Znaleziono 8 wyników

autor: Haczyk
poniedziałek, 27 lip 2020, 18:32
Forum: Warzenie Piwa
Temat: Dwie partie piwa. Jedna super, druga bez gazu.
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 4443

Re: Dwie partie piwa. Jedna super, druga bez gazu.

2 tygodnie warunkowania w temperaturze 70 stopni? Trzymałeś zabutelkowane piwo w 70° C?
autor: Haczyk
piątek, 14 lut 2020, 14:53
Forum: Wytwarzanie Nalewek
Temat: Rajskie jabłka
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 9639

Re: Rajskie jabłka

Witam serdecznie. Mam problem ze swoją nalewką z rajskich jabłek. Mianowicie poczyniłem nalewkę w 2018 roku jesienią. Kilogram owoców i litr własnego spirytusu o mocy 50 %. Nalewka macerowała się około trzech miesiecy, po czym została zlana i przefiltrowana. Piękny czerwono bursztynowy kolor i ideal...
autor: Haczyk
czwartek, 14 mar 2019, 14:33
Forum: Cydr
Temat: Nagazowanie cydru
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 8474

Re: Nagazowanie cydru

Moim zdaniem za dlugo zwlekałeś z butelkowaniem, w nastawie nie bylo juz aktywnych drożdży, które mogły by wytworzyć gaz. Ja butelkowałem odrazu gdy nastaw zszedł do 0 BLG. Jedna łyżeczka cukru na litrową butelkę i jest idealnie gazowany.
autor: Haczyk
poniedziałek, 7 sty 2019, 17:53
Forum: Przechowywanie destylatu
Temat: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu
Odpowiedzi: 1441
Odsłony: 530755

Re: Beczka dębowa - przechowywanie destylatu

Witam,
proszę o radę odnośnie beczki. W jakim stopniu beczka powinna stać zalana destylatem? Musi być pełna? Co się stanie gdy w beczce 20L będzie tylko 5 L płynu? Beczka rozeschnie się czy drewno będzie "piło" wodę i wszystko będzie dobrze?
autor: Haczyk
środa, 7 mar 2018, 15:55
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Balon na wino z allegro
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4819

Re: Balon na wino z allegro

Myślę że jednak zdecyduję się na damy 5 litrowe. Cenowo wyjdą podobnie co balony no i w przyszłości na pewno się przydadzą do przechowywania różności. Taka dama jest też bardziej mobilna, zawsze można wziąć za pazuchę i iść w gości :) Dzięki za podpowiedź.
autor: Haczyk
wtorek, 6 mar 2018, 22:29
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Balon na wino z allegro
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4819

Re: Balon na wino z allegro

Misiek czy uda się wyrwać 100 l kega za 100 zł? Bo taka pojemność mnie interesuje. Poza tym 100 litrowy keg w przyszłości mi się do niczego nie przyda, nie sądzę że będę pędził kiedykolwiek tak dużo jednego destylatu. Z kolei mniejsze naczynia w większej ilości zawsze się przydadzą.
autor: Haczyk
wtorek, 6 mar 2018, 19:47
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Balon na wino z allegro
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4819

Re: Balon na wino z allegro

Wódeczka ma być rozlana do karafek i stać na stołach obok czystej. Z balonów korzystam w domu, tyle że to stare "porządne" balony w metalowych koszykach wyłożonych watą. Obecnie mam trzy, ale wszystkie pełne innym destylatem, który nie będzie podawany na weselu, jest go zbyt mało, a nie ch...
autor: Haczyk
wtorek, 6 mar 2018, 17:33
Forum: Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...
Temat: Balon na wino z allegro
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 4819

Balon na wino z allegro

Witam serdecznie. Potrzebuję kupić balon do przechowywania destylatu, który dzielnie produkuję na zbliżające się wesele. Moje pytanie dotyczy jakości balonów z allegro w porównaniu do tych ze sklepów typu mrówka czy intermarche, gdzie te z allegro są znacznie tańsze niż w owych sklepach. Myślicie, ż...

Wyszukiwanie zaawansowane