Znaleziono 8 wyników

autor: gonczy
wtorek, 27 cze 2023, 00:18
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację
Odpowiedzi: 222
Odsłony: 60925

Re: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację

Ok, spróbuję dłużej stabilizować, robiłem max 15min i pewnie źle :O Jak zacieram to na końcu dojrzewa w kamionkach tylko okaże się kiedyś :) czy dobrze ciąłem pogony. Wątpliwości mam ponieważ na zwykłej rurce wyniki wychodzą równomierne, zapach i smak wiadomo jeszcze bimbrowy ale ma potencjał. nic t...
autor: gonczy
piątek, 23 cze 2023, 09:30
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację
Odpowiedzi: 222
Odsłony: 60925

Re: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację

Krychu, więc wsad to glikol propylenowy 99%. Staram się grzać pomiędzy 40-50% (od 1,4-1,8 KW) mocy sterownika. 40% jest w pewnym momencie za mało i praca ustępuje. Robię odpęd na tym samym zbiorniku ale z prostą miedzianą rurką fi20mm długości 65cm, nachyloną pod kątem 10° do góry w stronę chłodnicy...
autor: gonczy
środa, 21 cze 2023, 22:54
Forum: Destylacja metodą reflux ratio
Temat: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację
Odpowiedzi: 222
Odsłony: 60925

Re: Kolumna półkowa - jak ugryźć destylację

Muszę się przyznać, że utknąłem w temacie półkowej. Jakiś czas temu pisałem o psocie w temacie żyta: https://alkohole-domowe.com/forum/projekt-zyto-wodka-zytnia-starka-t24058-80.html po odpędzie przepuściłem przez półki i nie mam co tam opisywać. Problem jest zawsze ten sam, że wychodzi za dużo pogo...
autor: gonczy
czwartek, 11 maja 2023, 11:50
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Projekt żyto: wódka żytnia/starka
Odpowiedzi: 96
Odsłony: 32316

Re: Projekt żyto: wódka żytnia/starka

o i bulgocze.. Opiszę jak to przebiegało, pewnie banał ale może przyda się jakiemuś przedszkolakowi jak ja bo jest zebrane w całość. Żyto wpierw płukałem w wodzie w wanience budowlanej i suszyłem na brezencie, zborze kupione na olx zanieczyszczone plastikiem, ziemią, śmieciami, leżało to ponad rok, ...
autor: gonczy
wtorek, 9 maja 2023, 15:28
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Projekt żyto: wódka żytnia/starka
Odpowiedzi: 96
Odsłony: 32316

Re: Projekt żyto: wódka żytnia/starka

Urządzonko takie najprostsze: https://allegro.pl/oferta/tester-jakosci-miernik-twardosci-h2o-konduktometr-13378711143 Wyniki pokazuje wydaje się prawidłowe dla OO mam ~50ppm, woda uzdatniona ma ~260, a ta do podlewania której nie mogę pić bo ma za dużo dodatków rolnych ~700, wszystko ze studni. 50L ...
autor: gonczy
poniedziałek, 8 maja 2023, 20:52
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: Projekt żyto: wódka żytnia/starka
Odpowiedzi: 96
Odsłony: 32316

Re: Projekt żyto: wódka żytnia/starka

Cóż.. natchnięty tematem i I próba zatarcia żyta i produkcja stop. Ale od początku. Jestem na razie w przedszkolu po 6-8 zatarciach, ostatnio była kukurydza po której ostał się dunder. Postanowiłem wykorzystać dunder jako dodatek do zatarcia żyta. Woda z OO twardość ~60 ppm, ph ~6.8 Dunder kwaśny po...
autor: gonczy
czwartek, 30 gru 2021, 23:41
Forum: Zaciery zbożowe i ziemniaczane
Temat: 3 nastawy wujka
Odpowiedzi: 0
Odsłony: 2207

3 nastawy wujka

Cześć gawiedzi! Jako, że coś tam w beczkach zabulgotało postanowiłem podzielić się co się z tym dalej stało. Jak pisałem w powitaniu kieruję się w stronę zbóż i tak na pierwszy ogień poszedł przepis z forum o wujku Jessie. Nastaw x3: 1. Ześrutowana kukurydza 3,5kg + 3,5 kg cukru + drożdże suche piek...
autor: gonczy
poniedziałek, 29 lis 2021, 23:00
Forum: Przywitaj Się!
Temat: gonczy
Odpowiedzi: 7
Odsłony: 1839

gonczy

Cześć gawiedzi, Jestem nowy w tej profesji. Tak się złożyło, że na okrągłe 40 urodziny przyjaciele złożyli się na psot-maszynę i niejako zostałem zmuszony ale zawsze było to gdzieś z tyłu czaszki. Przed przeznaczeniem nie uciekniesz. Temat wyboru sprzętu jest już za mną. Dużo czytam, przebiegi notuj...

Wyszukiwanie zaawansowane