Znaleziono 18 wyników

autor: Beauregard
czwartek, 28 maja 2015, 18:35
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

To hobby nie sposób na życie więc zbuduję coś takiego i sprawdzę, jeśli mi nie będzie odpowiadać, żaden problem przerzucić się na deflegmator z wypełnieniem. Tymczasem będę potrzebował pomocy w kilku kwestiach które nie różnią się pomiędzy różnymi rodzajami destylatorów, jak uszczelnienie, zawory do...
autor: Beauregard
czwartek, 28 maja 2015, 10:56
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Oczywiście masz rację, znam to tylko z teorii i filmu dokumentalnego "THIS IS THE LAST DAM RUN OF LIKKER I EVER GONNA MAKE" Nie widziałem tutaj ani jednego thump kega wypełnionego alkoholem (może źle szukam) a na amerykańskich forach widuję, szczególnie u tych którzy pędzą księżycówkę (nie...
autor: Beauregard
środa, 27 maja 2015, 22:39
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Pierwszy link to jakaś bzdura, rysunek nawet nie przedstawia thump kega. Drugi wyraźnie mówi, że dubblera używa się by przede wszystkim podnieść % i wydłużyć czas odbierania serca. A thumper is a parasitic secondary boiler. For it to work like it traditionally should work...you need to start with so...
autor: Beauregard
środa, 27 maja 2015, 21:44
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Eh? To ja nie rozumiem działania odstojnika... Bo nawet w budowie widziałem różnice. Wydaje mi się, że dobrze zrozumiałem działanie thump kega i z tego co się naczytałem nie służy on przede wszystkim do filtrowania, ale oczywiście mogę się mylić.
autor: Beauregard
wtorek, 26 maja 2015, 21:10
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

To nie odstojnik, to thump keg.
autor: Beauregard
wtorek, 26 maja 2015, 21:08
Forum: Kotły
Temat: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 9484

Re: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?

Żeby założyć to:
Obrazek

Choć teraz doszedłem do wniosku, że jak dospawam kołnierz to winno starczyć.
autor: Beauregard
poniedziałek, 25 maja 2015, 23:51
Forum: Kotły
Temat: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 9484

Re: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?

Skonstruowałem trzymadło do szlifierki, cięcie szło dość dobrze, puki nie zmniejszyła się średnica tarczy. Utrudnieniem był fakt, że powierzchnia kega nie była równa. Efekt końcowy zadowalający, choć nie jest tak precyzyjnie jak chciałem :/ Dospawam tigiem kołnierz, powinno być lepiej.
autor: Beauregard
niedziela, 24 maja 2015, 23:16
Forum: Kotły
Temat: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 9484

Re: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?

Uh, wszystkie metody wydają się dobre, ale mało precyzyjne :/ Najbliżej mi do sposobu z filmu od ta_moko, o którym też wspominał grooby, więc pewnie tego spróbuję. Nie wydaje mi się to precyzyjne, ale przy odpowiednio skonstruowanym trzymadle może być ok. Problem w tym, że otwór 200mm (a raczej jego...
autor: Beauregard
niedziela, 24 maja 2015, 20:13
Forum: Kotły
Temat: Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?
Odpowiedzi: 13
Odsłony: 9484

Otwór w kegu 200mm, jak wykonać?

Potrzebuję wykonać spory otwór w kegu, problem w tym, że ma być centryczny i w miarę dokładny (+-1mm). Coś w tym stylu jak u kolegi "grooby". http://alkohole-domowe.com/forum/post106871.html#p106871 Uprzedzam pytanie, "dlaczego go nie spytasz?", pytałem, kupił już z otworem. Toka...
autor: Beauregard
niedziela, 24 maja 2015, 14:19
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 93508

Re: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych

Czyli dołożę metr dla bezpieczeństwa i powinno starczyć nawet na większy kocioł.
autor: Beauregard
sobota, 23 maja 2015, 23:13
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 93508

Re: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych

Palnik gazowy, moc cieplna teoretycznie ok 9kW
autor: Beauregard
sobota, 23 maja 2015, 15:04
Forum: Chłodzenie
Temat: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych
Odpowiedzi: 127
Odsłony: 93508

Re: Chłodnice spiralne z rurek miedzianych

Dobry w dniu dzisiejszym. Pytanie mam, rura miedziana fi 18 (ścianka 1mm, fi 16 wewnątrz) około 6 metrów, zwiniętych w spiralę 40cm, w beczce z przepływającą wodą źródlaną, rozumiem, że jest w stanie schłodzić 80-100 litrowy pot still ? Może nawet większy? Ktoś ma doświadczenie z takimi "dużymi...
autor: Beauregard
czwartek, 7 maja 2015, 21:53
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Moja zabawa trochę się opóźni, bo mam wiele na głowie, projekt gotowy, w kega się już zaopatrzyłem, trochę miedzi kupione, jakiś taboret 9.2kW też jest, więc cokolwiek miało by to być, jest w czym przebierać ;) Może w przyszłym tygodniu będę miał trochę wolnego przy komputerze to wrzucę. Tymczasem, ...
autor: Beauregard
poniedziałek, 4 maja 2015, 10:21
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Nie widzę w jego wypowiedziach nic zgryźliwego, dobre rady i fajne odnośniki, często na forach brakuje takich ludzi. Projekt wkleję jeszcze dziś, późnym wieczorem ;)
Pokażę i posłucham opinii, okaże się czy wiem tyle ile powinienem na początek, czy długa droga przedemną.
Dzięki za powitanie!
autor: Beauregard
niedziela, 3 maja 2015, 18:45
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Kwaśny zacier wujka Jessie wydaje się być dobrym pomysłem, już wcześniej o nim poczytałem ;) Może i tego spróbuję, to jednak zależy od tego, czy nie pogrzebiecie mojego projektu pod ziemią zaraz po tym jak go zaprezentuję. Cały czas celuję w księżycówkę i to jej pędzenia będę starał się nauczyć, nie...
autor: Beauregard
niedziela, 3 maja 2015, 16:29
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Jeżeli myślisz, że na prostym sprzęcie z samego cukru otrzymasz coś "smacznego" i o takiej mocy to niestety jeszcze długa droga(i dużo lektury) przed Tobą. Oczywiście jak dodasz dodatki(karmel, dąb itd) będziesz mógł częściowo zamaskować jakość swojego urobku, ale nadal będzie to posiadał...
autor: Beauregard
sobota, 2 maja 2015, 23:41
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Re: Beauregard

Cześć, cześć, nie w smakówki, przynajmniej nie na początku. Pierwszy strzał księżycówka, jeśli ta będzie doprowadzona do perfekcji (jej pędzenie) może zaczniemy robić jakieś inne trunki ;) I nie chodzi mi o moc, a o smak, choć dawni bimbrownicy ze zwykłego potstilla wyciskali 180-190 proof, a więc n...
autor: Beauregard
sobota, 2 maja 2015, 17:10
Forum: Przywitaj Się!
Temat: Beauregard
Odpowiedzi: 25
Odsłony: 5668

Beauregard

Witam wszystkich. Jak zwyczaj przykazuje kilka słów o mnie tutaj, choć naprawdę niewiele. Od jakichś dwóch lat moją głowę zaprzątają myśli pobawienia się w bimbrownika. Wcześniej nie było takiej możliwości, ani funduszy, teraz mogę spróbować. Na co dzień zajmuję się naprawianiem samochodów, potrafię...

Wyszukiwanie zaawansowane