Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Qba
600
Krótko o sobie: Szefu
Ulubiony Alkohol: własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Kontakt:
Załączniki
Beczki Palikota

Postautor: Qba » środa, 30 gru 2020, 12:56

Jeśli ktoś chciałby zainwestować od 100zł/za 0.5l polskiej whiskey to może dołączyć do startupu Janusza Palikota.
Janusz Palikot pisze:Zostań posiadaczem beczki i produkuj wyjątkową whisky.
Zainwestuj 100 zł i za trzy lata odbierz 0,5 litra kraftowej whisky starzonej w dębowej beczce w historycznych piwnicach Browaru Tenczynek. Alkohol dojrzewa z upływem czasu i nabiera charakteru.
Im dłużej trwa leżakowanie, tym bogatsze walory whisky. Im bogatsze walory trunku, tym większa jego wartość.

Tokeny można kupić na :
https://mosaico.ai/projects/beczkipalikota
Ostatnio zmieniony środa, 30 gru 2020, 13:00 przez Qba, łącznie zmieniany 4 razy.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

Obrazek

koncentraty wina
Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

kiwitom23
200
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Załączniki
Re: Beczki Palikota

Postautor: kiwitom23 » środa, 30 gru 2020, 17:30

Zmieniła się trochę formuła Januszka, wcześniej sprzedawał całe beki. Ponoć były ponumerowane i było ich chyba tylko 100 z tego co pamiętam. Beczka nr 1 została przeznaczona na WOŚP, a numer 2 uzyskała cenę coś koło 90 tys. Muszę chyba się wybrać, do Tenczynka mam rzut kamieniem.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami."

przegab
100
Załączniki

Postautor: przegab » środa, 30 gru 2020, 18:23

A co się tam w ogóle sprzedaje? Udział w zysku czy pół litra za stówę?

michal278
1500
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Kontakt:
Załączniki

Postautor: michal278 » środa, 30 gru 2020, 18:25

Palikot trochę miesza, chcial sprzedawać whiskey pod swoim imieniem od innych producentów. Ja byłbym sceptyczny.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
400
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Załączniki

Postautor: MASaKrA_Domingo » sobota, 23 sty 2021, 18:49

Czy ktoś się skusił na udział w tej akcji?
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Wojtek5
350
Załączniki

Postautor: Wojtek5 » niedziela, 24 sty 2021, 16:46

Zastanawiałem się, ale mając wcześniejsze doświadczenia z Młodym ziemniakiem, Miler Spirits doszedłem do wniosku że 200 zł z litra to bardzo dużo jak za etykietę na butelce.

michal278
1500
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Kontakt:
Załączniki

Postautor: michal278 » niedziela, 24 sty 2021, 17:57

W Polsce przy dzisiejszych realiach nie opłaca się.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Awatar użytkownika

JanOkowita
2000
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki

Postautor: JanOkowita » niedziela, 24 sty 2021, 18:10

@michal278 - precyzja wypowiedzi aż poraża...
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Zajrzyj do naszego Forumowego Sklepu. Masz specjalne warunki jako Forumowicz :poklon;
alkohole-domowe.pl

Awatar użytkownika

manowar
800
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Kontakt:
Załączniki

Postautor: manowar » poniedziałek, 25 sty 2021, 12:49

Poczytałem trochę na FB i moje refleksje są następujące. Biznes, który gwarantuje 50 czy 100% zysku (zależy od opcji co się wybierze) w 3 lata to jest wałek więc w kategorii inwestycji nie ma tego sensu rozpatrywać. Jako wódka - bardzo drogo.
Nawet jeśli miałby to być singlemalt to 150zł za 0,7l to jak za noname to furmanka kasy. To leży raptem 3 lata w beczkach a nawet tańsze podstawki znanych destylarni szkockich 8-12 lat... Nie mówię, że Palikot nie ma doświadczeń w sprzedaży alkoholu, ale jego marka destylatów starzonych to na razie nie jest znana - więc to jedna wielka niewiadoma.
Komunikaty też nie są spójne - rok temu bodaj można było kupić jak już ktoś zauważył całe beczki (numerowane droższe i nienumerowane dużo tańsze) w pojemnościach 50-200l... komunikat był też że do beczek leją okowitę 40% (może babol i autor miał na myśli że rozlew będzie w 40%). W każdym razie beczki wychodziły połowę taniej niż tu. Choć już samo oferowanie i małych i dużych beczek to niepoważne jest... a może poważne, ale laika wprowadzi w błąd bo to będą 2 różne alkohole.
Palikot dużo kasy zebrał na akcjach crowdfundingowych - i na browar i na destylarnie i na restauracje z minidestylarniami a na razie wszystko patykiem po wodzie (czy też wódzie) pisane. Jak do tego weźmiemy, że przeciętny Kowalski do coli i tak wybierze blenda z promocji w Lidlu czy Biedronce to ambitne plany Palikota (robione za cudze pieniądze) tak średnio biznesowo wypadają... ale pożyjemy zobaczymy...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

soniak
30
Załączniki

Postautor: soniak » poniedziałek, 25 sty 2021, 14:56

Z tego co się dowiadywałem to browar Palikota ma problemy z wypłacaniem należności za dostarczony chmiel. Nie wiadomo co będzie za 3 lata jak już robią się wokół niego afery.
https://kurierlubelski.pl/byly-posel-stawia-na-browar-a-kontrahenci-pytaja-gdzie-zaplata-za-chmiel/ar/c1-15353361
nasz hymn:))

szocikniebieski
2
Kontakt:
Załączniki

Postautor: szocikniebieski » wtorek, 2 lut 2021, 18:57

Myślisz, że Palikot sobie z takimi problemami nie poradzi? Z takimi znajomościami?
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 lut 2021, 22:24 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.

Wróć do „Po Godzinach”