Wolność wyboru

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)

Moderator: amator

Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy

Post autor: rastro »

radius pisze:@rastro, choć spieraliśmy się nie raz w innych tematach to w tym, zgadzam się z tobą w 100% :ok:
No wiesz w spieraniu nie ma nic złego... zwykle każdy z nas wyraził swoje zdanie, być może skorygował abo i nie swoje poglądy i tyle - zwyczajnie jak to w życiu.

Gdyby ludzie się nie spierali, nie mieli wątpliwości co do racji innych... pewnie wciąż siedzieli byśmy w jaskiniach i ganiali z dzidami za przysłowiowymi mamutami ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
promocja

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

@rastro, mnie nie musisz się tłumaczyć. Wesołych Świąt :)
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

Panowie! Pax!
To tylko poglądy polityczne.
Dopiero za 50 lat można będzie powiedzieć, kto miał rację.
Zawsze się dzieliliśmy: walczyć w powstaniu czy nie (ocena postawy hr. Aleksandra Wielopolskiego)? Współpracować z zaborcą jak w Galicji ("Przy Tobie, Najjaśniejszy Panie, stoimy i stać chcemy") czy planować powstanie odrębnego państwa, oprzeć się na Rosji (R. Dmowski) czy na A-W (J. Piłsudski). I mijają setki lat, a nadal trudno powiedzieć.
Że nie wspomnę, że "Boże, coś Polskę...", która konkurowała z Mazurkiem Dąbrowskiego o miano hymnu, powstała pierwotnie na zamówienie Wielkiego Księcia Konstantego na cześć cara Aleksandra I.
WAŻNE ŻEBY NIE DAC SIĘ WZAJEMNIE NA SIEBIE NAPUSZCZAĆ!
To nie walka Dobra ze Złem. To różne poglądy i nic po za tym. Ja osobiście zgadzam się z @rasto czy @goralbagienny, ale nie twierdzę, że zwolennicy Lex TVN to idioci. Panowie szlachta! Do szklanic a nie szabli!
I love the smell of bimber in the morning.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

To prawda nie jest to walka dobra ze złem... natomiast dobrze było by rozumieć z czym może wiązać się tzw. LEX TVN czy "reforma" sądownictwa i podobne akcje organizowane przez obóz rządzący. Od tego zależy przyszłość nasza naszych dzieci, wnuków itp...

A media i sądy w rękach władzy bardzo źle wróży tej przyszłości... średnio ogarnięty człowiek powinien mieć chociaż minimalną świadomość z czym ma do czynienia. Mam wrażenie że co niektórzy obudzą się jak 500+ wystarczy góra na dwie flaszki... czyli w sumie już całkiem niedługo ;)
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

defacto pisze:@rastro, mnie nie musisz się tłumaczyć. Wesołych Świąt :)
Wesołych... tymczasem na razie wędrujesz do mojej osobistej ban listy...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

Tak jest- post pod postem. Wiedziałem, że coś cię boli. "I jeszcze jeden i jeszcze raz". Kolejny, twój trafiony w tematyce post. Tak trzymaj.
rastro pisze:.. tymczasem na razie wędrujesz do mojej osobistej ban listy...
:D @rastro, Ciebie na ban listę, to niema sensu wciągać. Szkoda fatygi :ok:
Jeśli zabolało, znaczy, że diagnoza trafnie postawiona. Pozdro
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Panowie, to walka, o co?

Walczy lew z
stadem wilków.
To walka o WYŁĄCZNOŚĆ NA KŁAMSTWO.

Lew chce zruchać wszyskie wilczyce, a wilki pozagryzać wszystkie lwice.

To walka o stado, a jak zabraknie konkurencji, czyli Kłamców, to wtedy dopiero rozpęta się lawina kłamstwa i propagandy.

Będą karmić naród takim kłamstwem poić, wmawiać wszystko. Zatajając niewygodne fakty.

Bo zabraknie drugiego kłamcy, który to zweryfikuje.

Walka jest o potężną władzę, media.

To taki ogrom siły przekazu, którym można wszystko!
Przykład?
Słowa Hitlera, Polska napadła na Niemiecki Gdańsk.

I co? Poruszył wszystkich szwabów, i całe hitlerjugent.

To potęga, kłamstwo powtarzane wielokrotnie staje się prawdą.

To walka o cenzurę, tak o cenzurę, o ciszę.

Tvn jest głośny, publikuje to co niewygodne, a władzy zależy aby niewygodne tematy nie istniały.
Oraz jakie są ceny dobra ratowanego, a poświęconego.

Tak, można zburzyć dom, powstrzymując ogień, ratując osiedle.

Można zalać pole ratując miasto. Ale..
Ile państwo 500plusów dało ma być głośno, a o tym na ile zadłużyło budżet ma być cichutko.
O tym że zbudowali kuźwa stadion narodowy ma być głośno, a o tym że zmieniali prezesów co tydzień i każdy dostawał 1000 000zł odprawy ma być cichutko.


To jest pierdolenie i mydlenie oczu, tym zagranicznym kapitałem tvnu.

Oni są niewygodni, mówią prawdę, czy ubarwioną, trochę inaczej przedstawioną, ale prawdę.

Pytanie czy jakby istniała inna stacja, apolityczna, popularno naukowe Discovery pl.

Czysty, hamerykański właściciel stacji, tylko Serengeti, Gazele, słonie to by sprawa wylądowała w sejmie i demonstracjach ulicznych?


Ps: jestem właścicielem pustej przestrzeni vis a vis mojej sofy.

W wolnym tłumaczeniu....ja nie mam w domu telewizora.


W następnym poście, proszę nie scalać, opiszę jak to teleeizja kłamie.
Będzie tragicznie, prawdziwie, żałośnie i zabawnie, bo się pozabijacie.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

defacto pisze:Tak jest- post pod postem. Wiedziałem, że coś cię boli. "I jeszcze jeden i jeszcze raz". Kolejny, twój trafiony w tematyce post. Tak trzymaj.
rastro pisze:.. tymczasem na razie wędrujesz do mojej osobistej ban listy...
:D @rastro, Ciebie na ban listę, to niema sensu wciągać. Szkoda fatygi :ok:
Jeśli zabolało, znaczy, że diagnoza trafnie postawiona. Pozdro
No tak post pod postem, mod będzie miał łatwiejszą pracę podczas czyszczenia...
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

rastro pisze:
No tak post pod postem, mod będzie miał łatwiejszą pracę podczas czyszczenia...
Skoro znasz teorię, czas na praktykę. Trenuj, trenuj bo do mistrzów pióra, tzn klawiatury daleko Ci jeszcze. Są lepsi, uwierz mi :D

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Rozrywek dokładnie o to chodzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Ja tam czekam na dalszy ciąg wywodu pana rozrywka ;) zdaje się że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa ;).
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Z ostatniej chwili

Tvnlive
Dziś przez Policję został zatrzymany Richard Khalish, poseł i działacz pis, Egipskiego pochodzenia.
W wyniku rutynowej kontroli wykazano 2,2promila alkoholu w wydychanym powietrzu, został zatrzymany do dalszych wyjaśnień.
Po opuszczeniu pojazdu wyraźnie słaniał się na nogach.

Tvp info
Dziś został zatrzymany Richard K.
Zasłużony działacz pis i ogólnie szanowany obywatel.
W wydychanym powietrzu miał 1,1 promila alkoholu.
Reporterzy ustalili że w związku z jego słuszną posturą, oraz ze względu na znaczną otyłość wykazana zawartość alkoholu nie jest adekwatna do stanu faktycznego.

Wynosi ono po uwzględnieniu nadwagi i cukrzycy drugiego stopnia wartość właściwą 0,4 promila.
Na tylnym siedzeniu pojazdu znaleziono koszyk z jabłkami, oraz między zębami zatrzymanego kawałki pestek z jabłek które spożył razem z ogryzkami. Rzeczone jabłka podwyższyły wartość alko, które po poprawce wyniosło 0,127 promila, czyli dopuszczalną normę.

To dzięki programowi pis pomocy Sadownikom Dobra zmiana, dobre Jabłka, nasi rolnicy otrzymują pomoc, dotacje, oraz wsparcie techniczne, kiedy podczas 8 ostatnich lat..rządów Po, owoce były robaczywe, parchate i niesmaczne.

Bla bla.

Zatrzymany miał również problemy z utrzymaniem równowagi, ma to związek z przeprowadzoną operacją biodra, źle wykonaną, w wyniku ignorancji poprzedniej władzy, czyli PO, która karygodnie zaniedbała resort służby zdrowia.

Oto dwie wersje dwóch stacji telewizyjnych relacji z zatrzymania najebanego posła pis.

Każde media kłamią, każde, jedne mniej drugie więcej.

Cdn....
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

Autor tematu
radius
7000
Posty: 7342
Rejestracja: sobota, 23 paź 2010, 16:20
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Swój własny
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Polska południowa
Podziękował: 397 razy
Otrzymał podziękowanie: 1696 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: radius »

No i niestety czyściciel musi wkroczyć i posprzątać. Jeszcze dzisiaj możecie sobie nawtykać :evil:
SPIRITUS FLAT UBI VULT

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Ale po co, nie chodzi o to żeby sobie nawtykać, na moje oko chodzi o to żeby wymienić się swoimi poglądami, jeżeli czyjeś nam nie pasują to używamy argumentu żeby przekonać drugą stronę, jeżeli się uda to punkt dla nas jeżeli nie to mówi się trudno i żyje się dalej.

Wydaje mi się że wiele ciekawych jak również opiniotwórczych postów zostało zaoranych razem z całymi tematami bo ktoś postanowił, że nawtyka komuś innemu.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 22:59 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2591
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: jakis1234 »

Uuuu Panowie, czytam sobie z ciekawości ten temat, ale postanowiłem się nie włączać.
Wielokrotnie przekonywałem się, że nie ma sensu. Nie przekonam antyszczepionkowców do swoich racji, nie przekonam zwolenników PISu, nie przekonam płaskoziemców itp, itd. A teraz widzę, że władzy udało się osiągnąć to o co im chodziło, poróżnili ludzi, skoczyliście sobie do gardeł, obrażacie się na siebie i obrażacie siebie nawzajem.
O to chodzi, dziel i rządź, niech się ludzie kłócą. Im bardziej będą skłóceni, tym trudniej będzie im działać razem.
Tak trudno zaakceptować, że ktoś ma inne poglądy?
Tak trudno dyskutować bez większych emocji i obrażania interlokutora?
Panowie, po kielichu każdy i brudzia. Nie wpisujcie się w narrację przygotowaną przez władzę.
Pozdrawiam z opolskiego.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

@jakis1234 no co ty jeden trafił się nadwrażliwiec... mod wyczyści i będziemy kontynuować kulturalną, momentami humorystyczną dyskusję. Ale tak w takich tematach moderator musi być bardziej zaangażowany.
Edit:
To że mamy inne poglądy jest całkiem OK. każdy może się zastanowić nad swoimi, być może zmienić zdanie lub utwierdzić się przy swoim - ot zwyczajni ludzie. Gorzej jak ktoś nie bardzo ma coś do powiedzenia i zaczyna wycieczki personalne na forum publicznym.
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 23:31 przez rastro, łącznie zmieniany 2 razy.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Jak zaorają sądownictwo i media, to Kowalski po takiej akcji będzie ich mógł cmoknąć w przysłowiową pompkę.
Już zaorali tylko to przykrywają sprytnie a i tak w każdej chwili już dawno mogą wyzuć każdego z jego własności i wolności. Jakoś tak pod pozorem antyterroryzmu i godzenia w wazny interes kogoś tam już dawno zwykły donos pozbawia ludzi majątku. Kwestia czy stoisz komuś na drodze. Dziś przecież to oskarżony musi odowadniać swoją niewinność a każdy majątek może okazać się nieudowodniony bo ..... wpiszcie cokolwiek a będzie zrobione. I dopóki ludzie na ulicach nie zapalą komitetów i tego czołgu nie dosięgnie koktajl mołotowa nie łudźmy sie że się cokolwiek zmieni. Tylko że tak fajnie walczy się klawiaturą a na dworze zimno. Na dokładkę ciemno i klaunów nie widać.

No i niestety czyściciel musi wkroczyć i posprzątać. Jeszcze dzisiaj możecie sobie nawtykać
Hmm czyżby nie o to autorowi chodziło i czas na cenzurę ?
Znamy znamy ...
Ostatnio zmieniony poniedziałek, 20 gru 2021, 23:31 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

jakis1234
2500
Posty: 2591
Rejestracja: sobota, 30 lip 2016, 16:57
Ulubiony Alkohol: Zależy od nastroju i dostępności.
Status Alkoholowy: Winiarz
Podziękował: 236 razy
Otrzymał podziękowanie: 455 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: jakis1234 »

Fakt zielonka, tyle, że jest pewien próg powyżej którego już zaczynają te komitety płonąć.
Władza przez swoje działania potrafi mocno przydusić społeczeństwo, ale w końcu za bardzo przesadzi.
Zwłaszcza wśród ludzi, którzy już zaczerpnęli wolności, którzy już wiedzą, jak to jest żyć w wolnym kraju.
Nasz naród, to naród głupi, to naród sprzedający się za 500 zł.
Ja jednak mam nadal nadzieję, że jest wystarczająco dużo ludzi, którzy potrafią pomyśleć samodzielnie i w końcu pokazać tej władzy środkowy palec.
Tak już było i to zarówno w dalszej jak i stosunkowo bliskiej historii.
Przeżyłem upadek socjalizmu i jestem wściekły, że tak wiele osób nie wyciągnęło żadnej nauczki z tamtych czasów, ale nie mam wyjścia, muszę żyć w tym kraju i może dlatego chcę wierzyć, że jednak jest szansa, że ten kraj będzie normalny.
Pozdrawiam z opolskiego.
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

Proszę nie scalać, ani nie czyścić, ja nikomu tu nie cisnę, ani ubliżam. To na wesoło, i nieszkodliwie, choć prawdziwie.

Z ostatniej chwili...

Tvnlife
Dzisiaj w godzinach wieczornych doszło do wybuchu w kamienicy.
Ustalono że sprawcą zdarzenia jest syn prezesa spółki skarbu państwa, sekretarza generalnego partii pis Janusz O.

Zabezpieczono aparaturę do produkcji bimbru, 4kg drożdzy piekarniczych, worek cukru, oraz 16 litrów alkoholu bez znaków akcyzy.
Aresztowany opuścił areszt po wpłaceniu kaucji przez Rodziców oskarżonego.
Zastanawiające jest to że prezes, pan O...ek wpłacił kaucję wieczorem, i odebrał syna z aresztu, a kwota kaucji została ustalona dopiero na drugi dzień rano.
Sprawa w toku.

Tvp info

Wybuch w laboratorium!!!
W trakcie prowadzonych badań studentów politechniki Warszawskiej wybuchł aparat do ekstrakcji olejków eterycznych buraka cukrowego.

W wybuchu ucierpiał student, syn prezesa spółki Polskie Buraki Dżastin O.
Został przewieziony śmigłowcem rządowym do szpitala w Piciwólce Wielkiej.

Zostało wszczęte śledzwo w sprawie zaniedbania oraz wadliwego wykonania ścian nośnych budynku, za które jest odpowiedzialny bezpośrednio lider partii Po, do którego wcześniej należał budynek.

Wszczęte zostało również postępowanie wyjaśniające odnośnie producenta aparatury X-Destylatory, oraz złej jakości użytej do produkcji stali.

Polskie Hutnictwo, jakże nieumiejętnie zarządzane przez poprzedni rząd Po, teraz przynosi efekty opłakane w skutkach.
Laboratorium, w ramach naszego programu Dobry chłop, dobry burak miało produkować B-paliwo, produkt uboczny ekstrakcji olejków, Bediesel.

Teraz widzicie sami państwo, jak poprzedni włodarze zaprzepaścili możliwości dobrej zmiany Be na Cacy.

A teraz zapraszamy na film dokumentalny pt:
Jarek, zbawca narodu.
Opowieść o geniuszu gospodarki, człowieka wrażliwego, uczciwego i otwartego na ludzką krzywdę.

Uff. Nadaję się na Gebelsa telewizji?

Chłopaki, ja do was jak ludź, rękę wyciągam, pośmiejmy się.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

że jednak jest szansa, że ten kraj będzie normalny.

Nie nie będzie normalny a to dlatego :
Nie podpiszę tej petycji. Nie podpiszę petycji za TVN, nie podpiszę tej za Gazetą Polską, nie podpiszę za żadnymi mediami. No chyba, że za forum AD, ale to insza inszość.
Jak bili kobiety to nikt njie pomagał jak olewali niepełnosprawnych nauczycieli pielęgniarki i lekarzy to za każdym razem pozostali9 mówili że wdupie mają interes tych bitych bo ich przecież nie biją. Dziś PIScierwa mają w dupie że kowal ze stplarzem mu podskoczą bo górnik z kucharką akurat zajęci. O to chodziło i to się już dokonało. Rozdrobnienie i klapki na oczach. Za żadnymi się kolega cytowany nie podpisze. A ja bym się kuśwa podpisał za wszystkimi. I tylko istnienie żydów komunistów demokratów chrześcijani i arabów jednocześnie daje poczucie bezpieczeństwa.
Jak nie obroniliśmy żydów pielegniarek kobiet i niepełnosprawnych to dlaczego ma nas ktokolwiek obronić ?
A jest przed czym
oto wróg na tacy
https://allegro.pl/oferta/wegiel-orzech ... 8724850836
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 00:12 przez zielonka, łącznie zmieniany 2 razy.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: MASaKrA_Domingo »

kiwitom23 pisze:Miałem co poniektórych z Was za inteligentnych ludzi, widzę że muszę zweryfikować mój pogląd. Za komuny mieliśmy jedną telewizję, równowagą dla niej były rozgłośnie radiowe takie jak "Wolna Europa" i "Głos Ameryki". Czy te rozgłośnie były bezstronne? NIE! Czy były finansowane przez obcy kapitał? TAK! To zapytajmy się sami siebie teraz, czy lepiej byłoby, gdyby ich nie było? Według niektórych z Was tak.... zostawiam to bez komentarza.
To jest kolego jeden z podstawowych błędów poznawczych. Zakładanie, że coś jest prawdą dlatego, że my w to wierzymy. Czy nam się podoba, czy nie, ten rząd jak wszystkie po '89 zostały wybrane demokratycznie. I na tym właśnie polega demokracja, że rządzą Ci, którzy mają większość.
To, że mi się nie podoba, nic nie zmienia i nic nie zmieni. Zresztą nie oczekuję za wiele od tego, poprzedniego i następnego rządu. Zło konieczne.
Natomiast to nie ja mam problem ze swoimi poglądami. To inni mają problem z tym, że ktoś może mieć poglądy inne, niż ja sam. Ja mam znajomych od skrajnej lewicy po skrajną prawicę. Nigdy nie przestałbym się z kimś spotykać, bo nie podobają mi się jego poglądy.
Ten temat zresztą chyba nie prowadzi nigdzie. Nie zmieni poglądów ani jednej osoby, a doprowadzi do poklocenia się setki.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

I uwierzcie mi dopóki nie zginie choć paru zbrodniarzy z rządu cena węgla będzie ostatnim naszym zmartwieniem. Słowo zbrodniarzy powinno się wytłuścić bo dokonuje się zbrodnia na narodzie- tu juz naprawdę ludzie umierają tylko dlatego że mamy hieny złodziei i głupców u władzy. EEEEh długo by pisać ale jak ktoś słusznie zauważył wyżej próbujemy powiadać rzeczy oczywiste i zdałoby się każdemu zrozumiałe. że każdy ma mieć takie same prawa i obowiązki. Jak tylko zaczyna się myśleć o kimkolwiek że jemu się coś nie należy albo że mnie to nie dotyczy pojawiają się Kaczyńscy Ziobry Obajtki Mendy czy tam Mejzy Kukizy Sasiny i wyłażą z nor faszyści komuchy betony a nad tym wszystkim dumnie znak krzyża czynią ci co zawsze mają pełne koryta a złoto jest im skromne. I jak na ironię Boże coś Polskę nucę sobie od jakichś trzech lat - a nadziei brak na wiatr .

P.S.
ten rząd jak wszystkie po '89 zostały wybrane demokratycznie.
Prezydent już chyba nie całkiem uczciwie. Inna rzecz że rząd zawsze można zmienić przed wyborami tylko że ujadające ratlerki z opozycji musiałyby przestać kasać się nawzajem i sprzedawać głosy tym zbrodniarzom za czapkę śliwek z głupawym - pomyliłem się. Za to tych gości powinno sie też przed trybunał stanu.
Prawo wyboru -- hmmm nadchodzi czas braku wyboru. Był czas wyboru ale większość została oszukana.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 00:45 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4941
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 848 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

MASaKrA_Domingo pisze: Ten temat zresztą chyba nie prowadzi nigdzie. Nie zmieni poglądów ani jednej osoby
I tu jesteś w błędzie, moje zmieni.
A jak nie zmieni w całości, to z pewnością zreflektuje mój pogląd, oraz rzuci nowe, inne światło na sprawę.
Ja ci nie napiszę...co ty stary pierdzielisz, a ty mi nie odpowiesz..debilu, strzel sobie baranka o ścianę.

To ja zrobiłem z siebie głupka poprzednimi postami, chociaż z ukrytym przesłaniem przeinaczania prawdy, to chodziło mi o to jak można dwojako prawdę pokazać. Manipulować przekazem.

Chociaż przyznam że pisząc to sam się uśmiałem, mam nadzieję że autor tematu tego nie usunie, zrobi jak uważa, jego prawo, a ja tylko gość.
Powywala zbędne utarczki pomiędzy niektórymi.

Mądry człowiek, jak np: ja i ty wysłucha wiadomości w obydwu kanałach. I będzie szukał trzeciego źródła, jak było naprawdę.

Ale jak tego źródła zabraknie, bo zniknie z anteny to możliwości weryfikacji danych się kończą, a zaczyna otwarta Amazonka pokazywania tego co chcą, a czego nie, oraz w formie jakiej chcą.

Mi ten temat naświetlił parę aspektów, oraz dał do myślenia. Nie powiem że nie.
Wolne media to takie gdzie nie ma sytuacji...albo to wytniesz, albo już tu nie pracujesz.

Wolne od nacisków z zewnątrz.

Polsat ma się dobrze bo jest apolityczny (powiedzmy) na reklamie proszku czy margaryny zarobi więcej niż z sponsoringu partii.

Tvn jest sporo polityczny, nie jest bezstronny, ale nie boi się nacisków, ma na nich wywalone, zaprasza i rządzących i opozycję.
A że ma też zewnętrzny wpływ, trudno.

Ale mówi o sprawach niewygodnych, takich o których ktoś chce aby milczano.

A jakby tak teoretycznie TVP przestała istnieć?
I pozostałyby tylko niezależne prywatne stacje?

Wtedy by były naprawdę wolne media, a tak potężny oręż wytrącony władzy, jejku, nawet nie myślę o tym.

Ja nie lubię telewizji, wkurwia mnie Tvn, wkurwiają reklamy na Polsacie, do szału doprowadza tvp info, tendencyjny śmieć sprzedawczyk, wkurwia Kurski, Wojewódzki, Lis.

Czubówna mnie nie wkurwia, więcej, ona jest przeboska, miła, ciepła, sympatyczna.

Jakby spadł satelita telewizyjny to mi by brakowało 1 z 10ciu, uwielbiam, kabaretów na 2ce, oraz fajnych ciekawych filmów przyrodniczych.

Mam nadzieję że jak TVN padnie, bo padnie, to przeistoczy się w stację, z Polskim właścicielem (luki prawne są nieograniczone) Dostanie koncesję i będzie im tak srał że sami się ze smrodu poduszą.

Dobra, czas na najmądrzejsze zdanie z całego mojego wywodu:

Dobry telewizor kosztuje teraz tyle co dobry destylator, zastanów się co kupisz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Tylko mając destylator da się patrzeć w telewizor.
To na trzeźwo prowadzi do myśli od morderczych do samobójczych. Wieża Babel a nadziei brak na wiatr.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 105 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: nemeto »

Czytając ten temat i oglądając to co się aktualnie dzieje to nie bardzo jestem w stanie zrozumieć tej burzy.
Ludzie dali się zmanipulować i wciągnąć w grę, którą prowadzi TVN. Stacja probuje się kreować na jakiegoś Mesjasza idącego z kagankiem oświaty, a działania rządu przedstawia jako zamach na wolność i początki zamordyzmu - to jest dopiero manipulacja tłumem. Dzizas to jest tylko wielki biznes szczekający bo się mu "micha" odsuwa. Przypomnę, że podobne przepisy funkcjonują nie tylko w naszym kraju (aczkolwiek u nas zrobili to trochę zbyt drastycznie).
Przecież ta ustawa nie zamyka drogi dla mediów zagranicznych.
Druga rzecz: natura nie lubi pustki więc na miejsce TVN wskoczy coś innego, bądź zmieni się po prostu właściciel.
Trzy: przecież jest wiele źródeł informacji - a nie tylko te dwie stacje.
TVN nakręcił tak atmosferę, że człowiek ma wrażenie, że za chwilę wojsko i czołgi wyjdą na ulicę.

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Nemeto zmieni się właściciel ale na TVP.
Media to Czwarta WŁADZA.
Pomyśl. Dlaczego to dotyka tylko jeden kanał tv?? Wiesz co dała repolonizacja? To że wartość tego co niby odzyskali spadła średnio o 20%.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Kilka postów wyżej napisałem że obecny rząd to Mesjasz Europy. No i sami zobaczcie... Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Na to co się naprawdę zieje wokół nas należy spojrzeć szerzej, dużo szerzej.
Ale to raczej przerasta przytłaczającą większość z nas. Dlatego tak łatwo poddajemy się narracji nam narzuconej.
Widzę, że także tu trwa dyskusja o to co jest gorsze, albo inaczej - co jest lepsze: neobolszewizm czy neokolonializm.
Panowie - kielichy do dna i skasować ten temat. Mam dosyć ( myślę, że nie jestem samotny w tym odczuciu) tego co dzieje się wokół mnie na codzień. Nie muszę wdeptywać w to bagno także tutaj. Na tym forum, które powinno być odskocznią od codzienności.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
online
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 707
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: Qba »

Koledzy, czy już kasować?
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

nemeto pisze:Ludzie dali się zmanipulować i wciągnąć w grę, którą prowadzi TVN. Stacja probuje się kreować na jakiegoś Mesjasza idącego z kagankiem oświaty, a działania rządu przedstawia jako zamach na wolność i początki zamordyzmu - to jest dopiero manipulacja tłumem.
Nikt nie kreuje się na mesjasza - trzeba być ślepym żeby nie widzieć że ustawy w stylu tej ostatniej są wymierzone w konkretny podmiot, jest ona napisana tak jak często rozpisywano przetargi z zamiarem zakupu konkretnego produktu. Nazwy produktu nie można wymienić, bo to było by niezgodne z prawem, ale można było napisać że wymagana jest konkretna cecha produktu, którą miał tylko ten jeden wybrany. Tutaj jest dokładnie taka sytuacja. Co ostateczne doprowadzi do jednej z sytuacji:
1. Stacja nie spełniająca wymagań nie dostanie koncesji na nadawanie z nadajników naziemnych czyli znacząco ograniczy swój zasięg.
2. Właściciel postanowi odsprzedać pakiet kontrolny - a na to stać będzie tylko nielicznych i raczej tylko tych zależnych od władzy.
3. Właściciel zamknie stację bo nie będzie przynosiła dochodu.

Jest jeszcze możliwość, że cała ta akcja służy do uwiarygodnienia prezydenta i być może TK - że obie te instytucje niby są niezależne.
nemeto pisze:Trzy: przecież jest wiele źródeł informacji - a nie tylko te dwie stacje.
Dla wielu, którzy w dużej mierze decydują o wyniku wyborów te dwie (no trzy) stacje to jest niestety jedyne źródło informacji.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Qba pisze:Koledzy, czy już kasować?
Ale po co skoro dyskusja z nielicznymi wyjątkami nie odbiega od szeroko pojętej kultury... moderator wyczyści posty z osobistymi wycieczkami i po zawodach. Co zmieni skasowanie tematu? Będziemy udawać że jesteśmy szczęśliwą rodziną w której nie zdarza się najmniejszy zgrzyt i wszyscy się ze sobą zgadzają? Może powinniśmy zaakceptować, że świat nie jest idealny i żyjemy wśród ludzi o zróżnicowanych poglądach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 09:01 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Skir
1550
Posty: 1551
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 355 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

@zielonka po części racja.
Martin Niemöller
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


Tylko, chodzi o to, że podczas protestu np. w sprawie sądownictwa pojawia się taka Lempart czy taki Zandberg. Nie mówię. Niech sobie będą. Może w tym punkcie mamy wspólne poglądy. Ale oni ruszają ze swoimi hasłami, wybiegającymi po za sprawę sądownictwa. A wtedy pytam? Co ja tu robię? Mam ich uwiarygadniać?

Qba dlaczego chcesz kasować? Nikt nikogo nie nazwał idiotą, debilem czy totalnym głupkiem. Nikt nie obraził żadnej postaci życia politycznego. Nikt (mam nadzieję) z powodu dyskusji (bo, że z innych powodów, to możliwe) nie ma kosy z innym użytkownikiem forum AD. To po co ta cenzura?
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 08:42 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

:ok: Serwus @Qba
Zobaczymy teraz czy są tu wszyscy równi czy są równiejsi. Przejdziemy na wykop, pl?
Pozdrawiam.

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

lesgo58 pisze: Widzę, że także tu trwa dyskusja o to co jest gorsze, albo inaczej - co jest lepsze: neobolszewizm czy neokolonializm.
Dyskusja jest tym, że ktoś próbuje ograniczyć nasz wybór tyle. Ja tam lubię spojrzeć na ten sam news z przynajmniej dwóch źródeł, wolał bym nie obudzić się któregoś dnia bez tej możliwości.
lesgo58 pisze: Panowie - kielichy do dna i skasować ten temat. Mam dosyć ( myślę, że nie jestem samotny w tym odczuciu) tego co dzieje się wokół mnie na codzień. Nie muszę wdeptywać w to bagno także tutaj. Na tym forum, które powinno być odskocznią od codzienności.
Jakoś nie wydaje mi się, że znieczulenie się i olanie tego co dzieje się w okół nas - jeżeli nie mamy ochoty na tego typu dyskusje to przecież ich czytanie i udział nie jest obowiązkowy - jest tutaj tyle ekscytujących tematów - dla każdego znajdzie się coś miłego. Swoją drogą to forum jest również częścią otaczającej nas rzeczywistości.
Skir pisze:Qba dlaczego chcesz kasować?
No właśnie dlaczego, zapewne w wielu sprawach się nie zgadzamy, co nie znaczy że na inne sprawy też musimy mieć odmienne poglądy. Uważam, że możemy ze sobą rozmawiać trzymając wystarczająco wysoki poziom, również o sprawach co do których jesteśmy niezgodni.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 09:03 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

Kiedy przyszli po sądziów, nie protestowałem. Nie byłem przecież sądzią.
Kiedy przyszli po media, nie protestowałem. Nie pracowałem przecież w mediach.
Kiedy przyszli po kobiety, nie protestowałem. Nie byłem przecież kobietą.
Kiedy przyszli po dziennikarzy, nie protestowałem. Nie byłem przecież dziennikarzem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował, bo nie było nikogo, kto by o tym poinformował i nikt o tym nie wiedział, że po mnie przyszli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 11:27 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 2 razy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

I dlatego bez barykad nic nie wskórają ludzie przyzwoici. ktoś już wyżej napisał że ten nasz złodziejski faszyzm nie cofnie się przed niczym. Mam nadzieję że jednak zesrają się w majty jak zobaczą że żarty się skończyły. Ale.kiedy ? kiedy skończy się czas ciemnoty złodziejstwa arogancji buty i pomiatania ludźmi ? Kiedy skończy się konkurs na najgłupszego ministra i najbardziej podłą kreaturę liżącą każdy odbyt ? Jedźmy ......nikt nie wola, a zielonka jest dinozaur. I nie mówcie mi że można żyć spokojnie nie protestując. To właśnie jest przyzwoleniem dla złodzieja kłamcy oszusta i gwałciciela a wreszcie i mordercy - nikt nie protestuje. Uwierzcie mi koledzy -memy to broń zbyt słaba na pałki teleskopowe.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2744 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Ale przeca to co tu robimy nie jest żadnym protestem. Skaczemy sobie do oczu i udowadniamy jeden drugiemu, że moja racja jest mojsza.
A o to właśnie całej górze (słownie całej) chodzi. Pozwalają nam się wyżyć w necie. Pozwalają nam poklikać. I co z tego wynika. Tylko to, że my coraz bardziej oddalamy się od siebie.
Zastanówcie się dobrze - dlaczego jeszcze netu nie odcięli? Mimo, ze mogą to zrobić w każdej chwili. Bo dopóki będziemy sobie skakać do oczu. Dopóki będą waśnie między nami dopóty oni mogą spać spokojnie. I robić to sobie zamierzyli.
W końcu jednak odetną. A wiecie kiedy. Kiedy ludzie (mam nadzieję) "pójdą" po rozum i "wyjdą na ulicę". Zaczną działać, a nie klikać.
Jaki przyniosły skutek dotychczasowe protesty w necie? Jaki skutek przyniosą te 2,5 miliona podpisów pod petycją? Odpowiedzcie sobie sami.
Klikając i udając oburzenie wielu z nas - niestety - ale próbuje uciszyć wyrzuty sumienia. Wyrzuty sumienia za najważniejsze zaniechanie.
A jakie - to dopowiedzcie sobie sami.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

michal278
1850
Posty: 1869
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Leszku net teraz to jak kabarety i Jarocin za PRL. Petycja to tylko sprawdzenie poparcia przez opozycję. I wybacz ale wolę patrzeć na zachód aniżeli na wschód. Temu nie zrozumiem nigdy fenomenu partii niby prawicowej a socjalistycznej.
Netu nie wytną bo wtedy by od razy wyszłi ludzie na ulicę.
Bycie dobrym Polakiem to płacenie podatków, edukacja, myślenie i czytanie ze zrozumieniem i wtedy nasz kraj będzie się rozwijał. Przepraszam w ogóle czytanie.

Chcesz zmian idź na wybory i wybierz mądrze. Porozmawiaj z innymi o takich samych poglądach i jeśli nie chcą iść na wybory to ich namów.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 12:02 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

rastro
2500
Posty: 2603
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 301 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

lesgo58 pisze:Ale przeca to co tu robimy nie jest żadnym protestem. Skaczemy sobie do oczu i udowadniamy jeden drugiemu, że moja racja jest mojsza.
A o to właśnie całej górze (słownie całej) chodzi.
Zwyczajnie dyskutujemy, ktoś kto to czyta może sam ocenić co mu bardziej pasuje, ktoś inny może że dostrzeże że niby wciąż trzyma kurs, ale jakieś niuanse w jego sposobie postrzegania są do skorygowania. Najbardziej nie lubię, być może się mylę, gadek o skakaniu sobie do gardeł i podziałach - to podkreśla że jesteśmy my i oni... a tak naprawdę jesteśmy tylko my, to nic że w wielu sprawach się nie zgadzamy, bo są również sprawy co do których jesteśmy zgodni... reszta to trudna sztuka kompromisu.

Tak czy inaczej ostatecznie to my możemy zmieniać otaczający nas świat... ale nie petycjami - bo wiadomo że one tylko wskazują że jest pewien poziom niezadowolenia, albo pewne potrzeby. Ostatecznie żeby zmienić otaczającą nas rzeczywistość wystarczy ruszyć, za przeproszeniem, cztery litery raz na kilka lat. Ale bez dostępu do informacji, bez tego typu dyskusji jesteśmy skazani na wizję narzuconą nam gdzieś z góry. Jeszcze jest czas żeby coś zmienić, albo utrzymać to co jest... być może to jest ostatnia szansa żeby zmiana odbyła się w miarę pokojowo, ale też niezależnie czy nastąpi zmiana czy nie musimy przygotować się na zaciśnięcie pasa i zakasanie rękawów do ciężkiej pracy.

Tu nie chodzi o żaden protest, zwyczajnie pokażmy, że wciąż potrafimy rozmawiać o naszych poglądach niezależnie czy się ze sobą zgadzamy czy nie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 12:19 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

zielonka
950
Posty: 963
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 84 razy
Otrzymał podziękowanie: 248 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Wszyscy -no prawie, mają rację. Rzecz idzie o to aby było co czytać, aby było z kim dyskutować o innym spojrzeniu aby było kogo podziwiać za inne tradycje i wygląd. Aby w końcu ustała mojszość. Ja -przynajmniej tak uważam- nie głoszę żadnego światopoglądu, nie namawiam do żadnej partii religii i mafii. po prostu chciałbym żyć w zgodzie i spokoju w kolorowym choćby i tęczowym tłumie współplemieńców. Straciłem jedynie nadzieję iż za mojego zycia doczekam. Bo prawdopodobnie tak właśnie jest - dopóki jest internet dopóty ludzie przy klawiaturach zamiast bruk rwać. Dopóki odwracamy wzrok od bitego człowieka, zawłaszczonych pieniędzy oklamanych ludzi i nieudolnych rządów dopóty będzie tak jak jest.
Naprawdę zasługujemy na to ? aby świat się z nas już w oczy śmiał ? aby każdy mógł powiedzieć że tak zeszmaconego narodu w historii ludzkości nie było?
Jeśli rządzi nami bydło to kim jesteśmy ?
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Zablokowany

Wróć do „Po Godzinach”