Czy wypełnienie kolumny pierścieniami miedzianymi ma sens?

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
matias2118
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 18:29

Post autor: matias2118 »

Jestem nowy w tym temacie i przymierzam się do budowy podobnego cacka jak w temacie:
http://alkohole-domowe.com/forum/destyl ... t2062.html.

Zastanawia mnie wypełnienie kolumny:
czy będzie ono pełniło taką samą rolę (pocięta rurka miedziana) jak sprężynki miedziane
-> http://allegro.pl/miedz-keg-bimber-dest ... ml#gallery
czy może lepszym rozwiązaniem od miedzi będą zmywaki ??

Obrazek

Dzięki z góry za odpowiedź.
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Czy wypełnienie kolumny pierścieniami miedzianymi ma sens?

Post autor: Wald »

Dobry sprzęt do naśladowania.
Odpowiadając na Twoje pytanie: pierścienie raschiga (sprężynki) pełnią te same zadania co pierścienie cięte z rurki. Tyle że dużo lepiej. Moja rada -zapytaj sprzedawcę ile waży litr tego wypełnienia. Objętość kolumny wyliczysz sam i poznasz cenę potrzebnej ilości. Zmywaki działają podobnie (nie eliminują smrodków), ale są super tanie.
Podsumowując:
jeśli kasy masz na sprzęt kup pierścienie raschiga,
jeśli nie stać Cię kup zmywaki,
jeśli liczysz się z kasą, a nie chcesz zapachów, do zmywaków dopakuj siatkę miedzianą.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!

Autor tematu
matias2118
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 6 lis 2010, 18:29
Re: Czy wypełnienie kolumny pierścieniami miedzianymi ma sens?

Post autor: matias2118 »

Ok. Między czasem poczytałem kilka forów i nie tylko i spotkałem się z takim projektem że w kolumnie wypełnienie miedziane było tylko na wysokości jakieś 15-20cm miedzią a reszta zmywakami i podobno jest to idealnym rozwiązaniem.

W moim wstępnym projekcie wysokość kolumny będzie 120cm fi 60,3 scianka 2mm głowica chłodząca o długości 30cm fi60,3 w której zamontowana będzie chłodnica z nierdzewki karbowanej, następnie chłodnica i filtr węglowy. całości jak uda mi się skompletować umieszczę fotki ale jak na razie jestem początkujący i dużo się muszę jeszcze nauczyć;)

Co sądzicie czy jest sens szukac i kupować miedzianą siateczkę która by była zwinięta na pręt i włożona na sam spód kolumny i dalej zmywaki czy pociąć rurkę i też będzie ok?

Na dniach chcę zakupić wszystkie potrzebne materiały i chciałbym być już w 100% pewien czego chce;)
Dzięki za pomoc z góry.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”