JPrzyczyna

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
JPrzyczyna
5
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2020, 11:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: JPrzyczyna »

Witam,
Czytam forum od roku i nigdy nie potrzebowałem się o nic pytać. Mam wrażenie, że każdy nurtujące mnie temat był już poruszony, a 90% osób to lenie. Pozdrawiam wszystkich i szacunek dla Gosci co głęboko rozgryzli temat. Dzieki Wam, sam nie musiałam spędzić może i lat na wgryzaniu się w temat. :piwo:
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2925
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 552 razy
Re: JPrzyczyna

Post autor: Góral bagienny »

Witaj na tym zacnym forum :piwo:
Sporo w tym prawdy co piszesz :ok:
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D
Awatar użytkownika

.Gacek
2000
Posty: 2383
Rejestracja: niedziela, 18 paź 2015, 14:00
Krótko o sobie: Marzyciel
Ulubiony Alkohol: Własny.
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Podziękował: 268 razy
Otrzymał podziękowanie: 338 razy
Re: JPrzyczyna

Post autor: .Gacek »

Witam i ja Ciebie serdecznie... Czy teraz jest coś o co chciałbyś zapytać?
Gotowałeś już coś? Napisz nam na czym i z jakim skutkiem.
Pozdrawiam Gacek.

Autor tematu
JPrzyczyna
5
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek, 4 maja 2020, 11:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: JPrzyczyna

Post autor: JPrzyczyna »

Witam,
W sumie o nic nie chciałem już pytać. Chciałem się przywitać. Wiele kwestii rozwiewam na bieżąco używając funkcji "Szukaj", a najczęściej jeszcze prościej, bo przez wyszukiwarkę Google. Często tematy są też poruszane na białym forum.

Przygodą z destylacją rozpocząłem kilka lat temu ze sprzętem pot-still na garnku 30L ze zdejmowaną pokrywką (super wygodne rozwiązanie, a dno garnka jest na tyle grube, że gotowałem nawet z pulpą owocową). Destylowałem głównie nastawy owocowe. Teraz posiadam saksofon miedziany od Zygmunta z wypełnienie od Pilpka. Rura + głowica bokakoba =150 cm i keg 50l. Posiada system LM i VM.

Destylowałem:
- rum metodą dundrową z melasy trzcinowej z allegro - 6 przejazdów,
- jęczmień - kwaśny nastaw wujka Jessiego, zacieranie enzymami, słodem, sam słód jęczmienny. Testowałem na jęczmieniu różne konfiguracje wypełnienia dla zbadania efektów,
- owoce- mirabelki, jabłka, śliwki,
- kukurydzę,
- skrobię ziemniaczaną,
- mąkę pszenna,
- cukrówki z przeznaczeniem na spirytus.

Teraz zamówiłem bufor również z destylatory-miedziane. Będę prowadził próby z nim. O ile z cukrówkami będzie pewnie zawsze używany, o tyle ze smakówkami będę sam musiał zobaczyć efekty. Jak bufory wchodziły do naszego hobby, była fama, że ucinają aromat w trunkach smakowych, teraz używane są nawet przy kolumnach półkowych.

W najbliższym czasie rozważam zakup zbiornika z płaszczem, ponieważ filtrowanie zabiera mi za dużo czasu. Filtruję przez polecany na forum worek filtracyjny. Ostatnio nawet przy zacieraniu w beczce 120L, 25 kg kukurydzy wywaliłem wszystko co było poniżej w młócie - nic nie filtrowałem.

Jeszcze raz pozdrawiam Kolegów!
Ostatnio zmieniony czwartek, 1 paź 2020, 18:52 przez manowar, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”