EFEKTYWNOŚĆ DROŻDŻY

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.

Autor tematu
pilapp
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 21 cze 2011, 13:27

Post autor: pilapp »

Witam,
zastanawia mnie fakt dlaczego na większości opakowań z drożdżami aktywnymi jest ograniczenie do 21litrów zacieru. Przecież drożdże się rozmnażają i chyba mogą rozprzestrzenić się po większej ilości zacieru?

Mam pojemniki 50l na zacier i zastanawiam się jak zrobić tyle zacieru z jednego opakowania drożdży.

Będę wdzięczny za rady!!!
alembiki
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: EFEKTYWNOŚĆ DROŻDŻY

Post autor: pokrec »

Spokojnie możesz zadać tymi drożdżami Twoje 50 litrów. Jednak najlepiej je byłoby wcześniej namnożyć w jakimś słoiku z wodą z cukrem w odpowiedniej ilości (max 20 BLG), pożywką i kawałkiem startego jabłka albo łyżeczką przecieru pomidorowego.
Jak wlejesz je od razu do beczki, to po prostu będziesz musiał poczekać dzień - dwa aż Ci się rozmnożą.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.
Awatar użytkownika

wolan
750
Posty: 792
Rejestracja: sobota, 14 lut 2009, 17:10
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Lublin/Ostrowiec Św.
Podziękował: 45 razy
Otrzymał podziękowanie: 69 razy
Kontakt:
Re: EFEKTYWNOŚĆ DROŻDŻY

Post autor: wolan »

Witam,
Podawane konkretne ilości wody i cukru uzależnione są w głównej mierze od ilości pożywki zawartej w torebce. To dzięki niej są osiągamy efekt "turbo". Powiększony nastaw będzie wolniej pracował i zamiast odfermentować cukier w 3 dni zrobi to w tydzień czy 2 :)

Pozdrawiam
Kolumny w różnych konfiguracjach :
https://mojdestylator.pl

Autor tematu
pilapp
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 21 cze 2011, 13:27
Re: EFEKTYWNOŚĆ DROŻDŻY

Post autor: pilapp »

Dziękuję bardzo za info. Szukam i szukam w necie jakiejś konkretnej informacji, która mnie przekona i nic. Wystarczyło zapytać...

Dziękuję i Pozdrawiam
Paweł
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”