Filtracja węglem drzewnym

Co można przed procesem destylacji aby uzyskać czysty destylat już po.

Autor tematu
przemekbmw123
20
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 21 sty 2017, 21:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: przemekbmw123 »

Witajcie,

Co sądzicie o zastosowaniu filtra węglowego, tyle że napełnionego węglem drzewnym (mam dostęp do takiego) do filtracji nastawu przed psoceniem. Sklarowany nastaw puszczamy przez węgiel a dopiero później na rurki.
Awatar użytkownika

spawacz
250
Posty: 299
Rejestracja: sobota, 25 paź 2014, 19:02
Ulubiony Alkohol: coś co sam wyprodukuję
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: północna zachodnia Polska
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 68 razy
Re: Filtracja węglem drzewnym

Post autor: spawacz »

Witaj. Wydaje mi się że nie ma potrzeby filtrować nastawa przed destylacją. Destylacja sama w sobie jest odfiltrowaniem, oddzieleniem etanolu od nastawa poprzez destylację. Po destylacji, przepuszczenie destylatu przez filtr wypełniony węglem drzewnym ( najlepiej węglem drzewnym z klonu cukrowego) przyniesie efekt. Jaki nie wiem, sam się do tego przymierzam. A jaki masz ten węgiel drzewny?
.....tymczasem w blaszaku :?

mardok
250
Posty: 255
Rejestracja: środa, 24 cze 2015, 23:53
Podziękował: 51 razy
Otrzymał podziękowanie: 36 razy
Re: Filtracja węglem drzewnym

Post autor: mardok »

Robiąc szczapki dębowe, częściowo wyszedł mi węgiel drzewny. Miałem 4 litry śmierdzących pogonów, eksperymentalne dałem do nich ten właśnie węgiel dębowy. Po dwóch tygodniach leżakowania pogony w zapachu stały się bardzo przyjemne, fakt nie piłem ich tylko dodałem do kolejnego nastawu, ale sam węgiel wyciągnął niechciane aromaty.

Wysłane z mojego SM-J120FN przy użyciu Tapatalka
Organizm całkowicie pozbywa się alkoholu po 21 dniach, czyli nigdy...

Autor tematu
przemekbmw123
20
Posty: 26
Rejestracja: sobota, 21 sty 2017, 21:48
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Filtracja węglem drzewnym

Post autor: przemekbmw123 »

Dziękuję za sugestię. Mam rodzinę w Bieszczadach i od leśnych dziadków za butelkę czegoś dobrego można brać ile wlezie. A co węglą, pewnie to co pod ręką i liściaste.
Pytam, ponieważ zależy mi na jak najbardziej "czystym" produkcie po pierwszym przebiegu. Nastaw albo "ala wino zbożowe" na bayanus albo pure, później klarowane. Kolumna miedziana Zygmunta. Jest ok, ale jeżeli można by jakoś poprawić to czemu nie.
Z racji pracy jestem mało w domu i podwójne gotowanie jest problematyczne, a taka filtracja przez noc sama by poszła.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Oczyszczanie nastawu przed destylacją”