Znaleziono 23 wyniki

autor: pierwszy
środa, 1 kwie 2020, 13:05
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: Czy to moc zalania w kolumnie?

Może to odkrycie nie jest epokowe, ale wytłumaczenie niektórych kolegów było trochę "nadepokowe". Tylko dlatego to napisałem. Pozdrawiam i życzę miłego dnia dla wszystkich czytających.
autor: pierwszy
wtorek, 31 mar 2020, 22:37
Forum: Wina Owocowe
Temat: Wino z Pigwowca
Odpowiedzi: 6
Odsłony: 6092

Re: Wino z Pigwowca

Mój kolega przyniósł mi 1 L pigwy zasypanej w cukrze. Miałem coś zrobić z tym. Spróbowałem i smak okazał się "tak sobie" . Zalałem 3L 65%. Niczego nadzwyczajnego się nie spodziewałem. Stało 2 tygodnie. Spróbowałem i zaniemówiłem. Smak super, zapach super. Polecam niedowiarkom.
autor: pierwszy
wtorek, 31 mar 2020, 21:57
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: Czy to moc zalania w kolumnie?

Wszelkie poprawki zrobione. Cała kolumna - równe wypełnienie sprężynek (b.dobrej jakości). Dołożyłem grzałek 3 x 2 kW co daje w sumie ze starą grzałką 8 kW. Wreszcie mogłem sprawdzić zalanie kolumny. Muszę tu zaskoczyć niektórych, ale sprawdziłem zalanie kolumny przy włączonym chłodzeniu ( zwiększon...
autor: pierwszy
wtorek, 31 mar 2020, 21:44
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: gdzie mogę zbadać swój wyrób
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3901

Re: gdzie mogę zbadać swój wyrób

Celem badania ma być jaki produkt mi wychodzi na moim sprzęcie. Chodzi mi o czystość. Abratek 76 mm 170 cm wypełnienie sprężynki. Cukrówka na drożdżach moskwa.
autor: pierwszy
poniedziałek, 16 mar 2020, 22:00
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11881

Re: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

Ja mam kolumnę 76 mm , bufor 30 cm -sprężynki miedziane, na górze latarka 20 cm zasypana cała i jeszcze 8 cm głowicy. Czy warto korzystać z OVM ? Mam już wspawaną mufę i chłodniczkę. Nad odbiorem mam 10 cm + 20 cm + 8 cm. Czy to wystarczy ?
autor: pierwszy
poniedziałek, 16 mar 2020, 20:27
Forum: Zdrowie i Bezpieczeństwo
Temat: gdzie mogę zbadać swój wyrób
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 3901

gdzie mogę zbadać swój wyrób

Mam kilka próbek do zbadania. Gdzie mogę zbadać swój wyrób ? Może któryś z kolegów chciałby kilka próbek do oceny ?
Czy wyrób zmieszany z dodatkami można zbadać na jakość alkoholu ? ( nalewka śliwkowa )
autor: pierwszy
niedziela, 15 mar 2020, 22:08
Forum: Budowa Aparatury
Temat: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 11881

Re: Modyfikacje kolumny, olm czy ovm?

Jaka musi być minimalna wysokość samej kolumny, żeby dorobić OVM ?
autor: pierwszy
niedziela, 15 mar 2020, 21:39
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: czy to moc zalania

Z ostatnich rozmów telefonicznych z osobą bardzo doświadczoną doszedłem do wniosku, że może w moim przypadku mam za bardzo ubite wypełnienie. Rozebrałem kolumnę do kolejnej modernizacji. Wspawanie nowych wejść na termometry do automatyki itp. Wykorzystam ten moment do zasypanie od nowa kolumny tym r...
autor: pierwszy
środa, 11 mar 2020, 09:16
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: czy to moc zalania

Ten opis mnie powalił na kolana. Może masz i rację. Widać ,że nie zostanę Kopernikiem. Nie powinienem pisać tego posta z tym pytaniem. Jak byłem na samym początku drogi destylacji to było tak fajnie ale teraz już wiem,że nic nie wiem. Dzięki za wszelkie podpowiedzi i zaangażowanie się w moim temacie...
autor: pierwszy
wtorek, 10 mar 2020, 18:40
Forum: Problemy destylacyjne
Temat: Zalewanie OVM
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 7740

Re: Zalewanie OVM

Rozumiem, że jak mam podłączoną papugę do OVM to też niedobrze bo powoduje zasyfonowanie ?
autor: pierwszy
wtorek, 10 mar 2020, 15:11
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: czy to moc zalania

Postaram się skorzystać z waszych rad. Zobaczymy czy coś się zmieni. Nie jestem pewien, czy zasilanie od dołu wody ma wpływ na destylację. Czytałem te posty tu na forum. radius: "Jak to możliwe, że po puszczeniu wody na skraplacz, zalanie zanika, choć powinno być zupełnie odwrotnie, bo przecież...
autor: pierwszy
wtorek, 10 mar 2020, 14:02
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: czy to moc zalania

Najpierw widzę podnoszenie temperatury na dole kolumny, potem na górze .Widzę jak kropelki spływają, zaczyna para wychodzić przez górne odpowietrzenie w głowicy. Po chwili widać jak podnosi się ciecz w latarce i wtedy szybko odkręcam wodę w układzie chłodzenia. Woda wchodzi przez chłodnicę spiralną ...
autor: pierwszy
poniedziałek, 9 mar 2020, 21:12
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: czy to moc zalania

Widzę ,że kolega drgrantt mi pomógł. Dziękuję. W dalszym ciągu jestem otwarty na podpowiedzi od kolegów życzliwych i mających wiedzę nie tylko teoretyczną ale głównie praktyczną. Przypominam, że temat brzmi: czy to moc zalania ? Jeszcze jedno co do sprężynek miedzianych: na razie nie wyrzucę ich z g...
autor: pierwszy
poniedziałek, 9 mar 2020, 19:38
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: czy to moc zalania

Dziękuję za wszelkie ciekawostki ale one niestety nie przyniosły rozwiązania mojego przypadku. Do Lord Pagon - doradzasz mi wywalenie zmywaków i dedykowane podparcie. Przecież u mnie są tylko dwa zmywaki okrojone bardzo skąpe, które są właśnie podparciami. Czym one się różnią od dedykowanych ? Pisze...
autor: pierwszy
poniedziałek, 9 mar 2020, 11:27
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Re: czy to moc zalania

Zbiornik 50 L. Wsad 15% 45 L. Poziom cieczy podnosi się aż do momentu przelania przez górny otwór w głowicy. Czy to nie jest zalewanie głowicy? Wcześniej widać jak płyn ścieka z góry i to jest powrót refluksu. Wypełnienie jest podparte tylko jednym zmywakiem rozczochranym. Oddzielenie między stalowy...
autor: pierwszy
sobota, 7 mar 2020, 19:48
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Czy to moc zalania w kolumnie?
Odpowiedzi: 27
Odsłony: 8809

Czy to moc zalania w kolumnie?

Witam. Kolumna 115 cm długości abraatek 76mm wypełniona sprężynki stalowe i miedziane w buforze na dole i pod głowicą na górze. Z odbiorem obniżonym - nypel 1/2 wspawany od dołu na wysokości 95 cm , czyli 15 cm pod wziernikiem , który ma 20 cm razem ze śrubunkami. Jedna grzałka 1.3 kw i druga 1.8 kw...
autor: pierwszy
poniedziałek, 16 gru 2019, 22:07
Forum: Bimbrownia
Temat: mieszanie sprężynek
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4578

Re: mieszanie sprężynek

Sprężynki miedziane myłem dopiero 2 razy tylko w kwasku cytrynowym na gorącej wodzie i to w zupełności wystarcza. Zostaje mi tylko pęseta i cierpliwość.
autor: pierwszy
poniedziałek, 16 gru 2019, 15:08
Forum: Bimbrownia
Temat: mieszanie sprężynek
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4578

Re: mieszanie sprężynek

Próbowałem już nawet magnesem ale ta stal słabo się przyciąga. Może ktoś miał już taki przypadek i znalazł rozwiązanie. Ten pomysł z pęsetą jest niezły, ale to chyba tylko podczas procesu jak nie będę miał co robić. Dzięki i pozdrawiam .
autor: pierwszy
poniedziałek, 16 gru 2019, 14:28
Forum: Bimbrownia
Temat: mieszanie sprężynek
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 4578

mieszanie sprężynek

Mieszanie sprężynek czy jest dopuszczalne ? Nie znalazłem takiego tematu a chciałbym wiedzieć - czy zmieszane sprężynki miedziane z stalowymi będą poprawnie pracować ? Stało mi się to przypadkiem podczas wysypywania z kolumny wypełniania . Zmieszały się sprężynki ze stali nierdzewnej ze sprężynkami ...
autor: pierwszy
wtorek, 19 lis 2019, 22:30
Forum: Przywitaj Się!
Temat: pierwszy
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2245

Re: pierwszy

Bardzo dziękuję za gratisowe poprawki. Ach ta klawiatura i brak okularów. Muszę chyba kupić kolejną parę okularów, bo coraz bardziej mi potrzebne (do czytania), a ciężko mi je znaleźć za każdym razem . Pozdrawiam serdecznie. Teraz chyba dobrze ? [mod] - Wszystko przed Tobą. Ja miałem na studiach kur...
autor: pierwszy
poniedziałek, 18 lis 2019, 23:20
Forum: Przywitaj Się!
Temat: pierwszy
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2245

Re: pierwszy

wreszcie ! sukces pierwsze odpalenie sprzętu do "mieszania soków ". Udało mi się na 96% w zasadzie to na 98 bo skali zabrakło na ruskim wskaźniku .
pozdrawiam i spróbuję podszkolić się na tym forum .

Mod.
My też się cieszymy. Pierwsze poprawki masz w gratisie.
autor: pierwszy
wtorek, 12 lis 2019, 17:51
Forum: Przywitaj Się!
Temat: pierwszy
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2245

Re: pierwszy

Na razie się uczę. Złożyłem aabratka. Mam zamiar go uruchomić. Mam trochę za mało informacji.

Dziękuję za powitanie i mam nadzieję, że trochę się tu doszkolę.

Mod: przed kropką nie rób spacji - pierwsze poprawki masz gratis.
autor: pierwszy
sobota, 9 lis 2019, 20:07
Forum: Przywitaj Się!
Temat: pierwszy
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 2245

pierwszy

pierwszy wita wszystkich "zawodowców" i początkujących ( sam nim jestem oczywiście jako producent ...) bo jako degustator to mam już kilkudziesięcioletnie doświadczenie .

Wyszukiwanie zaawansowane