Emik3

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Emik3
2
Posty: 4
Rejestracja: sobota, 29 lip 2023, 14:38
Podziękował: 1 raz

Post autor: Emik3 »

Witam,
jestem pszczelarzem i trafiłem na to forum z uwagi na przygotowywanie swoich pierwszych miodów pitnych. W tym roku chcę przygotować 2 baniaki 10 litrowe w proporcji jeden 3x 0.9 litra wielokwiatu 6.5 litra wody, drugi o 0.3 l miodu więcej. Jeden z nich na koniec fermentacji ustabilizować i dosłodzić miodem. Wiedza z youtuba, z uwagi na pracę, niewiele czasu na jej uzupełnianie więc eksperymenty metodą prób i błędów a na forum trafiłem z myślą o pomocy w zdobyciu bardziej szczegółowych informacji skoro już pierwszy baniak stoi. :D
koncentraty wina

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Emik3

Post autor: HeniekStarr »

Cześć!
To jeszcze poczytaj o reżimie dodawania pożywek w fermentacji miodu.
A wielkości nastawów planuj tak, żebyś po zlaniu znad osadu mógł wypełnić naczynie pod korek.
Ostatnio zmieniony niedziela, 30 lip 2023, 23:18 przez HeniekStarr, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”