WYNIKI Badania destylatu, Czy to można bezpiecznie wypić?

Jak zachować zdrowie podczas destylacji, jak zadbać o bezpieczeństwo pędzenia, dział dla tych którzy cenią sobie spokojne, bezpieczne bimbrownictwo...

Asalut
20
Posty: 25
Rejestracja: piątek, 4 lis 2022, 21:32
Podziękował: 17 razy

Post autor: Asalut »

To wracając do sedna mojego pytania

Jak w takim razie powinienem czytać wyniki które dostałem?
Np. próbka A
metanol 1,46 +/- 0,16 *. . Czy to oznacza , że jest 1,46g (0,16 miligrama?) na 1 hl ?
aldehyd octowy mniejsze od 0,50 i 0,50+/-0,07 – czyli że jest 0,5 grama lub mniej na hektolitr?

Prościej mówiąc - czy jest tam coś co powinno zwrócić moją uwagę czy można pić bezpiecznie (pić już piłem i żyję :D).
To ile ja mam tego teoretycznie na 1L ?
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Twonk_2
30
Posty: 49
Rejestracja: niedziela, 17 kwie 2022, 19:37
Podziękował: 6 razy
Otrzymał podziękowanie: 6 razy
Re: WYNIKI Badania destylatu, Czy to można bezpiecznie wypić?

Post autor: Twonk_2 »

Metanolu masz 1,46g / 100 litrów 100% alkoholu. Tak na szybko i z głowy w 1 litrze 40% masz go ok. 0,006 grama.

czytam
700
Posty: 730
Rejestracja: wtorek, 5 wrz 2017, 08:23
Podziękował: 15 razy
Otrzymał podziękowanie: 110 razy
Re: WYNIKI Badania destylatu, Czy to można bezpiecznie wypić?

Post autor: czytam »

Nie róbcie już takiego problemu z tym metanolem (tudzież innymi zanieczyszczeniami przed- i pogonami). Weźmy nastaw owocowy (wino -> brandy), zbożowy (piwo -> łyski), czy cukrówkę. Każdy z nich spożyty przed obróbką termiczna spowoduje najwyżej kaca. Nie słyszałem o przypadku oślepnięcia po wypiciu takowego. Po obróbce niechcianych substancji może być tylko mniej.
Jedynym wyjątkiem jest konsumpcja sporej ilości skoncentrowanych przedgonów, ale do tego trzeba wykazać się sporą determinacją.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Zdrowie i Bezpieczeństwo”