Znaleziono 20 wyników

autor: Liseque
wtorek, 3 lut 2009, 00:20
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Odpowiednia temperatura zacieru (nastawu)
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 19970

Re: Odpowiednia temperatura

Grzalka akwariowa z plastiku? Przepraszam ale chyba jakas tandetna ;) Akwarystyka byla moim hobby przez kilka dobrych lat, Wiekszosc grzalek produkowana jest ze szkla, + elementy termostatu z plastiku. One nenagrzewajac sie wiec mozesz je zabezpieczyc nakladajac na nie sylikonowa rurke, a grzalke um...
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 19:55
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

heh ile ludzi tyle opini :) Prace trwaja, w miedzy czasie poczytuje forum by sie doksztalcic. Własnie myje moj skarb czyli gąsiorek ;) A pisze tylko dlatego by podzielic sie z wami moja refleksja na temat tego co udalo mi sie tutaj przeczytac/ dowiedziec. Jestem naprawde pod wielkim wrazeniem waszej...
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 18:33
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

Kolego @Lisegue, jeśli pozwolisz to drobna uwaga; połączenie kanki z deflegmatorem dałbym dłuższe, poprzez dłuższą miedzianą rurkę np. fi 15, O ta chyba rurke chodzilo longink1, rurke miedzy kanka a deflegmatorem ;) Wiec wydluzeniejej to naprawde chwila moment akurat mam dluzszy kawalek. Kurcz etak...
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 18:28
Forum: Kotły
Temat: ** KOCIOŁ - CZYLI W CZYM PODGRZEWAĆ NASZ ZACIER
Odpowiedzi: 131
Odsłony: 57204

Re: ** KOCIOŁ - CZYLI W CZYM PODGRZEWAĆ NASZ ZACIER

Hmm no nic tutaj niema co rzezbic, ale niespodzianka naprawde mila, zwlaszcza ze mieszkam sa m i nigdy bym niepomyslal ze znajde cos takiego, szukalem deseczki na strychu i patrze... :D bedzie na zacier, jak to bylo w "Kochaj, labo rzuć" : "to tez pinknie ;)"
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 17:22
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

A moge spytac w jaki sposob wydluzenie tego elementu miedzianego tuz nad kanka zadziala pozytywnie? niebedzie z tym zadnego problemu poprostu wymontuje krotka rurke a wstawie dluzsza ;) Wtedy chyba umieszczenie termometra w zaznaczonym miejscu niebedzie juz akutlane. Ostania sprawa czy nie warto wte...
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 16:41
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

NO tak wygladaja efekty dzisiejszej zabawy z aparatura, w paincie naszkicowalem to co niedlugo dobuduje na chwile obecna skonczyly sie materialy, potrzebuje jeszcze jednej deseczki i pomyslu jak rozsadnie, za rada kolegi mimy zamontowac odstojnik. Czy miejsce na termometr jest odpowiednie?
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 16:29
Forum: Kotły
Temat: ** KOCIOŁ - CZYLI W CZYM PODGRZEWAĆ NASZ ZACIER
Odpowiedzi: 131
Odsłony: 57204

Re: ** KOCIOŁ - CZYLI W CZYM PODGRZEWAĆ NASZ ZACIER

Chciałbym zadac pytanie, abstrachujac od bierzacego problemu grzalki, a nawiazujace do tematu. W galeri widzialem aparatury w ktorych za kocioł sluzyla szklana kolba. Panowie, dzis podczas budowy swego nieboracznegp sprzetu na strychu odnalazlem gasiorek 25L :D z bardzo grubego szkla... tylko to nap...
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 11:53
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Stalowa rura
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6121

Re: Stralowa rura

W Białymstoku na ulicy Towarowej ;) Dokladnego adresu nieznam, lecz gdy ktos przyjezdny sie popytanapewno znajdzie, a jelsi nie to sluze pomoca :)
autor: Liseque
niedziela, 1 lut 2009, 11:41
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Stalowa rura
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 6121

Re: Stralowa rura

Gdy wiesz juz dokladnie czego szukasz, i tak zanim zdecydujesz sie na zakupy w tej firmie, czy jakiejkolwiek innej, odwiedzic kilka zlomowisk w twojej okolicy. NIe chodzi nawet o koszta ktore powinny byc raczej nizsze. Dwa dni temu bylem na takim skladzie zlomu, gdzie elementy z stali nierdzewnej, k...
autor: Liseque
sobota, 31 sty 2009, 22:25
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

Juliusz, dziekuje za posta ale postram sie stresscic informacje ktore pomineles a s ajuz zawarte w temacie ;) "kociol" to kanka 15L, "grzałka" to... byl piec i grzanie na plycie, czyli zywy ogien, teraz bedzie to kuchenka gazowa. Co do repracji sprzetu, ktore ma doprowadzic do ka...
autor: Liseque
piątek, 30 sty 2009, 13:50
Forum: Chłodzenie
Temat: Budowa bardzo prostej i efektywnej chłodnicy miedzianej
Odpowiedzi: 10
Odsłony: 9443

Re: ***BUDOWA CHŁODNICY - PRZYKŁAD***

Widzialem ten post na poczatku kiedy odwiedzile te forum1wszy raz, wtedy myslaem ze lepsza opcja bedzie chlodnica szklana... jak ze terz zaluje ;) dlaczego niekotrzy wiedza a i mozna sie domyslic ze szklo jest raczej kruche... :oops: W planie mam zrobienie podobnej chlodniczki, bedzie sztywniejsza i...
autor: Liseque
piątek, 30 sty 2009, 13:42
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

I pierwsze inowacje w mojej aparaturce :D Dokupilem miedziana rurke 15mm ktora w znacznej czesci zastapi silikonowe, pozwoli to na ucztywnienie systemy, gdyz w momencie kiedy sylikonowe mialy temperature byly zbyt elastyczne co bylo dosc problematycznym zjawiskiem;) Do tego nabylem 2 deseczki i pier...
autor: Liseque
czwartek, 29 sty 2009, 11:32
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

Kurcze zapomnialem ze mam pytanie do drogich kolegow ;) Z tego postu zaczyna sie powoli robic nie tylko BUDOWA APARATURY, ale tez i obsluga ;) Wiec do szanownych moderatorow: ten etmat bedzie traktowal o moich problemach w sztuce pedzenia, nie bede zakladal innych zbednych ;) Pytanie brzmi: czy maci...
autor: Liseque
czwartek, 29 sty 2009, 11:22
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

NIe ma to jak sie przespac z problemem :) Najpier odpowiem kazdemu zkolegow z osobna, wiec @ Mima: gdy proces przebieglal na poczatku przy nieskiej temp bylo wporzadku, to co sie skraplalo bylo czyste, o odp aromacie ale teog nikt nieprobowal- wiadomo czemu. Gdy temp gwaltownie wzrosla to to co zdol...
autor: Liseque
środa, 28 sty 2009, 23:55
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

Ahh.. i stało się, popełniłęm.. tak popełniłem, bo inaczej tego nienazwę moja 1wsza destylacje... Dluga droga przedemna... Sprawa okazała się trudniejsza niz myślałem ;) Ogolnie to nic dobrego z tego niewyszło, w 1 wszym etapie pedzenia, gdy tylko zaczelo cos "delikatnie" kapac euforia! pa...
autor: Liseque
piątek, 23 sty 2009, 14:32
Forum: Problemy i pytania
Temat: Liseque - pierwszy raz...
Odpowiedzi: 22
Odsłony: 7646

Liseque - pierwszy raz...

W ponizszym zedytowanym zdjeciu przedstawiam koncepcje naprawy owej chlodnicy tak by starczyla chociarz na 1 uzytek zanim bed emogl kupic nowa- osobiscie. Chodzi w skrocie o to aby na koncowke spiralki nalozyc odp srednicy rurke silikonowa, z czesci jakie mi zostaly moge tez dosztukowac "wlot&q...
autor: Liseque
piątek, 23 sty 2009, 09:07
Forum: Osprzęt
Temat: Deflegmator - jak go zastosować?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 20142

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

:klaszcze: dziekuje za projekt , postaram sie wykozystac tylko brakuje wolnego czasu... Na marginesie wspolnie z kolega doszlismy do wniosku z enie wszytko stracone z ta chlodnica tzn, mozna ja "naprawic" do czasu zakupu nowej. Teraz niepisze z domu wieczorem wrzuce pare fotek jak to ma m/...
autor: Liseque
czwartek, 22 sty 2009, 22:05
Forum: Zaciery i nastawy z różnych rzeczy
Temat: Bimber z serwatki
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 11427

Re: Bimber z serwatki

osobiscie si enieznam ale niesadze... produkowac alkochol z serwatki? jakiej bialkowej czy zwyklej spozywczej? tak czy siak niewiem z czego ma powstac ten alkochol? z bialek, weglowodanow czy tez z kazeiny? po co kombinowac cena porownywalna do ceny kg cukru ;)
autor: Liseque
czwartek, 22 sty 2009, 11:39
Forum: Osprzęt
Temat: Deflegmator - jak go zastosować?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 20142

Re: Techniczne pytanie poczatkujacego...

pekniecie chlodnicy to byla raczej moja wina, najpierw wyjmowalem deflegamtor, jest z owiele grubszego szkla sadzilem ze chlodnica podobnie niestety nie noi trzasnela przy rozpakowywaniu ;/ za tydzien lub 2 bede mial juz nowa z grubszego szkola... no niestety szkoda tego czasu ale coz... czy zaciero...
autor: Liseque
środa, 21 sty 2009, 21:47
Forum: Osprzęt
Temat: Deflegmator - jak go zastosować?
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 20142

Deflegmator - jak go zastosować?

Witam, Po 1wsze chcialbym sie przywitac na forum :) Bylem jego czytelnikiem od dluzszego czasu, po zglebieniu wiedzy czysto praktycznej postanowilem przejsc do badan empirycznych. Postawilem na prosta metode kociolkowa. Po zakupie sprzetu na allegro + wycyganienie kanki 10l z pobliskiej wsi czekalem...

Wyszukiwanie zaawansowane