Znaleziono 23 wyniki

autor: dbxpoland
wtorek, 15 lis 2022, 20:38
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Moc nastawu a jakość
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8070

Re: Moc nastawu a jakość

Smak palący mówisz? A BLG mierzysz? I o smaku czego mówisz, że palący? Surówki po rozrobieniu? Rektyfikatu po drugiej rektyfikacji? BLG na poziomie -2, smak palący po jednorazowym procesie. Scalone Cześć Nie ukrywam, że zależy mi łagodnym produkcie finalnym. Paląca wódka? Stawiam na słabo odcięte p...
autor: dbxpoland
wtorek, 15 lis 2022, 12:46
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Niestabilna praca grzałki
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2958

Re: Niestabilna praca grzałki

Ja u siebie też mam takie spadki :scratch: . Robiłem różne owocówki oraz dużo cukrówki i nic złego się nie dzieje :ok:. Panowie... Oto co zrobiłem: zrobiłem sam porządny przedłużacz z elementów kupionych w hurtowni elektrycznej a kupny sklepowy wylądował w koszu. Sprawdziłem i poprawiłem połączenie...
autor: dbxpoland
wtorek, 15 lis 2022, 11:45
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Polecane drożdże i ich ocena
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 10031

Re: Polecane drożdże i ich ocena

U mnie numer jeden do cukru to MS złote (używam ich już prawie dekadę) potem długo, długo nic. Do zbóż koji (prowincja Hubei), do reszty (miody, wina, rum, owocówki itp) G995. Rozumiem, że do cukru polecasz te: MS.jpg Natomiast do owocówek te: G995.jpg Pytam, ponieważ zamierzam nastawić coś z soku ...
autor: dbxpoland
wtorek, 15 lis 2022, 11:26
Forum: Nastawy cukrowe
Temat: Moc nastawu a jakość
Odpowiedzi: 21
Odsłony: 8070

Re: Moc nastawu a jakość

Ja też jestem zwolennikiem słabych wsadów. Moje nastawy z reguły robię do 15%. Uważam tak samo jak @Drupi serce jest bardziej piekące... Czy ktoś z Was mógłby to też potwierdzić? Ja dotychczas korzystałem z Cobry 7, gdzie nominalnie można sypać do 7 kg cukru, a ja sypałem 8 kg ponieważ te drożdże s...
autor: dbxpoland
wtorek, 15 lis 2022, 08:26
Forum: Drożdże i fermentacja
Temat: Które drożdże wybrać do nastawu cukrowego?
Odpowiedzi: 36
Odsłony: 27294

Re: Które drożdże wybrać?

Ja mam pozytywne doświadczenia z Cobra 7. Pomimo opisu na opakowaniu sugerującym dodatek 7 kg cukru, ja używalem 8 kg i bez problemu je przerabiały. Jedyna rzecz o ktorek trzeba pamiętać, to temperatura bo są troche zwariowane. A oprocz tego, efekt koncowy jest bardzo dobry
autor: dbxpoland
poniedziałek, 14 lis 2022, 22:17
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Re: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

Drodzy Koledzy ! Jestem właśnie po pierwszym "koncercie" na moim nowym sprzęcie i powiem tak... jest zajefajnie :odlot: Po pierwsze, zrobiłem sobie przedłużacz z prawdziwego zdarzenia a ten którego używałem - jest już w śmietniku. Po drugie, sprawdziłem i poprawiłem połączenie przewodu zas...
autor: dbxpoland
piątek, 11 lis 2022, 14:09
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Re: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

radius pisze: ... wywalę taki post w pizdu... :twisted:
Nie, żebym się jakoś miał wychylać, ale takie wyrazy, tu?
Nareszcie na normalnego moderatora trafiłem :klaszcze:

Panowie
Jeśli coś pomieszałem z opisem, to przepraszam bardzo.
autor: dbxpoland
piątek, 11 lis 2022, 14:02
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Re: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

Nie bardzo rozumiem pytanie :scratch: Autor w pierwszym poście napisał, że skręcił grzanie na 1,7 kw, nic nie pisząc o watomierzach...... Wszystko się zgadza, tak pisałem, że zjechałem mocą z 2 do 1,7kW O "pływającej - skaczącej" mocy pisałem w innym wątku, pytając o to czy to jest normal...
autor: dbxpoland
piątek, 11 lis 2022, 10:56
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Re: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

Wynika to z mojego innego tematu. https://alkohole-domowe.com/forum/post276684.html#p276684 Czyli co? Przy następnym procesie na sztywno jadę z pełnej mocy 2kW i niczego nie ruszam przez cały proces, zarówno mocy grzania jak i chłodzenia? Reguluję jedynie prędkość odbioru którą wraz z wzrostem tempe...
autor: dbxpoland
czwartek, 10 lis 2022, 11:39
Forum: Poczekalnia Pytań
Temat: Niestabilna praca grzałki
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 2958

Niestabilna praca grzałki

Kupiłem nową grzałkę o mocy 2 kW od jednego z polskich dostawców z przeznaczeniem do grzania w KEG 30L. Po jej prawidłowej instalacji (dobrze przykręcone przewody do konektorów itp) rozpocząłem grzanie. Grzałka była podłączona do urządzenia PAMEL PRM+ poprzez taki to miernik (zdaje sobie sprawę z te...
autor: dbxpoland
czwartek, 10 lis 2022, 07:35
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Re: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

Przecież grzałki masz 2x2kw , jeziorko masz ok. 40ml. Wszystko masz opisane nawet na stronie. Poza tym napewno od Adama dostałeś instrukcję do sprzętu! Tam jest napisane z jaką prędkością odbierać i jak prowadzić proces. Tak otrzymalem instrukcję wg. której odbieralem 20 ml/minutę, ale tak jak pisa...
autor: dbxpoland
środa, 9 lis 2022, 22:52
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Re: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

Dziękuję za odpowiedzi. Przeczytałem tą "kobyłę" (starałem się to robić po woli i ze zrozumieniem) i powiem tak: czuje się jak bym wrócił z powrotem do podstawówki na matmę której nie rozumiałem i nie lubiłem. Zrozumiałem jedynie to, że prawdopodobnie nie powinienem zmniejszać mocy grzania...
autor: dbxpoland
środa, 9 lis 2022, 21:12
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Re: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

A czy mogłbym prosić o łopatologiczne wytłumaczenie "jak chłop krowie na miedzy"?

Mod.
Nie cytuj posta poprzednika.
autor: dbxpoland
środa, 9 lis 2022, 18:48
Forum: Ogólnie o destylacji
Temat: Pierwsze podejście do destylatora Aabratek
Odpowiedzi: 104
Odsłony: 19006

Pierwsze podejście do destylatora Aabratek

Witam Wszystkich Serdecznie Z uwagi na moje ostatnie blisko dwuletnie niepowodzenia z zimnymi palcami, poszedłem po rozum do głowy i za Waszymi radami (podziękowania dla kiwitom23) i kupiłem tą kolumnę, ponieważ zbiornik mam 30L - KEG: https://ak-spaw.pl/produkt/destylator-aabratek-60l-olm/ Jestem p...
autor: dbxpoland
czwartek, 27 paź 2022, 21:13
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Co o tym sądzicie?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4248

Re: Co o tym sądzicie?

Cześć https://alkohole-domowe.com/forum/wolny-odbior-aabratek-t24442.html#p254015 https://alkohole-domowe.com/forum/topic24531.html https://alkohole-domowe.com/forum/topic24898.html#p260096 https://alkohole-domowe.com/forum/topic24141.html#p250490 https://alkohole-domowe.com/forum/topic22593.html#p...
autor: dbxpoland
czwartek, 27 paź 2022, 17:24
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Co o tym sądzicie?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4248

Re: Co o tym sądzicie?

jakis1234 pisze: Hmm, jakoś nie zauważyłem, żebyś podpisał się imieniem i nazwiskiem.
Jacek Błaszczyk
autor: dbxpoland
czwartek, 27 paź 2022, 13:13
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Co o tym sądzicie?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4248

Re: Co o tym sądzicie?

Dziękuję Pako 23 za głos, i będę wdzięczny za głosy innych
autor: dbxpoland
czwartek, 27 paź 2022, 12:43
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Co o tym sądzicie?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4248

Re: Co o tym sądzicie?

Jeśli nie, to dla czego? Dlatego że zgodnie ze sztuką, głowica aabratek musi być skierowana w prawą stronę, a jest na rysunku technicznym w lewo. :mrgreen: Dziękuję za odpowiedź ale proszę jeśli możesz wytłumacz mi to jak małemu dziecku. Na rysunku jest skierowana w lewo, na fotografii skierowana j...
autor: dbxpoland
czwartek, 27 paź 2022, 12:21
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Co o tym sądzicie?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4248

Re: Co o tym sądzicie?

Szanowny Moderatorze, Adminie, zwał, jak zwał. Dlaczego odrzucasz mój post? Dla czego rzekomo piszę bzdury nie do przyjęcia czy zaakceptowania? Jak zauważyłeś jestem tutaj już 10 lat i z tego co czytałem to wszystko o co inni zapytają co jest wystawione na olx, czy Allegro jest do niczego tylko okre...
autor: dbxpoland
środa, 26 paź 2022, 22:48
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: Co o tym sądzicie?
Odpowiedzi: 26
Odsłony: 4248

Co o tym sądzicie?

Dobry wieczór.

Szybkie pytanie, czy warto kupić to urządzenie?
https://allegro.pl/oferta/destylator-aa ... 2479649078

Jeśli nie, to dla czego?
autor: dbxpoland
poniedziałek, 1 lip 2013, 13:45
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1879

Re: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

dzięki za poradę. juz na pierwszy rzut oka widać, że wąż u mnie nie jest silikonowy, więc go wymieniam i czekam na dalsze porady, opinie i informacje.
autor: dbxpoland
niedziela, 30 cze 2013, 21:54
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1879

Re: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

OK dziękuję czyli wymieniam sam wąż na odpływie z chłodnicy. Czy jeszcze coś nie halo ?
autor: dbxpoland
niedziela, 30 cze 2013, 13:28
Forum: Pytania o kompletne destylatory z Internetu
Temat: DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30
Odpowiedzi: 5
Odsłony: 1879

DESTYLATOR 50l bimber aparatura zacier keg 30

Witam !!!!! Proszę o obiektywną ocenę czegoś co i tak już kupiłem http://www.allegromat.pl/aukcja139502 Kilka razy już psociłem ale mam zastrzeżenia co do całego procesu ale najpierw trzeba od podstaw zacząć : wypełnienie kolumny to w 3/4 wysokości koraliki ceramiczne a w 1/4 sprężynki miedziane, po...

Wyszukiwanie zaawansowane