Balon na wino z allegro

Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.
Regulamin forum
1. Każdy producent/sklep powinien znajdować się w osobnym temacie.
2. Jeżeli chcesz pokazać swój sklep/firmę/produkt zrób to opisując czym się zajmujesz/produkujesz. Temat może mieć jeden aktywny odnośnik do twojej strony www.
3. Poszukiwaczy sprzętów i towarów odsyłamy do działu Targowisko

Autor tematu
Haczyk
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 13:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz

Post autor: Haczyk »

Witam serdecznie. Potrzebuję kupić balon do przechowywania destylatu, który dzielnie produkuję na zbliżające się wesele. Moje pytanie dotyczy jakości balonów z allegro w porównaniu do tych ze sklepów typu mrówka czy intermarche, gdzie te z allegro są znacznie tańsze niż w owych sklepach. Myślicie, że warto kupić ten tańszy z allegro, czy jednak nie być chytrym i kupić coś droższego, niekoniecznie lepszego? Cena z allegro za 34l to ok 65 zł, cena w sklepach to minimum 100 zł.
promocja

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: wawaldek11 »

To z reguły są te same balony. Internetowe sklepy mają mniejsze koszty itd....
Radziłbym się jednak zaopatrzyć w damy pięciolitrowe. Szkło jest kruche i czasem bez przyczyny potrafi pęknąć. I 34 litry trunku w piach. Przy damie tylko pięć ;)
Pozdrawiam,
Waldek

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: misiek35 »

Waldek dobrze mówi lepiej 5 litrowe damy. Ja większe ilości jak chce trzymać w jednym "pojemniku" to trzymam w kegu 30l nawet jakby spadł nic mu nie będzie :D

wawaldek11
2500
Posty: 2896
Rejestracja: niedziela, 14 lis 2010, 22:18
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem, który ma więcej radości z dawania niż z brania.
Ulubiony Alkohol: niepospolity i najlepiej bez banderolki; poszukiwania ciągle trwają...
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Puszcza Goleniowska
Podziękował: 159 razy
Otrzymał podziękowanie: 298 razy
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: wawaldek11 »

"Pancerne" pojemniki są bardzo praktyczne, np. pepsikeg - 18 czy 19 litrów, wygodny wlew i można pompką wypchnąć zawartość.
Pozdrawiam,
Waldek

Ryba64
150
Posty: 180
Rejestracja: piątek, 29 lis 2013, 17:25
Podziękował: 7 razy
Otrzymał podziękowanie: 46 razy
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: Ryba64 »

@haczyk - to nie lepiej kupić jakiś pojemnik - nie wiem beczkę albo jakiś fajny pojemnik z kwasówki? Taki, aby postawić od razu na weselnym stole?
Lubię to co naturalne

Autor tematu
Haczyk
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 13:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: Haczyk »

Wódeczka ma być rozlana do karafek i stać na stołach obok czystej. Z balonów korzystam w domu, tyle że to stare "porządne" balony w metalowych koszykach wyłożonych watą. Obecnie mam trzy, ale wszystkie pełne innym destylatem, który nie będzie podawany na weselu, jest go zbyt mało, a nie chcę mieszać smaków. Trzy balony 34 litrowe wyjdą nieco taniej jak beczka dębowa, a jak wiadomo przed weselem każdy grosz sięl liczy :)

misiek35
100
Posty: 132
Rejestracja: środa, 25 sty 2012, 20:10
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 12 razy
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: misiek35 »

Ale za 100 zł można wyrwać kega dorobić nakrętkę zamiast fittingu i gotowe.

Autor tematu
Haczyk
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 13:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: Haczyk »

Misiek czy uda się wyrwać 100 l kega za 100 zł? Bo taka pojemność mnie interesuje. Poza tym 100 litrowy keg w przyszłości mi się do niczego nie przyda, nie sądzę że będę pędził kiedykolwiek tak dużo jednego destylatu. Z kolei mniejsze naczynia w większej ilości zawsze się przydadzą.

dzozef
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 gru 2016, 21:43
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: woj.mazowieckie
Podziękował: 39 razy
Otrzymał podziękowanie: 11 razy
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: dzozef »

Ale za 100zł nie kupisz też balonów szklanych o łącznej pojemności 100l. Poza tym idea dobra.

Autor tematu
Haczyk
5
Posty: 8
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 13:59
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Śliwowica
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 1 raz
Re: Balon na wino z allegro

Post autor: Haczyk »

Myślę że jednak zdecyduję się na damy 5 litrowe. Cenowo wyjdą podobnie co balony no i w przyszłości na pewno się przydadzą do przechowywania różności. Taka dama jest też bardziej mobilna, zawsze można wziąć za pazuchę i iść w gości :) Dzięki za podpowiedź.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”