Zakup nowej kuchenki do grzania kolby

Zbiór wiadomości o podgrzewaniu destylatorów.

Autor tematu
Szym
100
Posty: 119
Rejestracja: sobota, 16 lut 2013, 11:22
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 9 razy

Post autor: Szym »

Witam psotną brać.

Mój problem jest następujący: poszukuję nowej kuchenki do grzania kolby płaskodennej 6L. Zależy mi aby kupić taką kuchenkę która nie będzie wymagała żadnego przerabiania - omijania termostatu itp. i nie będzie dawała efektu falowania.
Moja pierwsza kuchenka która próbowałem przerobić "umarła" z mojej winy ( nie znam się na elektryce ), w tej chwili mam kuchenkę 1,9kW jednak przedestylowanie kolby zajmuje mi ok 3 godzin - co wg mnie jest zdecydowanie za długo ( nigdy nie leci ciurkiem, tylko powoli kapie ).
Bardzo bym prosił o jakiegoś linka do aukcji na allegro, super by było gdyby szło kuchenkę odebrać osobiście na Śląsku.


Z góry dzięki za wszelką pomoc
Pozdrawiam
Szym
koncentraty wina
Awatar użytkownika

gr000by
2500
Posty: 2625
Rejestracja: wtorek, 10 sty 2012, 11:32
Krótko o sobie: kombinator - to przede wszystkim
Ulubiony Alkohol: każdy zrobiony z sercem
Status Alkoholowy: Specjalista ds. Wyrobu Alkoholu Domowego
Lokalizacja: Rzeszów
Podziękował: 50 razy
Otrzymał podziękowanie: 665 razy
Re: Zakup nowej kuchenki do grzania kolby

Post autor: gr000by »

Szukaj kuchenki bez termostatu, jedynie z ustawianą pokrętłem mocą grzania. Podskocz do hipermarketu w okolicy (Tesco, E. Leclrec, Auchan, Real czy inne cudo) i popatrz na kuchenki elektryczne. Czasem są tańsze niż na Allegro z wysyłką, ale to musisz poszukać i tu i tu.

Niestety nie ma wielu kuchenek elektrycznych o mocy ponad 2 kW, więc cudów nie będzie. Ponadto, jeżeli chcesz przyspieszyć proces, to powinieneś zainwestować w kocioł z blachy - garnek, keg, kana - który pozwoli na szybszy proces. Szkło jest niezbyt dobrym przewodnikiem ciepła, więc nie licz na sprinterskie tempo destylacji.
Fermentować, destylować, zalegalizować!
http://www.piwo.org/topic/13642-domowa-wytwornia-debowa/ - moje przygody z piwem.
Awatar użytkownika

Pretender
2500
Posty: 2993
Rejestracja: piątek, 11 lis 2011, 14:17
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: Centrum
Podziękował: 38 razy
Otrzymał podziękowanie: 251 razy
Re: Zakup nowej kuchenki do grzania kolby

Post autor: Pretender »

Zdecydowanie szukaj na alledrogo, starych kuchenek. mają one większą moc od obecnie produkowanych oraz jest duża szansa, że będą bez termostatu.

sliwowica
30
Posty: 42
Rejestracja: piątek, 16 mar 2012, 18:25
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: Zakup nowej kuchenki do grzania kolby

Post autor: sliwowica »

@Szym
Kolego potrzebny Ci jest raczej większy kocioł niż mocniejsza kuchenka. Ja również mam kolbę 6l ale kuchenkę mam 1500W 6-cio biegową co 250W. Nie wiem co tam masz podłączone do tej kolby ale ja mam małą kolumienkę 40cm wigroux i rozgrzewam kolbę na 5-6biegu, pracuję na 4 a przedgony odbieram na 3. Destylacja kolby w trzy godziny to jest bardzo krótko mnie zwykle zajmuje to dłużej, ale ja używam jej tylko do drugiej destylacji. Tak jak radzi kolega wyżej, zainwestuj w kega którego przedestylowanie zajmuje co prawda dłużej niż trzy godziny ale i tak dużo krócej niż przerobienie tego samego wsadu na Twojej kolbie.
Awatar użytkownika

Lootzek
850
Posty: 887
Rejestracja: środa, 19 wrz 2012, 00:23
Krótko o sobie: Psotnik, dłubacz i leń patentowany.
Status Alkoholowy: Destylator
Lokalizacja: Warszawa
Podziękował: 97 razy
Otrzymał podziękowanie: 171 razy
Re: Zakup nowej kuchenki do grzania kolby

Post autor: Lootzek »

Koledzy dobrze radzą, a ja dodam że jeśli jednak nie zamierzasz zmieniać naczynia, spróbuj może zaizolować termicznie to które masz. Powinno nieco pomóc :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „Grzanie”