Beczki Palikota

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:

Post autor: Qba »

Jeśli ktoś chciałby zainwestować od 100zł/za 0.5l polskiej whiskey to może dołączyć do startupu Janusza Palikota.
Janusz Palikot pisze:Zostań posiadaczem beczki i produkuj wyjątkową whisky.
Zainwestuj 100 zł i za trzy lata odbierz 0,5 litra kraftowej whisky starzonej w dębowej beczce w historycznych piwnicach Browaru Tenczynek. Alkohol dojrzewa z upływem czasu i nabiera charakteru.
Im dłużej trwa leżakowanie, tym bogatsze walory whisky. Im bogatsze walory trunku, tym większa jego wartość.
Tokeny można kupić na :
https://mosaico.ai/projects/beczkipalikota
Ostatnio zmieniony czwartek, 26 paź 2023, 12:51 przez Qba, łącznie zmieniany 5 razy.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
koncentraty wina
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: kiwitom23 »

Zmieniła się trochę formuła Januszka, wcześniej sprzedawał całe beki. Ponoć były ponumerowane i było ich chyba tylko 100 z tego co pamiętam. Beczka nr 1 została przeznaczona na WOŚP, a numer 2 uzyskała cenę coś koło 90 tys. Muszę chyba się wybrać, do Tenczynka mam rzut kamieniem.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

przegab
200
Posty: 212
Rejestracja: niedziela, 5 kwie 2015, 09:26
Podziękował: 2 razy
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: przegab »

A co się tam w ogóle sprzedaje? Udział w zysku czy pół litra za stówę?

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Beczki Palikota

Post autor: michal278 »

Palikot trochę miesza, chcial sprzedawać whiskey pod swoim imieniem od innych producentów. Ja byłbym sceptyczny.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: MASaKrA_Domingo »

Czy ktoś się skusił na udział w tej akcji?
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!

Wojtek5
650
Posty: 693
Rejestracja: sobota, 21 wrz 2019, 18:39
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Mazowsze, centralna wieś
Podziękował: 34 razy
Otrzymał podziękowanie: 87 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: Wojtek5 »

Zastanawiałem się, ale mając wcześniejsze doświadczenia z Młodym ziemniakiem, Miler Spirits doszedłem do wniosku że 200 zł z litra to bardzo dużo jak za etykietę na butelce.
Domowe nalewki
Eksperymenty z małą beczką dębową: alkohol wysokoprocentowy, miody

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Beczki Palikota

Post autor: michal278 »

W Polsce przy dzisiejszych realiach nie opłaca się.

Wysłane z mojego HUAWEI VNS-L21 przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Beczki Palikota

Post autor: JanOkowita »

@michal278 - precyzja wypowiedzi aż poraża...
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

manowar
950
Posty: 967
Rejestracja: poniedziałek, 11 maja 2009, 17:36
Krótko o sobie: I ain't no nice guy after all
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Podziękował: 12 razy
Otrzymał podziękowanie: 212 razy
Kontakt:
Re: Beczki Palikota

Post autor: manowar »

Poczytałem trochę na FB i moje refleksje są następujące. Biznes, który gwarantuje 50 czy 100% zysku (zależy od opcji co się wybierze) w 3 lata to jest wałek więc w kategorii inwestycji nie ma tego sensu rozpatrywać. Jako wódka - bardzo drogo.
Nawet jeśli miałby to być singlemalt to 150zł za 0,7l to jak za noname to furmanka kasy. To leży raptem 3 lata w beczkach a nawet tańsze podstawki znanych destylarni szkockich 8-12 lat... Nie mówię, że Palikot nie ma doświadczeń w sprzedaży alkoholu, ale jego marka destylatów starzonych to na razie nie jest znana - więc to jedna wielka niewiadoma.
Komunikaty też nie są spójne - rok temu bodaj można było kupić jak już ktoś zauważył całe beczki (numerowane droższe i nienumerowane dużo tańsze) w pojemnościach 50-200l... komunikat był też że do beczek leją okowitę 40% (może babol i autor miał na myśli że rozlew będzie w 40%). W każdym razie beczki wychodziły połowę taniej niż tu. Choć już samo oferowanie i małych i dużych beczek to niepoważne jest... a może poważne, ale laika wprowadzi w błąd bo to będą 2 różne alkohole.
Palikot dużo kasy zebrał na akcjach crowdfundingowych - i na browar i na destylarnie i na restauracje z minidestylarniami a na razie wszystko patykiem po wodzie (czy też wódzie) pisane. Jak do tego weźmiemy, że przeciętny Kowalski do coli i tak wybierze blenda z promocji w Lidlu czy Biedronce to ambitne plany Palikota (robione za cudze pieniądze) tak średnio biznesowo wypadają... ale pożyjemy zobaczymy...
Pierwszego nie przepijam, drugiego zresztą też, trzeciego i czwartego, i piątego też nie!
Na kolorowe drinki wiem, że jest teraz moda, dla mnie drink najlepszy to spirytus plus woda!

https://www.facebook.com/PiwniceRedutowe/ - moje przygody alkoholowe

soniak
30
Posty: 34
Rejestracja: środa, 13 lip 2011, 15:21
Otrzymał podziękowanie: 2 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: soniak »

Z tego co się dowiadywałem to browar Palikota ma problemy z wypłacaniem należności za dostarczony chmiel. Nie wiadomo co będzie za 3 lata jak już robią się wokół niego afery.
https://kurierlubelski.pl/byly-posel-st ... 1-15353361
nasz hymn:))

szocikniebieski
2
Posty: 2
Rejestracja: wtorek, 26 sty 2021, 22:45
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Kontakt:
Re: Beczki Palikota

Post autor: szocikniebieski »

Myślisz, że Palikot sobie z takimi problemami nie poradzi? Z takimi znajomościami?
Ostatnio zmieniony wtorek, 2 lut 2021, 22:24 przez Kamal, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

Autor tematu
Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Beczki Palikota

Post autor: Qba »

Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

marian.naworski
200
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 16 sty 2020, 13:16
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: marian.naworski »

Tam już jest grubo od kilku miesięcy, Janusz z tego co pamiętam wisi juz dobre 200mln i nie da rady tego spłacić. Pracownicy Tenczynka nie dostają wypłat , a machina do dealkoholizacji piwa nigdy nie została uruchomiona. Choć Janusz pewnie znów się wywinie, i za parę lat wypłynie z nowym biznesem .
Awatar użytkownika

Marian_jl
150
Posty: 191
Rejestracja: czwartek, 19 lis 2015, 18:00
Krótko o sobie: Piję okazyjnie ..a że okazje się trafiają codziennie , tak bywa
Ulubiony Alkohol: Próbuję wszystkiego , może trafię na to ulubione.
Status Alkoholowy: Producent Nalewek
Podziękował: 19 razy
Otrzymał podziękowanie: 41 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: Marian_jl »

Czytam ostatnio o fatalnej kondycji finansowej J.Palikota .Nie śledziłem ostatnio jego działalności .Rodzi się pytanie jak to się stało że chłop z takim doświadczeniem w biznesie , polityce doprowadził do takiego stanu? :scratch: :scratch: :scratch:
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lis 2023, 06:41 przez Marian_jl, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

marian.naworski
200
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 16 sty 2020, 13:16
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: marian.naworski »

Można by pomyśleć że jest to celowe działanie . Nawet maszyna do Dealkoholizacji piwa która była zakupiona już dawno , na którą zbiórka pieniędzy była prowadzona pierwszy raz , pełen sukces , duże zainteresowanie ... I nigdy nie została uruchomiona . Sam Browar Tenczynek zawsze dobrze prosperował , a teraz pójdzie pod młotek.

tanczacy-z-drozdzami
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 cze 2023, 12:37
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: tanczacy-z-drozdzami »

To jest popularny model biznesowy w wielu krajach - wystarczy poczytać jak ostatnio ubito firmę InstaPot w USA (robiącą popularny i znany sprzęt do gotowania). Przejmujesz władzę za relatywnie niedużą kasę (chyba od 4-5% udziałów możesz wprowadzić własnego członka rady nadzorczej), zmieniasz zarząd, wypłacasz sobie i zarządowi ogromne premie, wyprzedajesz sprzęt - na poczet istniejącego majątku bierzesz masę kredytów które wyprowadzasz. Za wyprowadzoną kasę przejmujesz udziały w innej firmie, itp - klasyczne zachowanie pasożyta.

Edit: W przeciwieństwie do reszty, Palikotowi trzeba przyznać, że biznesy robi za kasę drobnych jeleni, co minimalizuje ryzyko wiertła w kolanie lub wypadku samochodowego.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lis 2023, 11:50 przez tanczacy-z-drozdzami, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Beczki Palikota

Post autor: JanOkowita »

Sądzę, że marzenia biznesowe rozjechały się z rzeczywistością. Często jest tak, że idealizujemy swój pomysł w założeniach biznesowych, które chyba okazały się marzeniami "ściętej głowy". Nawet jeśli wcześniej zrobił badanie rynku to mogły one nie dać prawdziwego obrazu potencjalnego popytu - w wypadku takich produktów wiele osób może deklarować zakup, a potem okazuje się, że kupiły 3-4 osoby na 100 deklarujących.
Poza tym w Polsce jeszcze nie ma wykształconego rynku znawców alkoholu. Cały czas badamy swoje preferencje - w miarę nadwyżki w portfelach. Do tego dochodzi moda wśród młodych ludzi na zdrowy tryb życia bez alkoholu. Np. we Francji sprzedaż wina spadła głównie za przyczyną braku konsumpcji przez ludzi w wieku 18-28 lat. Przestali pić wino do obiadu i kolacji! Dla starszych Francuzów coś nie do wyobrażenia.
Prawdziwi koneserzy whisky kupują trunki w zaufanych sklepach koneserskich. I nie ma tam kolejek...
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)

tanczacy-z-drozdzami
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 cze 2023, 12:37
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: tanczacy-z-drozdzami »

Marzenia biznesowe można mieć przy pierwszym i drugim biznesie - jeżeli dotrwasz do trzeciego to znaczy że już wyzbyłeś się marzeń i pracujesz na twardych danych.

Biznes Palikota próbował na szybko wejść we wszystko co jest modne i może chwycić dużą rzeszę młodych ludzi i nakłonić ich do inwestycji. Wódka "Czyste wyjebongo"? Serio? Większość odbiorców tego przekazu nie jest pełnoletnia jeszcze i nie kupi nawet alkoholu.

Podobnie z pseudo-pochodnymi CBD, nawiązaniami to maryśki (BUH) itp. Jeżeli jakaś firma podjęła się zrobienia badań marketingowych i wyszło jej, że to ma sens wypalić to cała załoga powinna dostać nagrodę Zajdla za najlepszą fantastykę ostatnich lat.

To też jest współczesny model inwestycji - na szybko z aplikacji możesz zainwestować kilka tysięcy na ładną buzię bez zagłębiania się co ten biznes tak naprawdę robi i jakie ma szanse. Laurka dla biznesmena na pierwszej stronie Rzeczpospolitej to koszt ok. 50 000 PLN.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 13 lis 2023, 15:59 przez tanczacy-z-drozdzami, łącznie zmieniany 3 razy.
Awatar użytkownika

marian.naworski
200
Posty: 202
Rejestracja: czwartek, 16 sty 2020, 13:16
Otrzymał podziękowanie: 20 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: marian.naworski »

Ale mówcie co chcecie , Buh czyli piwo z konopią Pastewną sprzedawało się jak świeże bułeczki, tak samo jak wódki z napisem żyto ,ziemniak , jęczmień które defacto okazały się nieznanym rektyfikatem z domieszką tysięcznej procentach okowit smakowych... I co ? I się sprzedawało :D

tanczacy-z-drozdzami
200
Posty: 235
Rejestracja: poniedziałek, 19 cze 2023, 12:37
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 40 razy
Re: Beczki Palikota

Post autor: tanczacy-z-drozdzami »

Kiedyś w Tesco był pasztet z kaczką, gdzie na składzie było napisane, że kaczki jest 2% :D Oczywiście napis kaczka zajmował 3/4 etykiety od frontu.

Z jednej strony takich ludzi podziwiam za talent sprzedażowy - z drugiej strony to jest przykład dlaczego nie ma dobrych i dostępnych rzeczy na rynku. Bo ludziom nie zależy na dobrych rzeczach. Czasami moja żona przynosi na spróbowanie ze sklepu "dobre" (różne marki) piwo za 10-12 PLN / 0.33 i ono smakuje gorzej niż utlenione pomyje, które ja wylewam po nieudanych eksperymentach piwowarskich. A smakosz piwa ze mnie żaden.

No cóż - konsumenci mają to na co sobie zasłużyli.
Ostatnio zmieniony wtorek, 14 lis 2023, 13:27 przez tanczacy-z-drozdzami, łącznie zmieniany 2 razy.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Po Godzinach”