Mega pech

Technologia słodowania, zacieranie ziarna. Przepisy na zaciery ziemniaczane.

Autor tematu
marcin_ek6
30
Posty: 48
Rejestracja: piątek, 10 sie 2012, 20:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 5 razy

Post autor: marcin_ek6 »

Witam!!!
Ale miałem dzisiaj pecha!!! Chciałem zrobić żytniówkę, namoczyłem 5 kg żyta, żytko puściło kiełki więc dzisiaj zmieliłem na maszynce do mięsa i zacząłem przygotowywać zacier.Rozpuściłem cukier w wodzie dodałem zmielone żyto i w międzyczasie wyrzuciłem do pieca opakowania po cukrze, kiedy doszło do dodania drożdży, drożdży ni ma!!! Szukanie po całej piwnicy i nagle olśnienie, moje drożdże poszły z dymem!!!. Poradźcie mi czy jak jutro dodam nowych drożdży to ruszą, czy już dzikusy się namnożą? Chciałem zrobić na drożdżach turbo. Teraz nie wiem, może zostawić i niech fermentuje to jak nastaw? Z drugiej strony zależy mi na czasie i na %.
online
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7348
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Mega pech

Post autor: radius »

Po jednym dniu dzikusy nie powinny namnożyć się na tyle żeby rozpocząć intensywną pracę. Dodaj jutro turbo i spokojnie oczekuj końca fermentacji :ok:
SPIRITUS FLAT UBI VULT
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Mega pech

Post autor: wiking »

No, nie wiem czy nie ruszą mnie zawsze ruszały gdy robiłem takie nastawy. Ciężko powiedzieć jak to będzie u ciebie, jak dodasz turbo to nic się nie stanie może akurat turbo wygrają a jeżeli nie, to nic straconego tylko będziesz musiał troszkę dłużej poczekać. Plusem tego będzie to, że destylat wyjdzie ci smaczniejszy na owych dzikusach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zaciery zbożowe i ziemniaczane”