Konsultacja aparatury

Kłopoty z budową i eksploatacją aparatury, wybór właściwego sprzętu. Podstawowe pytania początkujących.
Awatar użytkownika

Autor tematu
xsynux
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 paź 2009, 00:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky szkocka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii

Post autor: xsynux »

Skompletowałem sobie całą aparaturę i przed przepędzeniem chciałbym skonsultować moją konstrukcję. Całość składa się z kolby 5l, deflegmatora ze spustem i chłodnicy. wszystko połączone wężem silikonowym. Grzanie aparatury będzie się odbywało na palniku gazowym, a płomień będzie się palił bezpośrednio pod kolbą w której umieszczę potłuczoną porcelanę. W celu kontrolowania temperatury w korku zostanie zamocowany termometr ze skalą do 150C. Deflegmator mam zamiar umieścić nad kolbą i połączyć go z wyjściem w korku przez spust a boczne wejście do niego zaślepić. Tutaj pierwsze pytanie: Jaki długi wężyk umieścić pomiędzy deflegmatorem a kolbą? Średnica wewnętrzna wężyka 11mm. Następna sprawa to porcelana o której już wcześniej wspomniałem. Czy stołowa porcelana taka jak talerze czy kubki po potłuczeniu nadaje się na dno kolby? Przedestylowany zacier śliwkowy mam zamiar leżakować z płatkami dębowymi oraz przefiltrować go przez węgiel aktywny. Filtrację powinienem przeprowadzić przed czy po leżakowaniu? Wszelkie uwagi i krytyka mile widziana. Pozdrawiam
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Diabeł, to taki Anioł co wstąpił do nie tego pubu co trzeba i wypił odrobinę za dużo.
alembiki
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: Maciej_K »

Witaj.
1. Nie grzej kolby bezpośrednio, zwłaszcza, jeśli będziesz gotował gęsty nastaw. Ale przede wszystkim dlatego, że punktowe grzanie może spowodować pęknięcie szkła. Zastosuj przekładkę (porcelanowa płytka, siatka metalowa (?) ).
2. Deflegmator możesz osadzić bezpośrednio w korku. Dolna boczna rurka nie będzie Cię obchodzić.
3. Tłuczone talerze na dno kolby - jak najbardziej tak.
4. Filtracja śliwowicy przez węgiel to zły pomysł, jeśli chcesz zatrzymać naturalne, pożądane aromaty i walory smakowe tego trunku. Wszystko zostanie na węglu, oprócz alkoholu, rzecz jasna... Lepiej cierpliwie wolno destyluj, dobrze rozdzielaj destylat, potem destyluj jeszcze przynajmniej raz (niekoniecznie każda część głównego gonu musi tego wymagać). Płatki dębowe są ok.

Twój układ jest w porządku, zmontuj go, popsoć trochę a zobaczysz sam, co można zmienić.
Pozdrawiam i powodzenia.
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
Awatar użytkownika

Zygmunt
5000
Posty: 5382
Rejestracja: czwartek, 7 maja 2009, 12:55
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 668 razy
Kontakt:
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: Zygmunt »

Ja bym obstawiał jednak za jakimś krótkim kawałkiem 10-15cm wężyka między kolbą a deflegmatorem- zwiększy powierzchnię skraplania flegmy. Nie filtruj przez węgiel, tylko przegotuj dwa razy, za pierwszym do 20%, za drugim do ilu uważasz...
www.destylatorymiedziane.pl
"Zwykle jest tak, że im bardziej wóda śmierdzi drożdżami, pogonami i syfem, tym bardziej producent zasłania się "tradycją", "pracą w gorzelni" albo "dziadkiem bimbrownikiem"
Awatar użytkownika

jouu
200
Posty: 242
Rejestracja: wtorek, 15 wrz 2009, 22:21
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: swój :D
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: bdg
Otrzymał podziękowanie: 7 razy
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: jouu »

Jako podkładkę miedzy kolbę a palnik można stosować płytę żeliwna ? taka jak w płatach węglowych ?
Dobry bimber nie jest zły ;]
Awatar użytkownika

Autor tematu
xsynux
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 paź 2009, 00:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky szkocka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: xsynux »

Wczoraj zrobiłem test z grzaniem wody w kolbie na otwartym płomieniu 3 l wody zagotowały się i wrzały przez 5 min i nic się nie stało. Całość instalacji będzie wyglądała identycznie jak na filmiku. Mam taką samą kolbę, deflegmator i chłodnice. Jutro jadę po brakujący korek do kolby i zaczynam zabawę. Dziękuję wszystkim za opinie i porady.
Diabeł, to taki Anioł co wstąpił do nie tego pubu co trzeba i wypił odrobinę za dużo.

dmatys
50
Posty: 88
Rejestracja: niedziela, 13 wrz 2009, 19:43
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: dmatys »

Jak na mój gust to grzanie na tym akurat filmiku jest za mocne - pojawia się płyn w deflegmatorze - ja zawsze grzeje tak aby go nie było - wtedy flegma spływa z powrotem do kotła.... Dobrze by było żebyś i Ty o tym pamiętał ;)
Awatar użytkownika

Autor tematu
xsynux
2
Posty: 3
Rejestracja: czwartek, 22 paź 2009, 00:17
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Whisky szkocka
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: xsynux »

Filmik miał tylko pokazać jakim sprzętem dysponuje a siłę grzania będę dobierał wg wskazań termometru zamocowanego w korku.
Diabeł, to taki Anioł co wstąpił do nie tego pubu co trzeba i wypił odrobinę za dużo.
Awatar użytkownika

Kucyk
1700
Posty: 1704
Rejestracja: wtorek, 7 paź 2008, 15:51
Krótko o sobie: Staram się odbierać świat z lekkim przymrużeniem oka ;)
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Otrzymał podziękowanie: 157 razy
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: Kucyk »

Błąd! Temperatura wydostających się z kotła par nie zależy od siły grzania, a jedynie (poza ciśnieniem) od stężenia alkoholu w destylowanym sosie. Intensywność grzania dobiera się tak, aby instalacja pracowała stabilnie i możliwie wydajnie, jednak by nie następowało bulgotanie nie mogącej spłynąć z powrotem do kotła flegmy co widać na powyższym filmie.
Awatar użytkownika

Absinthe
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 28 lut 2010, 15:25
Krótko o sobie: Lubię wróżki.Egzorcysta amator, zapalony bimbrownik.Zielony nie jest Twoim wrogiem lecz przyjacielem, pomaga zobaczyć to czego nie widać i za to go uwielbiam !
Ulubiony Alkohol: Absynt
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: Absinthe »

Czy do destylacji wyłącznie absyntu z gotowego spirytusu i wcześniejszej odpowiedniej maceracji ziół nadawał by się zestaw:
-kolba 6l
-chłodnica
-deflegmator
-odstojnik
-kuchenka elektryczna o mocy 1500w
Mam tylko problem z doprowadzeniem wody chłodzącej ,najlepiej aby była to pompka elektryczna i jakiś dodatkowy zbiornik który byłby (jak i pompka) odpowiednio wydajny i zapewniał optymalne chłodzenie ,mianowicie : co polecacie?
Mam też pytanie odnośnie termometru ,bo:
-nie wiem jak go zamontować(wszystko szklane ,profesjonalny zestaw chemiczny do destylacji)
-czy mogę kontrolować temp. cieczy w inny sposób?
-nie spowoduje to zagrożenia oparami?
-jaka temp. kuchenki jest odpowiednia?
-czy stosować garnek z wodą i tam wstawić kolbę?(czy mierzenie temp. wody w odpowiedni sposób wpłynie na bezpieczeństwo i jakość destylatu?)


Większego sprzętu nie potrzebuję.Z góry dziękuję za pomoc Starszych Bimbrowników.
Z wyrazami szacunku Absinthe.

Likwidator
10
Posty: 10
Rejestracja: wtorek, 7 gru 2010, 00:00
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: Likwidator »

Witam.
Jeżeli ktoś ma trudności z przepchaniem metalowej końcówki termometru przez gumowy korek dołączony do deflegmatora to pragnę przedstawić swój skuteczny sposób :). Mianowicie: bierzemy strzykawkę z igłą i napełniamy olejem ( np zwykłym kujawskim ), przebijamy korek strzykawką i powoli ją wyciągając pompujemy olej do korka. Po tej czynności przesadzenie termometru nie powinno sprawiać kłopotu.
Pozdrawiam Likwidator.

andie3
2
Posty: 2
Rejestracja: niedziela, 6 lut 2011, 01:02
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: andie3 »

Koledzy. Zakupiłem na Allegro zestaw szklany od szklolabpl. Mam kolbę, deflegmator i chłodnicę. Czy to wystarczy aby psocić? czy na dno kolby koniecznie mam dawać porcelanę i jeśli tak to ile? czym najlepiej zrobić dziury w korkowym korku? co myślicie o wiertarce? Wiem, że kolby nie można podgrzewać bezpośrednio - czy można ją wstawić np. do formy na ciasto wypełnionej piaskiem?
pozdrawiam
Awatar użytkownika

radius
7000
Posty: 7361
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1697 razy
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: radius »

Szkoda, że nie zamieściłeś zdjęcia, ale zestaw jak najbardziej prawidłowy i wystarczający do wesołej zabawy w "małego psotnika". Na dno kolby możesz wrzucić cokolwiek choć trochę porowatego, może to być nawet drobny żwirek i nie musi go być wcale dużo, garść wystarczy. Kolbę można podgrzewać bezpośrednio, jeżeli jest zrobiona ze szkła laboratoryjnego, ale jeśli się o nią obawiasz to kup gotową płytką pod taką kolbę. Firma powinna mieć taką w swojej ofercie.
SPIRITUS FLAT UBI VULT

artaks
200
Posty: 227
Rejestracja: wtorek, 4 sty 2011, 15:02
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Kontakt:
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: artaks »

Wiem, że kolby nie można podgrzewać bezpośrednio - czy można ją wstawić np. do formy na ciasto wypełnionej piaskiem?
Zależy bezpośrednio na czym, na płycie elektrycznej można, na płomieniu gazowym nie, ale wystarczy, że skombinujesz jakąś płytę na ten gaz i na tą płyte kładziesz kolbę.
kalendarz zbiorów alkoholowych: https://www.google.com/calendar/embed?src=ucacf2t31986vvt5pqnsboei7s%40group.calendar.google.com&ctz=Europe/Warsaw

kiko25
10
Posty: 16
Rejestracja: środa, 4 maja 2011, 05:33
Każdy ma swoje Waterloo...

Post autor: kiko25 »

Praca na nocki sprawiła,że dość dużo byłem na forum. Przekonałem się jak niewiele wiem! Prawdziwy przedszkolak ze mnie! A do tego dowiedziałem się,że mam archaiczny sprzęt!:( . Kupiłem na allegro za prawie 1000 myśląc,że jest niezły... Na razie bez internetu w kompie jestem-dlatego opiszę bez fotek: KEG 30l, kolumna ok. 120cm w tym wypełnienie ok. 100cm, grzałka elektr., 2 zegary elektr. z termostatem. Refluks wew.-zimne palce(6). Wszystko pięknie-tylko jak to stabilizować? Jak wycisnąć ponad 90%? Nie mam żadnego zaworu odbioru itp! Czy można stabilizować regulując napływem wody na zimne palce itp?? Destylując bez dodatkowej regulacji wyciągam ok 85%-raz na początku przekroczyłem chwilowo 90%. Czepiam się może sam siebie bo po dwóch destylacjach produkt jest naprawdę przyzwoity-ale pomóżcie bym mógł wycisnąć z tego to co najlepsze....
Awatar użytkownika

szwistaq
300
Posty: 332
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 19:47
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: UK - DERBY
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: szwistaq »

A masz tam jakiś regulator mocy grzania??
Obrazek

kiko25
10
Posty: 16
Rejestracja: środa, 4 maja 2011, 05:33
Czarny humor mi towarzyszy...

Post autor: kiko25 »

Wiem,że żarty nie służą rozwiązywaniu problemów-ale pozwolę sobie na takowy. Czy mam regulację grzałki? TAK! Jak wyciągnę gniazdko z kontaktu... A serio-jestem wdzięczny za zainteresowanie tematem! Może zewnętrzny potencjometr byłby wyjściem?? Bez regulacji grzania lipa???
Awatar użytkownika

szwistaq
300
Posty: 332
Rejestracja: czwartek, 4 lis 2010, 19:47
Krótko o sobie: Jak się bawić, to się bawić na całego.
Ulubiony Alkohol: Pigwówka, wino z dzikiej róży.
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: UK - DERBY
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: szwistaq »

No raczej lipa. Fachowcem nie jestem, ale z opisu twojego sprzętu wynika, że skoro nie masz regulacji odbioru, musisz regulować intensywnością chłodzenia i mocą grzania. Pomyśl nad jakimiś modyfikacjami, albo cierpliwie zaznajom się ze sprzętem w wersji jakią obecnie posiadasz.

Na pewno Ci się bardzo przyda taki regulator. Metoda z wtyczką też jest dobra, aczkolwiek po dłuższym psoceniu możesz zetrzeć sobie bolce w wtyczce :P

bogdan.wm dał opis regulatora http://alkohole-domowe.com/forum/post27957.html#p27957, który sam posiadam dzięki niemu. Działa i to znakomicie. Zobacz, może czujesz się na siłach by go zrobić, jak nie to na forum znajdziesz sporo o tym, a także kolegów robiących takie regulatory na zamówienie.

Pozdrawiam.
Przemas
Obrazek
Awatar użytkownika

wiking
450
Posty: 479
Rejestracja: środa, 27 kwie 2011, 12:52
Krótko o sobie: Nie zawsze jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 11 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: wiking »

Przy zimnych palcach obowiązkowo musisz mieć: regulator mocy grzania, precyzyjny zaworek do regulacji przepływu wody, osobny obieg wody na zimne palce i osobny na chłodnicę, resztę doczytaj sobie tutaj cm-lm-vm-trzy-gracje-a-kazda-piekna-t2945.html?hilit=trzy%20gracje
Awatar użytkownika

seba_s
50
Posty: 60
Rejestracja: piątek, 11 mar 2011, 21:53
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Gin Lubuski
Status Alkoholowy: Konstruktor
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: seba_s »

Hej,
ja kupiłem ostatnio 2 takie http://allegro.pl/show_item.php?item=1700864994, sprzedający całkiem ok zamontował mi w cenie większy radiator bo pod grzałkę 1500W, do tego dokupiłem puszkę niepalną i mam fajny regulator z obudową :)

http://www.nokaut.pl/puszki-elektryczne ... palna.html
W Polskę idziemy, drodzy panowie,
W Polskę idziemy...

kiko25
10
Posty: 16
Rejestracja: środa, 4 maja 2011, 05:33
Re: Konsultacja aparatury

Post autor: kiko25 »

Dziękuję za podpowiedzi. Póki nie ukończę budowy i nie wprowadzę się-odkładam modernizację... Na razie powalczę tym co mam-choć już wiem jak ugryżć temat!!! Pewnie powrócę do tego wątku jak będę miał spokojniejszą głowę!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Problemy i pytania”