Gdzie zakupić najlepszy sprzęt do produkcji domowej? Linki do stron, które warto odwiedzić w poszukiwaniu sprzętu.

Autor tematu
jarob
30
Załączniki
Destylandia - opinie

Postautor: jarob » poniedziałek, 15 lut 2016, 23:55

Witam.

Prawie miesiąc temu dokonałem zakupu na aukcjach tego sklepu w Allegro...
Węże igielitowe, węże silikonowe, termometr, nakrętki, podkładki nierdzewne itp. - krótko pisząc takie tam pierdołki - ale łącznie swoje kosztowały, a do dziś nie otrzymałem towaru za który już dawno zapłaciłem, po tygodniu od zakupu pisałem o tym do nich (destylandia) na mail i w odpowiedzi dostałem, że wyślą jak najszybciej się da, natomiast mijają już kolejne dwa tygodnie, a towaru jak nie było tak nie ma...
Sprawę zgłosiłem do allegro, rozpocząłem spór, pisałem do destylandii kolejne maile z pytaniami o wysyłkę, ale z ich strony zupełna cisza - mają klienta głęboko w :dupa:
Czy ktoś z Was też się spotkał z takim podejściem do klienta ze strony destylandii?
Jakie macie opinie o tym sprzedawcy?

Pozdrawiam :piwo:

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!

viris
30
Załączniki
Re: Destylandia - opinie - czas wysyłki - czyżby wybiórczy oszust??

Postautor: viris » wtorek, 16 lut 2016, 11:37

Zakupiłem ostatnio spiralę do kolumny u nich, na przesyłkę czekałem prawie 2 tygodnie. Natomiast najdziwniejsze okazało się że gdy chciałem zwrócić zakupiony towar początkowo nikt telefonu nie odbierał po czym gdy już się dodzwoniłem, pani podała mi inny numer z którym mam się kontaktować.. Oczywiście tutaj telefonu też nikt nie odbierał, dopiero drugiego dnia miałem zaszczyt rozmawiać z Panem który nie wiedział o co chodzi i po długich męczarniach oddał telefon koledze który powiedział gdzie odesłać towar (na allegro są 2 różne adresy jednak wypaść musiałem jeszcze gdzie indziej)

zenonowsianka
20
Załączniki

Postautor: zenonowsianka » wtorek, 16 lut 2016, 13:56

Mógłbyś podać ten nr tel (na pw) ? Też czekam na paczkę i zero kontaktu, na maila i na kilka numerów tel.

Autor tematu
jarob
30
Załączniki

Postautor: jarob » wtorek, 16 lut 2016, 14:40

Pisałem do nich znowu dziś w nocy z informacją, że jeśli do końca tygodnia nie dostanę zapłaconego towaru to zgłoszę sprawę na policję, rano otrzymałem odpowiedź, że przepraszają za opóźnienia i niby dziś go wyślą, ja natomiast poprosiłem o przesłanie mi numeru nadania paczki - i od tego mementu znowu cisza...
Zobaczymy co z tego wyjdzie.
Dla osób w podobnej sytuacji podaję drugi adres email na który śmiało piszcie: sklep@destylandia.pl bo pisząc na ten podany na allegro ( allegro@destylandia.pl ) to ciężko uzyskać odpowiedź.

zbynio
30
Załączniki

Postautor: zbynio » wtorek, 16 lut 2016, 16:10

Dzięki @jarob za podanie tej informacji na forum. Miałem chęć dzisiaj na próbę złożyć zamówienie w tym sklepie ale widzę,
że trzeba się pilnować sprawdzonego źródełka. Coraz ciężej o uczciwość ... Pozdrawiam i życzę pozytywnego załatwienie Twojej sprawy.

Awatar użytkownika

Bubo-bubo
100
Krótko o sobie: Abstynent hipokryta.
Ulubiony Alkohol: Etylowy
Status Alkoholowy: Psotnik
Załączniki

Postautor: Bubo-bubo » wtorek, 16 lut 2016, 17:28

Kiedyś kupowałem u nich zmywaki z uwagi iż mają 100% miedź i KO (używałem tej miedzi i KO już z 30x i faktycznie jakby było inaczej to już by wyszło). Doszło w czasie standardowym, ale brakowało jednego zmywaka, telefon Pani coś se po marudziła, ale za 3 dni już mi go dosłali. Wczoraj znów zakupiłem zmywaki z zapłatą z góry, no i trochę mnie zaniepokoiliście. Mam nadzieje że nie będzie problemów.
Czytałem komentarze i nieciekawie to wygląda, na przyszłość będę brał za pobraniem i sprawdzał przy kurierze. Też trochę dziwnie wygląda to że pobranie najtańsze od 20zł, jakby próba wymuszenia płatności z góry.
Jestem pesymistycznym optymistą z realistycznymi poglądami.

Awatar użytkownika

Kamal
1500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: Kamal » wtorek, 16 lut 2016, 17:51

No pobranie tyle przeważnie kosztuje. Zależy od kurierów ile sobie naliczą. Któryś kiedyś miał 5zł doliczone.
A nie raz rzeczywiście sprzedawcy trochę podnoszą koszty wysyłki.
K.
Obrazek

Autor tematu
jarob
30
Załączniki

Postautor: jarob » wtorek, 16 lut 2016, 18:02

Też trochę dziwnie wygląda to że pobranie najtańsze od 20zł

To akurat jest w miarę normalne, przy przesyłce kurierskiej pobranie przeważnie jest wyższe o około 5zł, obojętnie gdzie i co kupowałem to wybierając przesyłkę kurierską pobraniową zawsze płaciłem te 5zł więcej.

zbynio
30
Załączniki

Postautor: zbynio » wtorek, 16 lut 2016, 18:03

Na koszt wysyłki składa się kilka rzeczy jak chociażby koszt opakowania. My prywatnie tego nie liczymy bo domowymi metodami gazetą starym kartonem załatwimy temat ale firma, która wysyła kilkadziesiąt przesyłek dziennie musi zakupić czy to karton, czy też koperty, do tego musi postawić człowieka żeby pakował. Czy kwoty jakie żądają wysyłający są słuszne? pewnie często są zawyżone ale w większości faktycznie takie są.

piotricz
250
Załączniki

Postautor: piotricz » wtorek, 16 lut 2016, 18:58

Ja zamówiłem u nich 8-02-2016 i do dziś nie dostałem towaru. Nie odbierają telefonu ani nie odpowiadają na maila. Jutro będę zmuszony wystawić negatywa i zgłosić sprawę do allegro.

Awatar użytkownika

arbaletnik
400
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Załączniki

Postautor: arbaletnik » wtorek, 16 lut 2016, 20:41

Dziwne te opóźnienia. Kupowałem u nich kilkakrotnie, z tym że nie z Allegro ale ze strony sklepu -bez problemu.
Gdy wszyscy myślimy tak samo, nikt nie myśli. W.Lipman

Awatar użytkownika

Friiq
20
Załączniki

Postautor: Friiq » wtorek, 16 lut 2016, 21:05

Witam kupowałem i z allegro od nich i z ich strony internetowej i wszytko było ok. Teraz czekam już od 2 lutego na towar długo dodzwoniłem się do nich i powiedzieli że przenoszą sklep i towar wysłali wczoraj no zobaczymy.

Imbir
150
Załączniki

Postautor: Imbir » środa, 17 lut 2016, 08:35

Również składałem u nich kilka razy zamówienia, ze strony firmowej jak i allegro i nigdy nie było problemów, wszystko na czas i zgodnie z zamówieniem, kontakt tel. też bezproblemowy. Ostatnie zamówienie w styczniu.

karus955
5
Załączniki

Postautor: karus955 » środa, 17 lut 2016, 19:53

Ja też zamówilem u nich na stronie internetowej towar za 500zl i zaplacilem z góry. Na maile nie odpowiadaja tel nie odbierają. Napisałem PW tu na forum nick destylandia i dostałem odp, że się przeprowadzają do innego miejsca i mają spore opoznienia w zamówieniach. Czekam już 2 tyg. Zobaczymy co dalej przed chwilą napisałem kolejne PW z zapytaniem kiedy spodziewać się przesyłki

piotricz
250
Załączniki

Postautor: piotricz » środa, 17 lut 2016, 20:35

Dziś dostałem przesyłkę. Podobno przenoszą sklep i dlatego takie opóźnienia.

zbynio
30
Załączniki

Postautor: zbynio » środa, 17 lut 2016, 21:09

Jeżeli przenoszą sklep starczyła by informacja o możliwości wystąpienia opóźnień. Ktoś leniwy/niemyślący zaniedbał o powiadomieniu klientów i teraz leją się pomyje na głowy destylandi ... . Szkoda, bo jak czytam to kiedyś sklep był chwalony a teraz opinia ucierpi. W tych czasach ciężko ponownie zdobyć zaufanie.

xydarek
2
Załączniki

Postautor: xydarek » środa, 17 lut 2016, 22:13

Witam
Zakupiłem u nich zmywaki miedziane, nierdzewne, rurkę , termometr i kilka innych pierdół. Zapłaciłem payem 8 lutego. Zero kontaku, nie odpisuja na maile, nie odbieraja telefonu. Czekam cierpliwie ale dałem im maila że w piątek zgłoszę allegro.
Zobaczymy. 1 raz w moich zakupach na allegro taka sytuacja. NIE POLECAM.

Awatar użytkownika

Lis098
200
Załączniki

Postautor: Lis098 » środa, 17 lut 2016, 22:38

Kurcze dobrze wiedzieć. Miałem niedługo zamawiać trochę kwasówki a tu takie niespodzianki... Trzeba poczekać lub sobie darować. Tylko szkoda bo bogata oferta w jednym miejscu

:D

rozrywek
1150
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Załączniki

Postautor: rozrywek » czwartek, 18 lut 2016, 01:34

Jarob, koszta przesyłki są różne, koszta przesyłki pobraniowej są również różne, tylko .....iż aż. przesyłka pobraniowa wiąże się z ryzykiem dla sprzedawcy, nie dość że nie sprzeda, to jeszcze zapłaci koszta przesyłki, bo się klientowi pudełko nie spodobało, albo jak zwyczajnie bywa, zabrakło mu pierdzielonych 5 zł do rachunku. a najczęściej to mają klienci wyj............ane i sobie gdzieś poszli, pojechali, albo zmienili zdanie.

Najbardziej uczciwą metodą jest zapłata za towar i potem wysyłka, ewentualnie za pobraniem, ale wysyłka reklamacji na koszt klienta.
A idiotyczne czepianie się kurierów, którzy tylko dostarczają, nie śpią, nie jedzą, i naprawdę nie powinni za to obrywać, obrywa się najwięcej.

Reasumując, solidny sprzedawca nieświadomie popełniając błąd, przeprosi, rozwiąże problem i załatwi sprawę.
Niesolidny wywali....hmm i oleje temat, bo przecież sprzedał, zarobił, ale to działa na krótką metę.

A Panie Zbynio. Koszta wysyłki nie są zbytnio zawyżone, jest zysk, bo jest sprzedaż, czyż nie? To w takim razie dlaczego kupujesz w internecie? Bo jest taniej? Powiem dlaczego, Ponieważ nie ma sklepu, czynszu, sprzedawczyń, innych opłat idiotycznych dla mnie, z jakimi miałem w swojej karierze do czynienia, a na koniec co do zawyżania opłat, to spróbuj coś wysłać sam, paczkę, przesyłkę, ile zapłaciś??? Poza tym, nikt nikomu pistoletu do głowy nie przykłada...Free will.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

zbynio
30
Załączniki

Postautor: zbynio » czwartek, 18 lut 2016, 01:43

Rozrywek panować mi nie musisz chyba, że masz jakiś mi nie znany powód .. poza tym

zbynio pisze:Na koszt wysyłki składa się kilka rzeczy jak chociażby koszt opakowania. My prywatnie tego nie liczymy bo domowymi metodami gazetą starym kartonem załatwimy temat ale firma, która wysyła kilkadziesiąt przesyłek dziennie musi zakupić czy to karton, czy też koperty, do tego musi postawić człowieka żeby pakował. Czy kwoty jakie żądają wysyłający są słuszne? pewnie często są zawyżone ale w większości faktycznie takie są.

chyba nie czytałeś mojego postu, że się czepiasz akurat mnie. W swoim życiu wysłałem tez trochę paczek więc wiem ile to kosztuje chociażby samo paliwo, żeby zawieźć 4 km przez miasto na pocztę.

Wróć do „Sklepy, Sprzedawcy, Producenci...”