DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.
Awatar użytkownika

Autor tematu
dbxpoland
20
Posty: 23
Rejestracja: środa, 26 wrz 2012, 13:35
Krótko o sobie: Wkrótce emeryt
Ulubiony Alkohol: Ten, który sam zrobię
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 5 razy

Post autor: dbxpoland »

Witam !!!!!

Proszę o obiektywną ocenę czegoś co i tak już kupiłem
http://www.allegromat.pl/aukcja139502

Kilka razy już psociłem ale mam zastrzeżenia co do całego procesu ale najpierw trzeba od podstaw zacząć : wypełnienie kolumny to w 3/4 wysokości koraliki ceramiczne a w 1/4 sprężynki miedziane, podłączenie chłodzenia "szeregowe" czyli od chłodnicy poprzez zimne palce, korzystam też z regulatora napięcia takiego jak widać na aukcji.
Od razu zapytam też o taką sprawę : ostatnio po "dorobieniu" psoty wodą to całość mi zmętniała, wyczytałem że prawdopodobnie (pomijając wodę) przyczyną może być niewłaściwe wężyki i konieczność wymiany na silikonowe i tu pytanie : wszystkich czyli i tych którymi płynie woda, czy tylko tego który jest zamocowany na chłodnicy z której wypływa "gotowiec" ?

To na razie tyle bo czytam to cudowne forum ale zamiast być "mądrzejszym" ;) to jestem z każdą chwilą coraz bardziej otumaniony choć psoty nie piłem :odlot:

Jacek

PS

Proszę o obiektywizm oraz o wyrozumiałość w oparciu o waszą wiedzę oraz doświadczenie
Omnis Homo Mendax
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Odp: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

Post autor: Pretender »

Ehhhhh, najwidoczniej za mało czytałeś. Za te pieniądze miałbyś w pełni profesjonalną kolumnę. A tak masz bardzo ładny wieszak ;-) Co do wężyków to silikon do kontaktu z destylatem, chociaż wg lepiej używać tylko tych wężyków bo są elastyczne.
Weź się za czytanie forum i RATUJ swój instrument.

Ps
Zrób test wężyków. Miałem kiedyś styczność z wężykami od tego sprzedawcy i były oszukane.
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

Post autor: jajek12 »

Witam. Sprzęt jaki masz, to masz ( z czasem go przerobisz) :D Szkoda, że nie zacząłeś czytać forum przed zakupem sprzętu. Węże do wody mogą zostać te co są, ale ten do psotki musi być silikonowy. Jeżeli nie jest silikonowy, to daje się wyczuć niepożądane posmaki w gotowym produkcie. Jeżeli tego nie wyczuwasz, to może to jednak silikon a, problem tkwi gdzie indziej.
pozdro.jajek12
Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates
Awatar użytkownika

Autor tematu
dbxpoland
20
Posty: 23
Rejestracja: środa, 26 wrz 2012, 13:35
Krótko o sobie: Wkrótce emeryt
Ulubiony Alkohol: Ten, który sam zrobię
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 5 razy
Re: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

Post autor: dbxpoland »

OK dziękuję czyli wymieniam sam wąż na odpływie z chłodnicy. Czy jeszcze coś nie halo ?
Omnis Homo Mendax
Awatar użytkownika

soltys
100
Posty: 138
Rejestracja: sobota, 9 lut 2013, 13:10
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: woj. Podkarpackie
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 26 razy
Re: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

Post autor: soltys »

Zanim kupisz nowy wąż, zrób test, który odpowie Ci na pytanie czy faktycznie to kwestia węża a nie jednak wody: http://alkohole-domowe.com/destylat/bud ... itowe.html. Prawdę mówiąc kiedyś miałem w pot-stillu silikonowo-igielitowy szajs z Eurowinu i poza takim dziwnym kwaśnym zapachem samego węża, przez który wędrowała para nie miałem problemu ani ze smakiem psotki ani ze zmętnieniem przy rozrabianiu.
Jeżeli spożywamy alkohol - nie pijemy
Awatar użytkownika

Autor tematu
dbxpoland
20
Posty: 23
Rejestracja: środa, 26 wrz 2012, 13:35
Krótko o sobie: Wkrótce emeryt
Ulubiony Alkohol: Ten, który sam zrobię
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Lokalizacja: mazowieckie
Podziękował: 5 razy
Re: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

Post autor: dbxpoland »

dzięki za poradę. juz na pierwszy rzut oka widać, że wąż u mnie nie jest silikonowy, więc go wymieniam i czekam na dalsze porady, opinie i informacje.
Omnis Homo Mendax
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”