Znaleziono 8 wyników

autor: zdankiewicz
piątek, 2 sie 2013, 19:45
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Bimber zaprawiony borówką amerykańską
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7815

Re: Bimber zaprawiony borówką amerykańską

OK, już podaję - Na 0,7 L destylatu (rozcieńczonego do ok. 50% i oczyszczonego węglem) dodać: * około 30 borówek (rozkrojonych na pół) * 8-10 dużych liści świeżej (najlepiej) mięty i ze 2-3 szczypty mięty (albo po prostu dodać ogólnie 1-2 duże gałązki mięty). Można miętę wcześniej potraktować tłuczk...
autor: zdankiewicz
czwartek, 1 sie 2013, 18:31
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Bimber zaprawiony borówką amerykańską
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7815

Re: Bimber zaprawiony borówką amerykańską

Noooo, panowie! Próbowałem wczoraj z dziewczyną, potem z kumplem, potem dałem jeszcze po kielichu rodzicom i wszyscy mówią że świetny smak, super zapach i super kolor. Wyszło coś naprawdę dobrego - dobry zwłaszcza był pomysł z dodaniem mięty (dodałem świeżej z ogródka - 2 gałązki na 0,7l). Polecam, ...
autor: zdankiewicz
poniedziałek, 29 lip 2013, 15:51
Forum: Problemy zacierowe
Temat: Który środek do klarowania cukrówek jest lepszy?
Odpowiedzi: 17
Odsłony: 7991

Który środek do klarowania cukrówek jest lepszy?

Witam Są najczęściej w Polsce dwa spotykane KLARY do nastawów cukrowych. Pierwszy zagraniczny. http://www.uniflora.pl/galerie/a/alcotec-24-turbo-klar_2184.jpg Drugi polski: http://www.uniflora.pl/galerie/s/spiritferm-super-klar-24_2197.jpg Który jest lepszy? Pierwszy (TURBOKLAR) sprawdzałem wielokro...
autor: zdankiewicz
sobota, 27 lip 2013, 10:04
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Bimber zaprawiony borówką amerykańską
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7815

Re: Bimber zaprawiony borówką amerykańską

dzięki, dziś właśnie wrzucam do słoika litrowego na spróbę parę borówek. Za jakieś 2-3 tygodnie dam znać co wyszło.
@wiking - a pamiętasz czy tylko borówka czy coś do tego dorzucałeś? np. jakieś zioła?

Zdanie zawsze zaczynamy z wielkiej litery :!:
autor: zdankiewicz
piątek, 26 lip 2013, 20:12
Forum: Przepisy smakowe
Temat: Bimber zaprawiony borówką amerykańską
Odpowiedzi: 8
Odsłony: 7815

Bimber zaprawiony borówką amerykańską

Mam trochę psoty rozcieńczonej do 50%. Jest już nie śmierdząca, przeszła przez węgiel aktywny.
Mam też dostęp do borówek amerykańskich. Pytanie czy zaryzykować coś takiego?

Może ktoś już coś takiego robił? W jakich proporcjach? A może trzeba dodać coś jeszcze do tego?

Pozdrawiam
autor: zdankiewicz
wtorek, 23 lip 2013, 20:59
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: BIMBER TRACI MOC - SPADAJĄ PROCENTY - JAK TEGO UNIKNĄĆ?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 23285

Re: BIMBER TRACI MOC - SPADAJĄ PROCENTY - JAK TEGO UNIKNĄĆ?

Mam jeszcze jedno pytanie. Chciałem coś takiego zrobić dziewczynom na wieczór panieński. Tylko że chcą żeby było słabe, max 35 %. Czy wówczas proporcje kawy i pomarańczy należy zmniejszyć? Mniej pomarańczy, mniej kawy?
autor: zdankiewicz
sobota, 13 lip 2013, 13:10
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: BIMBER TRACI MOC - SPADAJĄ PROCENTY - JAK TEGO UNIKNĄĆ?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 23285

Re: BIMBER TRACI MOC - SPADAJĄ PROCENTY - JAK TEGO UNIKNĄĆ?

Dzięki wielkie, tak myślałem. A nie wiesz może jak to jest z tym pomarańczem? Robi ktoś tą metodą?
Może ktoś podpowiedzieć ile czasu powinien leżeć w destylacie, żeby było najbardziej OK?
Jesli ktoś wie to niech napisze.
autor: zdankiewicz
sobota, 13 lip 2013, 09:04
Forum: Oczyszczanie destylatu
Temat: BIMBER TRACI MOC - SPADAJĄ PROCENTY - JAK TEGO UNIKNĄĆ?
Odpowiedzi: 14
Odsłony: 23285

BIMBER TRACI MOC - SPADAJĄ PROCENTY - JAK TEGO UNIKNĄĆ?

Witam Mam poważny problem. Opiszę może cały proces, żeby zobrazować. Destylat jest przepuszczony przez tubę z węglem aktywnym, po czym nie ma już złych zapachów. Tu traci jakieś 1-2%. To zrozumiałe. Zanim go przepuszczam rozcieńczam do mocy około 50-55% (w zależności jak mocny chcę/potrzebuję). Dale...

Wyszukiwanie zaawansowane