wypełnienie po ZP

Wszystko o tym co włożyć do kolumn rektyfikacyjnych, jakie zastosować wypełnienie dla uzyskania najlepszego rezultatu...

Autor tematu
tankij
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2011, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Suwałki
Otrzymał podziękowanie: 1 raz

Post autor: tankij »

Witam, mam kolumnę 1,3m, z czego odkręcane 30 cm to ZP, 1m kolumny wypełnione pierścieniami raschinga, ostało mi się trochę tych pierścieni, moje pytanie czy gore gdzie są ZP też wypełnić czy zostawić pustą?
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: wypełnienie po ZP

Post autor: pokrec »

Oczywiście, że między zimne palce możesz włozyć wypełnienie.
Ale dlaczego pracujesz na pierścieniach Rashiga a nie na dużo tańszych i o niebo wydajniejszych zmywakach nierdzewnych?
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
tankij
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2011, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Suwałki
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: wypełnienie po ZP

Post autor: tankij »

poprawka, mam sprężynki pryzmatyczne (jedno myślę drugie pisze), czemu nie zmywaki? naczytałem się na forum o zmywakach, nie które opinie nie były za bardzo pochlebne.
Awatar użytkownika

pokrec
1850
Posty: 1896
Rejestracja: środa, 4 lut 2009, 23:18
Krótko o sobie: Lekko ześwirowany.
Ulubiony Alkohol: śliwki i jabłuszka, rzecz jasna. I wisienki...
Status Alkoholowy: Konstruktor
Lokalizacja: Droga Mleczna, Lokalna Grupa Galaktyk
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 78 razy
Re: wypełnienie po ZP

Post autor: pokrec »

No i bardzo dobrze, sprężynki są jeszcze lepsze (choć sporo droższe). Ja pracuję na zmywakach i wiórkach z nierdzewki i nie mam żadnych problemów. Może mam takie szczęście? Kiedyś być może przesiądę się na sprężynki, ale na razie cieszę się tym, co mam i że mam to "po taniości" - cena sprężynek na razie mnie zabija. Potrzebowałbym tak z 5,5 litra. Jak zejda z cena do jakichs 40 zł/litr, to będe się zastanawiał. Albo sam kupię ze 6 kg. drutu i będę zwijał i ciął sobie spokojnie. Czas na razie mam...
A tak swoją drogą, to kiedyś te zimne palce przeklniesz. Ja Ci to mówię, były uzytkownik systemu CM obecnie koncertujący na Aabratku.
ポーランド語が書けますちょっと。
得意は満月の仕業の酒です。
Spécialité: Chateau de Garage, serie: La Lune Pleine
Lux Lunae luceat nos!
Disclaimer: Moje uczestnictwo w tym forum ma charakter czysto edukacyjno poznawczy.

Autor tematu
tankij
10
Posty: 17
Rejestracja: niedziela, 13 lis 2011, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Lokalizacja: Suwałki
Otrzymał podziękowanie: 1 raz
Re: wypełnienie po ZP

Post autor: tankij »

Zakupiłem tylko 2kg, więc cena jeszcze nie powaliła mnie na kolana (chociaż za czasów studenckich miałbym 2 tyg życia z tego - inne czasy :) ), wcześniej miałem kanę z rurkami miedzianymi, przesiadłem się na szkło, teraz mam CM z ZP, nie raz i nie dwa proponowano mi od razu abym przesiadł się na abratka, ale na razie poczekam, zobaczę co kolumna z ZP zaoferuje mi, poza tym aby coś porównywać lub wypowiadać się na jakiś temat która kolumna? jakie wypełnienie? chciałbym spróbować po troszku na każdej popsocić.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Wypełnienie kolumny”