Zakup pierwszej kolumny

Zbiór podstawowych wiadomości dla początkujących destylerów.

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: Szym »

Witam.
Jako, iż strasznie ciągnie mnie do starego hobby, a ceny w sklepach rosną logarytmicznie postanowiłem, że wrócę do starego zajęcia ( a dostałem już zielone światło od mojej lepszej połówki :) ). Swoją przygodę zakończyłem nie strasznie dawno ( może z 6 lat temu ), jednak doświadczenie mam tylko z destylatorami prostymi typu pot-still. Teraz chcę iść o krok, albo półkę wyżej.
W budowę sprzętu nie zamierzam się bawić - mam do tego dwie lewe ręce. Docelowo chcę przerabiać cukrówki na czystą. Owoce raczej nie wchodzą w grę.
Po przeczytaniu ( i mam nadzieję zrozumieniu ) trochę wiadomości na ten temat przyswoiłem. Wybór padł na chyba jedną z bardziej popularnych kolumn, aabratek.
Przeglądając sklepy natknąłem się na sprzęt do którego link podaję poniżej. Bardzo mnie zainteresował, ze względu na sterowanie. Zdaję sobie sprawę, że całego procesu nie przeprowadzi, jednak na pewno pomoże i zagwarantuje większe bezpieczeństwo w obsłudze.
Bardzo bym prosił osobę która się na tym zna ( a wiem, że na tym forum dość dużo takich osób ) o wyrażenie jakiejś opinii. Raczej nie mam zamiaru, w późniejszym czasie, modernizować sprzętu, chcę po prostu osiągnąc to czego nie udało mi się zrobić na pot stilllu, zrobić czysta dobrą wódeczkę, ew. spirytus do jakiejś nalewki.
Link
https://e-destylatory.pl/produkt/destyl ... 0w-sterow/

Pozdrawiam
PS. Jeżeli są tu osoby które zajmują się budową takich kolumn ( jednak celuje w wersję ze sterowaniem ) to śmiało pisać na pw z ofertą.

HeniekStarr
600
Posty: 633
Rejestracja: poniedziałek, 19 lip 2021, 02:57
Podziękował: 182 razy
Otrzymał podziękowanie: 121 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny

Post autor: HeniekStarr »

https://alkohole-domowe.com/forum/lista ... 23846.html

Śmiało dzwoń z zapytaniem ofertowym.
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2595
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny

Post autor: jakis1234 »

Absolutnie nie e-byleco, było sporo informacji o nich i ich złej jakości.
Tak jak pisał Heniek, skontaktuj się z polecanymi producentami, będziesz miał gwarancję porządnie wykonanego sprzętu.
Pozdrawiam z opolskiego.

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny

Post autor: Szym »

Dziękuję za odpowiedzi. W takim razie odpuszczam to co podesłałem.
Przeglądałem strony z ofertami od osób tutaj polecanych, niestety są one poza moim zasięgiem finansowym. Dam ogłoszenie w dziale tutaj na targowisku może ktoś się zgłosi.
Muszę iść raczej w kierunku używanego sprzętu lub znaleźć kogoś kto zrobi mi kolumnę za niższą kwotę w wersji, można powiedzieć, budżetowej, jednak z możliwością dalszej rozbudowy.
Dzięki za odpowiedzi

moszeusz
200
Posty: 213
Rejestracja: sobota, 23 sie 2014, 14:47
Podziękował: 33 razy
Otrzymał podziękowanie: 23 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny

Post autor: moszeusz »

Możesz też po prostu poczekać i dozbierać. Z własnego doświadczenia wiem, że lepiej tak niż na raty rozbudowywać aparat.

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy
Re: Zakup pierwszej kolumny

Post autor: Szym »

Temat można zamknąć. Kupiłem u jednej z polecanych osób.

Wysłane z mojego moto g(9) plus przy użyciu Tapatalka
Zablokowany

Wróć do „Pierwsze Kroki”