Pierwszy nastaw na T3

Technologia najprostszych nastawów opartych na cukrze.

Autor tematu
askpl
1
Posty: 1
Rejestracja: niedziela, 26 sie 2012, 18:45

Post autor: askpl »

Witam,

Na dniach zamierzam przygotować nastaw. Mam parę pytań związanych z tym że faktem :) Zazwyczaj wykorzystywałem przepis mojego taty - 1410 wykorzystując drożdże spożywcze. Nie powiem trunek był zacny :D Chciałbym wykorzystać tym razem drożdże T3....

1. Czy nastaw 25kg cukru + 3 paczki T3 na 80 litrów wody będzie odpowiedni ?
2. Zakładając stałą temperaturę 25 stopni po jakim czasie teoretycznie nastaw będzie gotowy do destylacji ?
3. Czy do utrzymania stałej temperatury nastawu mogę wykorzystać grzałkę akwarystyczną z termostatem ? :)
promocja
Awatar użytkownika

Partyzant
750
Posty: 773
Rejestracja: wtorek, 24 sie 2010, 22:25
Krótko o sobie: Lubie psocić i przy okazji próbować, a najlepiej smakuje w święta kiedy delektujemy się naszymi wyrobami, i te wędzonki...
Ulubiony Alkohol: Żubrówka
Status Alkoholowy: Piwowar
Lokalizacja: Jeweuropa czyli nowy trzeci swiat
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 33 razy
Re: Pierwszy nastaw na T3

Post autor: Partyzant »

-. Na 80 litrów wystarczy jedna paczka, ale to zależy jak się spieszysz z destylatem.
-. W lecie nie potrzeba używać grzałki, |---------------------------------------|
-. Możesz używać grzałkę.

Twoje pytania nie są zbyt precyzyjne, następnym razem sprecyzuj pytania i napisz co chcesz osiągnąć i czego szukasz. :piwo:
Jesli ktoś myśli że jest wolnym człowiekiem, to oznacza że jest niewolnikiem!
Awatar użytkownika

xkazielx
30
Posty: 44
Rejestracja: sobota, 7 kwie 2012, 01:03
Krótko o sobie: "Prawo pędzenie bimbru jest prawem człowieka." - Jakub Wędrowycz
Status Alkoholowy: Bimbrownik
Re: Pierwszy nastaw na T3

Post autor: xkazielx »

Podłącze się pod temat. Też robię pierwszy nastaw na T3 i chce szybko osiągnąć efekt. Mój plan jest taki:
a) 33,2L wody + 11kg cukru = 40L nastawu (~16%)
b) butla 54L średnica otworu 54mm - czy 14L miejsca będzie ok, żeby nie uciekło z butli?
c) fermentacja w piwnicy 17-18st C, czy dogrzewać grzałką akwariową, a jeśli tak to czy 24st C na termostacie będą ok?
d) czym przysłonić wylot butli żeby się muszki nie dostały (mam ich dużo od win w piwnicy) czy gaza lub jakie płótno będzie ok (na drożdżach jest napisane żeby nie stosować rurek itd)?
Pozdrawiam.

zor-ro1970
100
Posty: 118
Rejestracja: środa, 13 sty 2010, 07:05
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pierwszy nastaw na T3

Post autor: zor-ro1970 »

Jak chcesz osiągnąć szybko efekt to na 11 kg cukru daj 40 litrów wody. 17-18 stopni to troszkę mało, grzałka będzie spełniała swoja role w 100%
Ostatnio zmieniony środa, 24 paź 2012, 22:25 przez Wald, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Polskie litery
Awatar użytkownika

Marcin.U
50
Posty: 99
Rejestracja: piątek, 5 lis 2010, 12:05
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Pierwszy nastaw na T3

Post autor: Marcin.U »

Co do niskiej temperatury otoczenia to dobrze działa również odizolowanie balona/pojemnika. Czasami wystarczy to do utrzymania odpowiedniej temperatury, a nawet można przegrzać nastaw. Na podkładkę pod balon daj np. kawałek styropianu lub złożony w kostkę koc etc. i owiń balon dookoła innym kocem. Być może wystarczy takie ubranko.
Jeśli chcesz szybko osiągnąć efekt to daj do tego dwie paczki T3, spowoduje to również wzrost wytwarzanego ciepła i być może nawet owijać balonu nie będzie trzeba. Jeśli zostaniesz przy jednej to tak jak kolega wcześniej radził zwiększ ilość wody, przy mniejszym BLG drożdże będą miały łatwiej.
O uciekanie nastawu z balona nie masz się co martwić bo cukrówki tego typu mało pienią, przynajmniej takie mam doświadczenie.
Przykrycie szyjki balonu - jakikolwiek czysty, naturalny materiał wystarczy moim zdaniem.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Nastawy cukrowe”