Nasiona derenia do posadzenia

Promocje, akcje, konkursy, zabawy oraz inna szczególna działalność którą wspieramy.
Regulamin forum
Jest to specjalne forum przeznaczone do fajnych akcji, dzięki którym można promować różne konkursy, produkty, wydarzenia, spotkania, działania i wiele więcej. Wszystko po to by promować alkoholowe wyroby domowe.

Jeśli chcesz zaproponować coś ciekawego to pisz do nas, zapraszamy!
Awatar użytkownika

Autor tematu
JanOkowita
1300
Krótko o sobie: Parmezan i Ementaler, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Załączniki
Nasiona derenia do posadzenia

Postautor: JanOkowita » piątek, 12 sie 2016, 09:28

Dzięki uprzejmości i włożonej pracy :poklon; naszego Forumowego Kolegi "kochanek Kranei" mamy przyjemność uruchomić jakże przyjazną dla naszej planety akcję rozdawania nasion derenia do posadzenia w swoim ogrodzie, w lesie, na działce, itp.
Przy składaniu zamówienia w sklepiku AD http://alkohole-domowe.pl wystarczy kliknąć w akcyjny buton, aby otrzymać wraz z zamówieniem 10 nasion derenia. :D
Drożdże Szlacheckie najlepszym przyjacielem człowieka.
Alkohole-domowe.pl

Rabaty dla użytkowników forum AD w sklepie po podaniu loginu z forum!
Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki
Re: Nasiona derenia do posadzenia

Postautor: kochanek Kranei » piątek, 12 sie 2016, 14:13

Kochani,
nim więcej na ten temat napiszę słowa podziękowania należą się Janowi Okowicie i Kompaniji całej za entuzjastyczne podejście do pomysłu i realizaję, Lesgo za odbiór przesyłki i wysłanie do JO. A teraz do rzeczy albo do zabawy, bo tato może z córeczką, dziadek z wnukiem własnego derenia wychodować. Pestki pochodzą od różnych odmian dereni. Prawdopodobieństwo, że rośliny wyrosłe z tych pestek będą posiadały te same cechy co rośliny mateczne jest znikome. Ale derenie te rosną obok siebie i zapylają się nawzajem. Być może w ten sposób doszło do mieszaniny genów i wyrośnie Wam nowy ciekawy dereń o dużych, słodkich, aromatycznych czy też w inny sposób ciekawych owocach. Ale nawet jeśli wyrośnie taki sobie dereń, to na nalewki spokojnie wystarczy. A nawet jeśli na nalewki nie będzie się nadawał, bo takie mikre owoce będzie miał, to będzie zapylaczem dla innych dereni. Pożytek z niego będą też miały owady i kilkanaście zwierzaków. Pestki nie potrzebują stratyfikacji. Pochodzą z zeszłego roku. Jeszcze do niedawna leżały po drzewami lub pod ściółką z posiekanego drzewa. Jak z nimi dalej postępować. Ja pozostawiam lekko wciśnięte w ziemię pod ściółką. Po dwóch latach kiełkują a jesienią przesadzam je w rzędach w mojej niby szkółce. Moja rada siać do ziemi na głębokość ok 2 cm. Najlepiej w lekkiej ziemi z piaskiem. Można to nawet na balkonie w doniczce zrobić i za kilka lat cieszyć się Big Bonzai, który przy okazji daje nieco owoców na dereniówkę. Zła wiadomość dla niecierpliwych to taka, że derenie z pestek owocować zaczną najwcześniej za 5-8 lat. Do rozdania jest ok 9 litrów pestek. Sam ciekaw jestem ile drzewek wyrośnie nam z tej akcji. Najfajniejsze jest to, że wzbogacimy genetycznie cała Polskę, bo przecież z klienci naszego sklepu mieszkają w różnych zakątkach naszego kraju. Powodzenia w rozsiewaniu!
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony sobota, 13 sie 2016, 22:07 przez kochanek Kranei, łącznie zmieniany 2 razy.
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei

Awatar użytkownika

klepa
150
Załączniki

Postautor: klepa » piątek, 12 sie 2016, 19:18

Derenia mam i buja, lecz pokażże Kochaneczku zdjątka tej szkółki?

Awatar użytkownika

kochanek Kranei
150
Krótko o sobie: Postępuję według zasady: stalowa ręka na łagodnym sercu. Ale dzień w którym nie zrobię komuś psikusa uważam za stracony.
Ulubiony Alkohol: Moje nalewki, owocówki, czerwone wino,
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Załączniki

Postautor: kochanek Kranei » piątek, 12 sie 2016, 21:21

Jak przestanie padać, to potelepię się na koniec ogrodu i zrobię ale teraz nie chcę sobie nóżek zamoczyć. A kto to jest ten buj?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
NUNC EST BIBENDUM!
kochanek Kranei

Wróć do „Akcje Specjalne”