testując różne soki, drożdże, cukry itp.
Życzymy powodzenia

antua12
5
Posty: 9
Rejestracja: niedziela, 13 paź 2013, 14:52
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Czy cos z tego wyjdzie?

Post autor: antua12 »

No ja dla przykładu robiłem takie małe cydry po 1,5 l w dwulitrowych butelkach fermentacja burzliwa ok 5-6 dni , później dodana malutka łyżeczka cukru pudru i szczelnie zamykałem - po miesiącu przynoszę z piwnicy twarde jak kamień pięknie nagazowane młode winko.
Awatar użytkownika

freek
150
Posty: 197
Rejestracja: niedziela, 3 wrz 2017, 16:10
Krótko o sobie: By żyć, trza pić :-)
Ulubiony Alkohol: Własny, domowy, nie za słaby.
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Południe
Podziękował: 18 razy
Otrzymał podziękowanie: 24 razy
Re: Czy cos z tego wyjdzie?

Post autor: freek »

Sądzę tak jak koledzy pisali na czacie, kup jakąś wodę w 5l butelce i w tym nastaw ze 2,3 takie butle jak chcesz spróbować z różnych soków. Zakup cukromierz najtańszy nawet i będziesz wtedy wiedział co robisz bo tak na pałe sypać szklankę czy 2 cukru nie ma sensu bo ani mocy potem nie policzysz, a może się też tak zdarzyć, że nastaw wogole nie ruszy.
Cukromierz i drożdże jeżeli nie masz koło siebie jakiegoś takiego sklepu z tymi towarami, często można zakupić w sklepie ogrodniczym.
Resztę doczytasz w temacie podanym wyżej. Powodzenia i nie zrażaj się gdyby Ci nie wyszło za pierwszym razem. Pozdro
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wytwarzanie Wina”