Znaleziono 21 wyników

autor: kiko25
środa, 14 wrz 2011, 09:44
Forum: Grzanie
Temat: Czym grzac gaz vs prad za i przeciw.
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 24834

Re: Czym grzac gaz vs prad za i przeciw.

Witam. 400 litrów bojler...hmmm nieźle!!! Gdybym planował realizację takich przedsięwzięć pomyślałbym o innym wariancie. Zakładam, że taki bojler to już tylko we własnym domu (pomieszczeniu gospodarczym) dlatego wykorzystałbym kocioł CO... Na przykład nowoczesny kocioł węglowy - i co ważne sterownik...
autor: kiko25
wtorek, 12 lip 2011, 15:56
Forum: Problemy i pytania
Temat: Konsultacja aparatury
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6408

Re: Konsultacja aparatury

Dziękuję za podpowiedzi. Póki nie ukończę budowy i nie wprowadzę się-odkładam modernizację... Na razie powalczę tym co mam-choć już wiem jak ugryżć temat!!! Pewnie powrócę do tego wątku jak będę miał spokojniejszą głowę!
autor: kiko25
poniedziałek, 11 lip 2011, 14:06
Forum: Przywitaj Się!
Temat: kiko25
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1887

Re: kiko25

Szósty dzień buzuje zupka. Drożdże Turbo Vodka Star, 8kg cukru-w sumie 30l. Kolo środy lub czwartku zleję znad osadu i zaprawię bentonitem. Na weekend będzie gotowe!! Szykuję w końcu porządnie sprężynki-dokumentnie wygotowałem-już nie zalatują oleiście! Zrobię następny nastaw by mieć do drugiej dest...
autor: kiko25
sobota, 9 lip 2011, 10:04
Forum: Przywitaj Się!
Temat: kiko25
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1887

Re: kiko25

Pozdrawiam z"Piasta"! Ładna pogoda-grill nieunikniony. Ale będzie piwo w menu ponieważ destylacja dopiero za parę dni.
autor: kiko25
sobota, 9 lip 2011, 01:19
Forum: Przywitaj Się!
Temat: kiko25
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1887

kiko25

Witam wszystkich! Ukłony dla administratorów i moderatorów w pierwszym rzędzie!:) Coś o mnie?? Hmmm... Jestem mocno po 30-tce, mieszkam od 2 tygodni poza centrum miasta w wynajmowanym mieszkaniu (jestem w trakcie budowy szkieletowca). Oczywiście nie jestem kawalerem! Pracuję na kopalni-zajmuję się w...
autor: kiko25
sobota, 9 lip 2011, 00:45
Forum: Problemy i pytania
Temat: Konsultacja aparatury
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6408

Czarny humor mi towarzyszy...

Wiem,że żarty nie służą rozwiązywaniu problemów-ale pozwolę sobie na takowy. Czy mam regulację grzałki? TAK! Jak wyciągnę gniazdko z kontaktu... A serio-jestem wdzięczny za zainteresowanie tematem! Może zewnętrzny potencjometr byłby wyjściem?? Bez regulacji grzania lipa???
autor: kiko25
piątek, 8 lip 2011, 15:11
Forum: Problemy i pytania
Temat: Konsultacja aparatury
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 6408

Każdy ma swoje Waterloo...

Praca na nocki sprawiła,że dość dużo byłem na forum. Przekonałem się jak niewiele wiem! Prawdziwy przedszkolak ze mnie! A do tego dowiedziałem się,że mam archaiczny sprzęt!:( . Kupiłem na allegro za prawie 1000 myśląc,że jest niezły... Na razie bez internetu w kompie jestem-dlatego opiszę bez fotek:...
autor: kiko25
środa, 6 lip 2011, 02:28
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10012

Re: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej

Aaaa pytanie-łagodny roztwór NAOH tzn. ile...? Łyżka stołowa na garnek?? A kwasku ile do płukania?? Posty scalone. Olśniło mnie. Destylowaliśmy u kolegi na jego zacierze. Skoro temp kega na dzień dobry doszła do 90st. to znaczy,że zacier miał mało procentów??! Balon trzymał w garażu -a noce dość chł...
autor: kiko25
wtorek, 5 lip 2011, 01:24
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10012

Re: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej

Dziękuję za fachową podpowiedź. Zastosuję się! Jedna obserwacja po pierwszej destylacji na sprężynkach z full owiniętym kegiem i kolumną: pary alkoholu "przebiły"wypełnienie przy temp w kegu prawie 90st!! Na szkle było ok 80 stopni... Może powinienem wstrzymywać grzanie by przy niższej tem...
autor: kiko25
poniedziałek, 4 lip 2011, 22:42
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10012

Re: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej

Nurtuje mnie pytanie-jak prosto i skutecznie odtłuścić sprężynki??? Gotowanie z "Ludwikiem"???
autor: kiko25
poniedziałek, 4 lip 2011, 15:45
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10012

Re: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej

Link dopiero zamieszczę jak uruchomię internet . Piszę z komórki a to bardzo utrudnia sprawę. Jestem świeżo po przeprowadzce na prowincję. W tym tygodniu może radiówkę mi założą. A wracając do sprzętu-950 kosztował+teraz 200 te sprężynki. Jak tylko będę miał internet w komputerze dam link na sprzęt....
autor: kiko25
poniedziałek, 4 lip 2011, 15:15
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10012

Re: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej

Sprzęt kupiony na allegro(Destylownia). Wyposażony w 4 zimne palce. Termometry elektroniczne ze sterownikiem-czyli automatyka. Pewnie coś ze sprzętem nie tak-choć przyznam,że po 2 destylacjach produkt robi przyzoite wrażenie. Pijałem gorsze ze sklepu. A te sprężynki wygotuję jak odbiorę sprzęt z wyp...
autor: kiko25
niedziela, 3 lip 2011, 11:41
Forum: Kolumny destylacyjne
Temat: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 10012

Re: Kilka pytań odnośnie kolumny rektyfikacyjnej

Witam Moja kolumna ma około 100 cm wypełnienia. Szkło wymieniłem na "słynne" sprężynki pryzmatyczne i zero efektu. Przecież teoretycznie to chyba ze 30 półek teoretycznych.... Tylko 85-86% wyciągam i to mnie martwi! Smak dobry po dwóch destylacjach osiągam. Znajomy przygotowywał zakupione ...
autor: kiko25
sobota, 11 cze 2011, 17:12
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Budowa filtra i jego rodzaje
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 11948

Re: Budowa filtra i jego rodzaje

Przekonaliście mnie do zaniechania tej opcji.
Zamówię rurę ze stali na węgiel aktywny. Ale zrobię obiegowy filtr. Wpasuję pompkę. Na razie szukam wykonawcy filtra i odpowiedniej pompki....
autor: kiko25
czwartek, 9 cze 2011, 18:41
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Budowa filtra i jego rodzaje
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 11948

Re: Budowa filtra i jego rodzaje

Noooo tak. Pomysł zbyt piękny by był dobry. Podumam nieco nad tym choć pewnie rzeczywiście plastik szkodzi (zresztą np. coca-cola również budzi kontrowersje....nawet bez plastiku). ;) A swoją drogą tak wielu piło alkohol z plastikowych butelek w których alkohol znajdował się co najmniej tygodniami (...
autor: kiko25
czwartek, 9 cze 2011, 02:33
Forum: Węgiel aktywny
Temat: Budowa filtra i jego rodzaje
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 11948

Re: Budowa filtra i jego rodzaje

Mój pomysł na filtr węglowy jest prosty: http://www.youtube.com/watch?v=ufWKvm5o4Ps Kupuję akwarystyczny filtr kubełkowy zewnętrzny. W nim zainstalowane są najczęściej dwa lub trzy kosze na materiał filtrujący. Kosze zapełniam węglem aktywnym i..... Destylat rozcieńczam do mocy konsumpcyjnej i zlewa...
autor: kiko25
środa, 4 maja 2011, 12:45
Forum: Radioaktywne
Temat: A gdyby destylat przepuścić przez filtr kapilarny???!!!
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6180

Dzięki....

Porzućmy tę wojenną merytorykę! :stop:
Lubisz uszczypliwości zauważyłem-ale OK.
Na pewno to ja mogę uczyć się od Ciebie - a nie odwrotnie więc
dyplomatycznie zamilknę.
Pozdrawiam i życzę udanych degustacji......
autor: kiko25
środa, 4 maja 2011, 11:37
Forum: Radioaktywne
Temat: A gdyby destylat przepuścić przez filtr kapilarny???!!!
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6180

Im więcej zanieczyszczeń tym więcej niechcianych związów alk

Piszesz logicznie. Ale........w pewien sposób manipulujesz faktami zarazem. Mikroskopijne syfy "kryją się" przecież głównie w nieusuniętych pozostałościach organicznych!!!! A im więcej nieusuniętych syfów tym więcej fuzli po destylacji!!!! Przecież zacier nawet dobrze wyklarowany nie jest ...
autor: kiko25
środa, 4 maja 2011, 10:38
Forum: Radioaktywne
Temat: A gdyby destylat przepuścić przez filtr kapilarny???!!!
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6180

Ułamek procenta w zacierze???

Powinien temat znaleźć się w innej części forum :"OCZYSZCZANIE ZACIERU" Czyszczenie destylatu jednak węglem-ale zacier warto tym filtrem potraktować i wypróbować. Jak w powiedzeniu "diabeł tkwi w szczególe".... Ten ułamek procenta sprawia, że mniej lub bardziej "czuć". ...
autor: kiko25
środa, 4 maja 2011, 10:01
Forum: Radioaktywne
Temat: A gdyby destylat przepuścić przez filtr kapilarny???!!!
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6180

Re: A gdyby destylat przepuścić przez filtr kapilarny???!!!

Zapcha???? Hmmmm...... Skoro filtruje zanieczyszczenia mechaniczne??? Cytat z reklamy filtra opisujący pierwszy z elementów filtra ( filtr kapilarny jest dopiero ostatnim trzecim ogniwem....): "- Usuwa zanieczyszczenia mechaniczne (rdza, piasek, muł, zawiesiny)" Skoro oczyści parę tysięcy ...
autor: kiko25
środa, 4 maja 2011, 05:53
Forum: Radioaktywne
Temat: A gdyby destylat przepuścić przez filtr kapilarny???!!!
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 6180

A gdyby destylat przepuścić przez filtr kapilarny???!!!

A może filtr kapilarny??? Np. http://filtrydowody.eu/przenosny-filtr-kapilarny-p-41.html Aby podać destylat pod właściwym ciśnieniem do urządzenia można by zastosować w najbardziej skromnej wersji to: http://www.metalex.poznan.pl/p,Pompa_na_wiertarke_2206,927,241,0.html Tak reklamują ten filtr na je...

Wyszukiwanie zaawansowane