Ilość drożdży turbo

Jak działają różne rodzaje drożdży. Które wybrać do naszego nastawu. Warunki prowadzenia fermentacji.
Awatar użytkownika

Kamal
2000
Posty: 2369
Rejestracja: wtorek, 9 paź 2012, 11:54
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Rum i ogólnie większość domowych trunków
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 5 razy
Otrzymał podziękowanie: 210 razy

Post autor: Kamal »

Tak dokładnie to miałem na myśli. :-) Ale słownik w telefonie, nie zawsze współgra z tym co chcę napisać. :mrgreen:
Już poprawiłem. Dzięki za zwrócenie uwagi :ok:
K.
Obrazek
alembiki

Autor tematu
maxis
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 mar 2015, 20:10
Podziękował: 1 raz
Re: Ilość drożdży turbo

Post autor: maxis »

Wiec tak:
Przerobiłem cześć wina, dokładnie 8L moim skromnym szklanym zestawem i otrzymałem ok 0,6L bimberku o mocy 73% i ok 0,3L odpadów z deflagmentora i odstojnika. Na początku miałem nawet 88-90% wiec jak na budżetowy zestaw myślę że przyzwoity wynik. Wino pewnie przez nadmiar cukru przestało pracować, dlatego takie słabe ale pozostałości użyje do kolejnego nastawu, tym razem na drożdżach turbo dla porównania efektów ;) jednak z racji tego, że to mój pierwszy raz chciałem się zapytać czy to normalne, że zalatuje trochę jakby jajkiem? Czy może to być wina uszczelek na szybkowarze czy raczej wina? Coś na początku grzania zalatuje przypalaną gumą a później zapach znika. Wężyki mam silikonowe a nic poza tym nie mam co by mogło tak śmierdzieć.

Szlumf
2000
Posty: 2384
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 631 razy
Otrzymał podziękowanie: 584 razy
Re: Ilość drożdży turbo

Post autor: Szlumf »

maxis pisze:...że zalatuje trochę jakby jajkiem?
Prawdopodobnie za późno zlałeś z nad osadu i padłe drożdże Ci zgniły. Potrzymaj urobek z tydzień w otwartej butli. Jak nie pomoże to do drugiej destylacji wsyp gdzieś miedź na drodze par. Ktoś też gdzieś pisał, że pomaga parę kawałków miedzi wrzucone do destylatu ale osobiście nie sprawdzałem.

Autor tematu
maxis
5
Posty: 8
Rejestracja: piątek, 13 mar 2015, 20:10
Podziękował: 1 raz
Re: Ilość drożdży turbo

Post autor: maxis »

Robiłem destylat przez 2 dni na raty z racji braku czasu. Pierwsza część dzisiaj pachniała juz ciut lepiej i bardziej jabłkami niż jajkami wiec może faktycznie odstawie na jakiś czas do "przewietrzenia" ;) dzięki za porady.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Drożdże i fermentacja”