Beauregard

Przedstaw się naszej społeczności, napisz kilka słów o sobie, kim jesteś, co robisz i co cię tu sprowadza. Napisz cokolwiek chcesz na swój temat a my Cię radośnie powitamy :)
Regulamin forum
1. Jako temat wpisz tylko swój NICK :)

2. Przedstaw się pozostałym członkom forum, napisz co lubisz robić czym się interesujesz, co Cię tu sprowadza i jaki alkohol najbardziej lubisz produkować:) Tutaj możecie pisać o sobie dosłownie wszystko na co macie ochotę.

3. Jeśli masz zamiar tylko napisać np. "Witam, nazywam się .... " to daruj sobie.

4. Multikonta - kasujemy i banujemy

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: Beauregard »

Witam wszystkich.

Jak zwyczaj przykazuje kilka słów o mnie tutaj, choć naprawdę niewiele. Od jakichś dwóch lat moją głowę zaprzątają myśli pobawienia się w bimbrownika. Wcześniej nie było takiej możliwości, ani funduszy, teraz mogę spróbować.

Na co dzień zajmuję się naprawianiem samochodów, potrafię spawać, mam odpowiedni sprzęt i warunki. Nie jest dla mnie problemem złożyć do kupy nawet najbardziej skomplikowany silnik, więc i z pot still'em powinienem sobie poradzić. Oczywiście jeśli brać pod uwagę moją wiedzę na temat bimbrownictwa i mechaniki, to jakby porównywać starego Forda model A, do dzisiejszego Focusa RS 4x4, przepaść dosłownie.

Chcę dowiedzieć się co nieco o tej miłej formie spędzania wolnego czasu, którego nie mam. Poczytałem już trochę, ale, nie znalazłem tego, czego naprawdę szukałem, więc czytam dalej i kombinuje.

Nie chcę kupować nic gotowego, bo prawdziwa zabawa zaczyna się od tworzenia. Nie chcę dwu metrowych kolumn, nie chcę refluxów i innych podobnych, nowoczesnych urządzeń. Skonstruujmy coś co będzie przypominać, stary sprawdzony pot still, choć nie do końca takim będzie (nie będzie w całości miedziany).

Obmyślę, porysuję i przedstawie pomysł, wielu z was ma ogromne doświadczenie i z pewnością podpowie mi co robię źle, za co z góry dziękuję ;)

mirek109
300
Posty: 324
Rejestracja: sobota, 22 wrz 2012, 18:23
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: Beauregard

Post autor: mirek109 »

Zgadzam się - twórz bawiąc się, baw się tworzą :)
Czemu nie będzie w całości miedziany? Idź na całość.

Ja poszedłem i idę dalej ale tylko w miedzi.

Chcesz iść w smakówki? Tak wnioskuję.

Obierz kierunek => miedź, bo kto w miedzi siedzi ten ze smakami się nie biedzi ;)

Niech moc będzie z Tobą :)






Beauregard pisze: Nie chcę kupować nic gotowego, bo prawdziwa zabawa zaczyna się od tworzenia. Nie chcę dwu metrowych kolumn, nie chcę refluxów i innych podobnych, nowoczesnych urządzeń. Skonstruujmy coś co będzie przypominać, stary sprawdzony pot still, choć nie do końca takim będzie (nie będzie w całości miedziany).

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

Cześć, cześć, nie w smakówki, przynajmniej nie na początku. Pierwszy strzał księżycówka, jeśli ta będzie doprowadzona do perfekcji (jej pędzenie) może zaczniemy robić jakieś inne trunki ;) I nie chodzi mi o moc, a o smak, choć dawni bimbrownicy ze zwykłego potstilla wyciskali 180-190 proof, a więc nasze 90-95% :) Na początek jak będzie 50-60% będę zachwycony :)

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Beauregard

Post autor: aronia »

Widzę sporą rozbieżność w tym co piszesz:
Beauregard pisze:Nie chcę dwu metrowych kolumn, nie chcę refluxów i innych podobnych, nowoczesnych urządzeń. Skonstruujmy coś co będzie przypominać, stary sprawdzony pot still, choć nie do końca takim będzie.
a później:
Beauregard pisze:I nie chodzi mi o moc, a o smak, choć dawni bimbrownicy ze zwykłego potstilla wyciskali 180-190 proof, a więc nasze 90-95% :) Na początek jak będzie 50-60% będę zachwycony :)
Jeżeli myślisz, że na prostym sprzęcie z samego cukru otrzymasz coś "smacznego" i o takiej mocy to niestety jeszcze długa droga(i dużo lektury) przed Tobą. Oczywiście jak dodasz dodatki(karmel, dąb itd) będziesz mógł częściowo zamaskować jakość swojego urobku, ale nadal będzie to posiadało sporo zanieczyszczeń.
Kolejna niespójność "zeznań":
Beauregard pisze:Chcę dowiedzieć się co nieco o tej miłej formie spędzania wolnego czasu, którego nie mam.
- i chcesz robić potstill na którym jakość i moc zależy od szybkości "kapania" - rozumiem, że następnym krokiem będzie pytanie jak zwiększyć wydajność jak w tym temacie: http://alkohole-domowe.com/forum/jak-zw ... 12632.html.
Ze swojej strony polecam Ci podążanie podobną drogą jak ten użytkownik: http://alkohole-domowe.com/forum/uripl-t12773.html, a skoro chcesz robić sam to przeglądnij np. ten temat: http://alkohole-domowe.com/forum/ramzol ... 12311.html lub załączniki użytkownika radius: http://alkohole-domowe.com/forum/attach ... er_id=5529 - może coś z tych konstrukcji Cię zainteresuje.
Miłej lektury i powodzenia w poszukiwaniu własnej drogi - byle nie na skróty, bo najszybciej ucierpi na tym jakość.

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

aronia pisze:Jeżeli myślisz, że na prostym sprzęcie z samego cukru otrzymasz coś "smacznego" i o takiej mocy to niestety jeszcze długa droga(i dużo lektury) przed Tobą. Oczywiście jak dodasz dodatki(karmel, dąb itd) będziesz mógł częściowo zamaskować jakość swojego urobku, ale nadal będzie to posiadało sporo zanieczyszczeń.
Z tego co wiem, (a wiem bardzo mało) najlepsza whiskey/księżycówka powstaje/powstawała na bardzo prostym sprzęcie (np. Popcorn Sutton’s Tennessee White Whiskey). Pokombinuje i zobaczę co z tego wyjdzie.
aronia pisze: i chcesz robić potstill na którym jakość i moc zależy od szybkości "kapania"
Nie, bzdura, nie bierzcie moich słów, aż tak "dosłownie" :P To, że nie mam czasu, znaczy tyle, że będę musiał robić to późnymi wieczorami, a często nocami ;)

Dzięki za wszystkie linki, napewno się przydadzą.
Spróbuję dziś przedstawić projekt potstilla (schematyczny), może wtedy ktoś wskaże konkretne błędy, a jeśli spotka się z aprobatą, jeszcze w tym tygodniu zamówię części składowe.

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Beauregard

Post autor: aronia »

No i tutaj właśnie pojawiają się kolejne rozbieżności - co innego robić smakówki(owocówki, zbożówki) na pot-stillu, które będziesz poddawał starzeniu/leżakowaniu, a co innego jeżeli chcesz robić "księżycówkę" z samego cukru na tym samym aparacie, którą będziesz pił na szybko(ewentualnie po zaprawieniu czymś na szybko i przegryzieniu. Jak przeczytasz podane tematy i doprecyzujesz czego oczekujesz to na pewno ktoś Ci doradzi właściwy kierunek.
P.S. A gdybyś Ci brakło tematów do czytania to ten temat powinien Cię zainteresować(wnioskuje po przykładzie który podałeś): http://alkohole-domowe.com/forum/latwy- ... -t212.html

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

Kwaśny zacier wujka Jessie wydaje się być dobrym pomysłem, już wcześniej o nim poczytałem ;) Może i tego spróbuję, to jednak zależy od tego, czy nie pogrzebiecie mojego projektu pod ziemią zaraz po tym jak go zaprezentuję. Cały czas celuję w księżycówkę i to jej pędzenia będę starał się nauczyć, nie musi być początkowo super mocna, nie musi być super smaczna i nie musi lecieć bardzo szybko, wszystko przyjdzie z czasem mam nadzieję. Dzięki za rady jeszcze raz!

aronia
1450
Posty: 1498
Rejestracja: środa, 7 sie 2013, 09:14
Status Alkoholowy: Producent Wódek
Lokalizacja: Podkarpackie
Podziękował: 87 razy
Otrzymał podziękowanie: 364 razy
Re: Beauregard

Post autor: aronia »

Jak chcesz się uczyć na własnych błędach, a nie na błędach innych - Twój wybór, chcesz pić marnej jakości "bimber" - Twoje zdrowie(bylebyś innych do tego nie zmuszał). Poczytaj "historię ewolucji" innych użytkowników np. http://alkohole-domowe.com/forum/swieza ... t9758.html i mógłbym Cię zasypać jeszcze niezliczoną ilością linków... Ale niestety teraz czas na ruch z Twojej strony - czytaj, szukaj, wyciągaj wnioski i zmieniaj swoją początkową wizję jeszcze przed publikacją, aby nie było tak jak piszesz czyli:
Beauregard pisze:to jednak zależy od tego, czy nie pogrzebiecie mojego projektu pod ziemią zaraz po tym jak go zaprezentuję
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2368
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy
Re: Beauregard

Post autor: Kamal »

Jak celujesz w pot-stilla, to z deflegmatorem. Cukrówki będą trochę "czystsze". I gotowy produkt możesz przepuścić przez węgiel aktywny. :D
K.
Obrazek
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Beauregard

Post autor: Lootzek »

Ojjj Beauregard, po prostu dawaj ten projekt a my podpowiemy co ewentualnie poprawić i jak tego optymalnie używać. :)
Słuchaj aronii, facet wie co pisze, a że trochę zgryźliwie, to pewnie z zazdrości, bo wie już dużo o tym sporcie i mu przykro że nie może zapomnieć i zacząć od początku odkrywać magii tego hobby. :P
Witaj na forum!

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

Nie widzę w jego wypowiedziach nic zgryźliwego, dobre rady i fajne odnośniki, często na forach brakuje takich ludzi. Projekt wkleję jeszcze dziś, późnym wieczorem ;)
Pokażę i posłucham opinii, okaże się czy wiem tyle ile powinienem na początek, czy długa droga przedemną.
Dzięki za powitanie!
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Beauregard

Post autor: Lootzek »

Nie bierz tego co napisałem o aronii zbyt poważnie. ;) To był przyjacielski przytyk, a wiedzę ma naprawdę sporą i jak zauważyłeś słusznie, często pomaga nowym użytkownikom forum.
No to czekamy na projekt. :)
Awatar użytkownika

klodek4
1450
Posty: 1474
Rejestracja: czwartek, 21 lip 2011, 15:50
Ulubiony Alkohol: dobry
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: elda/alicante/, hiszpania
Podziękował: 369 razy
Otrzymał podziękowanie: 64 razy
Kontakt:
Re: Beauregard

Post autor: klodek4 »

Dokładnie!!!! Dawaj projekt i pogadamy o konkretach :lol:

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

Moja zabawa trochę się opóźni, bo mam wiele na głowie, projekt gotowy, w kega się już zaopatrzyłem, trochę miedzi kupione, jakiś taboret 9.2kW też jest, więc cokolwiek miało by to być, jest w czym przebierać ;) Może w przyszłym tygodniu będę miał trochę wolnego przy komputerze to wrzucę.

Tymczasem, może ktoś tutaj konstruował zwykłego potstilla?
Coś w tym stylu:
Obrazek
Możecie mi podrzucić jaki link?

boxer1981228
1000
Posty: 1032
Rejestracja: czwartek, 25 wrz 2014, 17:30
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Naas
Podziękował: 259 razy
Otrzymał podziękowanie: 179 razy
Re: Beauregard

Post autor: boxer1981228 »

Takie jak na zdjęciu alembiki są dostępne w sklepie AD.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Beauregard

Post autor: michal278 »

Tylko ten odstojnik nie potrzebny. Zamiast jego polecam deflegmator.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

To nie odstojnik, to thump keg.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Beauregard

Post autor: gr000by »

Który w działaniu NICZYM nie różni się od odstojnika.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

jajek12
350
Posty: 353
Rejestracja: piątek, 7 lis 2008, 10:47
Krótko o sobie: Będę stillman'em :)
Ulubiony Alkohol: Bimbrozja
Status Alkoholowy: Gorzelnik
Lokalizacja: Gdzieś w Polsce
Podziękował: 35 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Re: Beauregard

Post autor: jajek12 »

Jedzenie, picie, sen, miłość cielesna - wszystko z umiarem. Hipokrates

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

Eh? To ja nie rozumiem działania odstojnika... Bo nawet w budowie widziałem różnice. Wydaje mi się, że dobrze zrozumiałem działanie thump kega i z tego co się naczytałem nie służy on przede wszystkim do filtrowania, ale oczywiście mogę się mylić.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Beauregard

Post autor: gr000by »

Idea może jest taka, że zachodzi tam druga destylacja za pomocą pary, ale przy okazji łapie ci przedgony na początku procesu (jak odstojnik) i powoli je oddaje jak zawartość zaczyna wrzeć. Na szybko znalazłem i przeczytałem oględnie 2 pierwsze wyniki wyszukiwania (http://science.howstuffworks.com/innova ... shine2.htm i http://homedistiller.org/forum/viewtopi ... 15&t=32911).
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

Pierwszy link to jakaś bzdura, rysunek nawet nie przedstawia thump kega. Drugi wyraźnie mówi, że dubblera używa się by przede wszystkim podnieść % i wydłużyć czas odbierania serca.
A thumper is a parasitic secondary boiler. For it to work like it traditionally should work...you need to start with some alc in the thumper (ie., wash or low-wines, feints, etc). You only start with enough to cover the input tube at the bottom. The alc vapor coming over into the thumper condenses as it bubbles into the liqiuid which fills the thumper, increases the abv of what's in the thumper and heats the solution at the same time. Remembering your theory...the higher abv solution in the thumper will now have a "lower" boiling point than the pot that is driving/feeding it. This is what you want. Once the solution in the thumper heats to it's somewhat lower boiling point..it will pass off higher proof alc vapor through the output tube where it goes to condensor. The pot continues to heat and feed and drive the thumper. It is in this way that it's a secondary/parasitic boiler.
Żeby to działało dubbler (thump keg) musi być wypełniony zacierem/alkoholem/winem. Często wskazuje się także, że powinien być 1/3 - 1/2 wielkości boilera. Osobiście nie znalazłem na forum pot stilla z thump kegiem (możliwe, że nie zgłębiłem wszystkich tematów). Jeśli ktoś zna z forum taki projekt, poproszę o link.

Popcorn Sutton zawsze używał tump kega, a mówią, że jego księżycówka należy do najlepszych.
http://www.southernliving.com/travel/be ... -moonshine
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Beauregard

Post autor: gr000by »

A jak myślisz, co oznacza wypełnienie thump kega zimną wodą/nastawem/zacierem? Pierwsze opary ze zbiornika właściwego (zawierające głównie przedgon) skroplą się thump kegu (jak w odstojniku bez możliwości spuszczenia flegmy) i później będzie to zasyfiało urobek - zysk żaden, oprócz wyższego %. A jak jeszcze wlejesz tam nastaw/zacier, to będziesz miał tam jeszcze więcej frakcji przedgonów... Zacznie toto wrzeć w thump kegu i masz cały syf (z opóźnieniem) w urobku, smacznego życzę. Jak jeszcze rurka wprowadzająca opary do thump kega ma znajdować się w cieczy (pod jej lustrem) to już jest odstojnik 100%. Zamiast tego lepiej zrobić większy deflegmator z wypełnieniem, który zamiast gromadzić na jakiś czas przedgon, nie dość że pomoże w jego oddzieleniu, to zysk na % będzie większy.
Mam wrażenie, że destylację znasz tylko z teorii i ew. z serii Moonshiners...
Po "hamerykancku" thump keg, po naszemu odstojnik - zasada działania ta sama.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

Oczywiście masz rację, znam to tylko z teorii i filmu dokumentalnego "THIS IS THE LAST DAM RUN OF LIKKER I EVER GONNA MAKE"
Nie widziałem tutaj ani jednego thump kega wypełnionego alkoholem (może źle szukam) a na amerykańskich forach widuję, szczególnie u tych którzy pędzą księżycówkę (nie wódkę). Spróbować mogę, za każdą pomoc jestem wdzięczny, jak nie będzie mi to odpowiadać, niema problemu stworzyć czego innego, chłodnica i keg zostanie, deflegmator, kolumna, inne ustrojstwo to nie problem.
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Beauregard

Post autor: gr000by »

Księżycówka to bimber, więc jest bardzo zanieczyszczona. Dlatego takie rozwiązanie tam przejdzie. Osobiście polecam ci porzucenie pomysłu z thump kegiem, na nasze po prostu odstojnikiem, na rzecz użycia deflegmatora z wypełnieniem. Naprawdę, efekt będzie znacznie lepszy, a produkt czystszy i smaczniejszy. Osobiście mogę małym kosztem stworzyć taki układ i go przetestować, ale wiem że produkt nie będzie tak dobry jak z układu z deflegmatorem.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.

Autor tematu
Beauregard
5
Posty: 7
Rejestracja: poniedziałek, 27 kwie 2015, 20:50
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Beauregard

Post autor: Beauregard »

To hobby nie sposób na życie więc zbuduję coś takiego i sprawdzę, jeśli mi nie będzie odpowiadać, żaden problem przerzucić się na deflegmator z wypełnieniem. Tymczasem będę potrzebował pomocy w kilku kwestiach które nie różnią się pomiędzy różnymi rodzajami destylatorów, jak uszczelnienie, zawory do opróżniania kotła, położenie termometru itp. Wiem, że większość jest na forum więc biorę się za szukanie, w razie "wu" będę pytał.
Dzięki za wszystkie sugestie!
ODPOWIEDZ

Wróć do „Przywitaj Się!”