Znaleziono 10 wyników

autor: JPrzyczyna
poniedziałek, 19 kwie 2021, 12:01
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Destylacja SKN Bolecki
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7603

Re: Destylacja SKN Bolecki

Witam, W ubiegłym tygodniu testowałem następującą metodę destylacji na SKN v5. Usuwamy całe wypełnienie z kolumny. Chłodnicę zamontowaną na OVM przełożyłem na wyjście VM – przy tej konfiguracji otrzymamy system CCVM. Sondę pomiaru temperatury na 10tej półce przełożyłem do głowicy – w ten sposób proc...
autor: JPrzyczyna
wtorek, 13 kwie 2021, 17:21
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Destylacja SKN Bolecki
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7603

Re: Destylacja SKN Bolecki

Nie jestem przekonany do funkcji podmiany naczynia, przynajmniej w takiej formie, albo nie rozumiem Twojego założenia. Destylacja to nie rektyfikacja. Tu nie ma cackania się w trzy miejsca po przecinku. Tyle teorii ;) Dlaczego podmieniamy naczynie ? A dlatego, że mamy tylko jedna wyjście z kolumny,...
autor: JPrzyczyna
wtorek, 13 kwie 2021, 12:56
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Destylacja SKN Bolecki
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7603

Re: Sterownik SKN Bolecki

Masz swoją wizję, zastanów się jak dodać jej rozsądnej funkcjonalności- żeby starczyło szerszemu gronu, niech się inni wypowiedzą Serwus, Moja propozycja jak miało by to wyglądać. Dla grzania 4kW podaję również wartości nominalne. Tryb - alembik – odbieramy cały czas przy LM otwartym na 100%. Manew...
autor: JPrzyczyna
poniedziałek, 12 kwie 2021, 21:04
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Destylacja SKN Bolecki
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7603

Re: Sterownik SKN Bolecki

Serwus, Czy amatorzy smakówek będą chcieli wejść w SKNa to raczej nie sądzę, natomiast mógł bym zaryzykować twierdzenie że cukrówki mogły by to zrobić na zasadzie odwrotnej niż u Ciebie. Hmmm ... może jacyś wielcy koneserzy bimbrowych posmaków będą chcieli destylować buraka jak mogą rektyfikować na ...
autor: JPrzyczyna
wtorek, 6 kwie 2021, 20:32
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Destylacja SKN Bolecki
Odpowiedzi: 20
Odsłony: 7603

Destylacja SKN Bolecki

Szansa jest na wszystko co uzasadni poświęcenie na to czasu. Natomiast to o co konkretnie pytasz, to powiem szczerze że nie wiem. Na pewno musiał bym to przestudiować. Serwus, Czy jest uzasadnionym poświęcenie czasu na rozbudowanie sterownika, aby przyciągnąć po swój produkt hobbystów i amatorów sm...
autor: JPrzyczyna
czwartek, 1 kwie 2021, 20:33
Forum: Kontrola procesu destylacji
Temat: Sterownik SKN Bolecki
Odpowiedzi: 39
Odsłony: 12741

Re: Sterownik SKN Bolecki

Witam, Posiadam v5. Powiedzenie, że tryb ręczny może służyć do owocówek to oczywiście prawda, ale to w żadne sposób nie pomaga w kontekście pilnowania sprzętu czy automatyzacji procesu. Owoce możemy robić na dwa sposoby: 1. Alembik - pilnując temp. w głowicy i sterując mocą grzania. 2. Sposób Lesgo ...
autor: JPrzyczyna
czwartek, 11 lut 2021, 20:47
Forum: Kotły
Temat: Jakie medium do zbiornika z płaszczem
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 8245

Re: Jakie medium do zbiornika z płaszczem

Miły Panie, Zamontuj manometr+zawor bezpieczeństwa +zawór zwrotny = 100 zł i używaj wody. Trzymaj ciśnienie poniżej 1 bar. Producenci nie mogą tego napisać w instrukcji ponieważ wtedy masz zbiornik ciśnieniowy i muszą to certyfikowac w UDT. Tak, zbiornik z płaszczem olejowym działa wspaniale zalany ...
autor: JPrzyczyna
niedziela, 1 lis 2020, 17:40
Forum: Bimbrownia
Temat: Jakość wódki, a naszego wyrobu
Odpowiedzi: 99
Odsłony: 52494

Re: Jakość wódki, a naszego wyrobu

Bo Oni przygotowują surówkę. To jest odęd.
autor: JPrzyczyna
czwartek, 1 paź 2020, 18:48
Forum: Przywitaj Się!
Temat: JPrzyczyna
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1654

Re: JPrzyczyna

Witam, W sumie o nic nie chciałem już pytać. Chciałem się przywitać. Wiele kwestii rozwiewam na bieżąco używając funkcji "Szukaj", a najczęściej jeszcze prościej, bo przez wyszukiwarkę Google. Często tematy są też poruszane na białym forum. Przygodą z destylacją rozpocząłem kilka lat temu ...
autor: JPrzyczyna
środa, 30 wrz 2020, 20:43
Forum: Przywitaj Się!
Temat: JPrzyczyna
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 1654

JPrzyczyna

Witam, Czytam forum od roku i nigdy nie potrzebowałem się o nic pytać. Mam wrażenie, że każdy nurtujące mnie temat był już poruszony, a 90% osób to lenie. Pozdrawiam wszystkich i szacunek dla Gosci co głęboko rozgryzli temat. Dzieki Wam, sam nie musiałam spędzić może i lat na wgryzaniu się w temat. ...

Wyszukiwanie zaawansowane