Wolność wyboru

Dowolne tematy i off-topowe rozmowy. Piszcie tu to na co tylko macie ochotę, luźnie gadki i tak dalej, możecie się powyżywać. :)
Regulamin forum
W tym dziale można rozmawiać na luzie o wielu tematach.

Obowiązuje zakaz poruszania tematów POLITYCZNYCH. Tematy takie będą kasowane lub moderowane.
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy

Post autor: MASaKrA_Domingo »

kiwitom23 pisze:Miałem co poniektórych z Was za inteligentnych ludzi, widzę że muszę zweryfikować mój pogląd. Za komuny mieliśmy jedną telewizję, równowagą dla niej były rozgłośnie radiowe takie jak "Wolna Europa" i "Głos Ameryki". Czy te rozgłośnie były bezstronne? NIE! Czy były finansowane przez obcy kapitał? TAK! To zapytajmy się sami siebie teraz, czy lepiej byłoby, gdyby ich nie było? Według niektórych z Was tak.... zostawiam to bez komentarza.
To jest kolego jeden z podstawowych błędów poznawczych. Zakładanie, że coś jest prawdą dlatego, że my w to wierzymy. Czy nam się podoba, czy nie, ten rząd jak wszystkie po '89 zostały wybrane demokratycznie. I na tym właśnie polega demokracja, że rządzą Ci, którzy mają większość.
To, że mi się nie podoba, nic nie zmienia i nic nie zmieni. Zresztą nie oczekuję za wiele od tego, poprzedniego i następnego rządu. Zło konieczne.
Natomiast to nie ja mam problem ze swoimi poglądami. To inni mają problem z tym, że ktoś może mieć poglądy inne, niż ja sam. Ja mam znajomych od skrajnej lewicy po skrajną prawicę. Nigdy nie przestałbym się z kimś spotykać, bo nie podobają mi się jego poglądy.
Ten temat zresztą chyba nie prowadzi nigdzie. Nie zmieni poglądów ani jednej osoby, a doprowadzi do poklocenia się setki.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
koncentraty wina
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

I uwierzcie mi dopóki nie zginie choć paru zbrodniarzy z rządu cena węgla będzie ostatnim naszym zmartwieniem. Słowo zbrodniarzy powinno się wytłuścić bo dokonuje się zbrodnia na narodzie- tu juz naprawdę ludzie umierają tylko dlatego że mamy hieny złodziei i głupców u władzy. EEEEh długo by pisać ale jak ktoś słusznie zauważył wyżej próbujemy powiadać rzeczy oczywiste i zdałoby się każdemu zrozumiałe. że każdy ma mieć takie same prawa i obowiązki. Jak tylko zaczyna się myśleć o kimkolwiek że jemu się coś nie należy albo że mnie to nie dotyczy pojawiają się Kaczyńscy Ziobry Obajtki Mendy czy tam Mejzy Kukizy Sasiny i wyłażą z nor faszyści komuchy betony a nad tym wszystkim dumnie znak krzyża czynią ci co zawsze mają pełne koryta a złoto jest im skromne. I jak na ironię Boże coś Polskę nucę sobie od jakichś trzech lat - a nadziei brak na wiatr .

P.S.
ten rząd jak wszystkie po '89 zostały wybrane demokratycznie.
Prezydent już chyba nie całkiem uczciwie. Inna rzecz że rząd zawsze można zmienić przed wyborami tylko że ujadające ratlerki z opozycji musiałyby przestać kasać się nawzajem i sprzedawać głosy tym zbrodniarzom za czapkę śliwek z głupawym - pomyliłem się. Za to tych gości powinno sie też przed trybunał stanu.
Prawo wyboru -- hmmm nadchodzi czas braku wyboru. Był czas wyboru ale większość została oszukana.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 00:45 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

rozrywek
4500
Posty: 4904
Rejestracja: niedziela, 25 kwie 2010, 09:02
Krótko o sobie: lubię cos sposocić, a potem to wypić( w doborowym towarzystwie)
Ulubiony Alkohol: Chivas Regal, dobra psotka, czasem mineralka gazowana
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 561 razy
Otrzymał podziękowanie: 845 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rozrywek »

MASaKrA_Domingo pisze: Ten temat zresztą chyba nie prowadzi nigdzie. Nie zmieni poglądów ani jednej osoby
I tu jesteś w błędzie, moje zmieni.
A jak nie zmieni w całości, to z pewnością zreflektuje mój pogląd, oraz rzuci nowe, inne światło na sprawę.
Ja ci nie napiszę...co ty stary pierdzielisz, a ty mi nie odpowiesz..debilu, strzel sobie baranka o ścianę.

To ja zrobiłem z siebie głupka poprzednimi postami, chociaż z ukrytym przesłaniem przeinaczania prawdy, to chodziło mi o to jak można dwojako prawdę pokazać. Manipulować przekazem.

Chociaż przyznam że pisząc to sam się uśmiałem, mam nadzieję że autor tematu tego nie usunie, zrobi jak uważa, jego prawo, a ja tylko gość.
Powywala zbędne utarczki pomiędzy niektórymi.

Mądry człowiek, jak np: ja i ty wysłucha wiadomości w obydwu kanałach. I będzie szukał trzeciego źródła, jak było naprawdę.

Ale jak tego źródła zabraknie, bo zniknie z anteny to możliwości weryfikacji danych się kończą, a zaczyna otwarta Amazonka pokazywania tego co chcą, a czego nie, oraz w formie jakiej chcą.

Mi ten temat naświetlił parę aspektów, oraz dał do myślenia. Nie powiem że nie.
Wolne media to takie gdzie nie ma sytuacji...albo to wytniesz, albo już tu nie pracujesz.

Wolne od nacisków z zewnątrz.

Polsat ma się dobrze bo jest apolityczny (powiedzmy) na reklamie proszku czy margaryny zarobi więcej niż z sponsoringu partii.

Tvn jest sporo polityczny, nie jest bezstronny, ale nie boi się nacisków, ma na nich wywalone, zaprasza i rządzących i opozycję.
A że ma też zewnętrzny wpływ, trudno.

Ale mówi o sprawach niewygodnych, takich o których ktoś chce aby milczano.

A jakby tak teoretycznie TVP przestała istnieć?
I pozostałyby tylko niezależne prywatne stacje?

Wtedy by były naprawdę wolne media, a tak potężny oręż wytrącony władzy, jejku, nawet nie myślę o tym.

Ja nie lubię telewizji, wkurwia mnie Tvn, wkurwiają reklamy na Polsacie, do szału doprowadza tvp info, tendencyjny śmieć sprzedawczyk, wkurwia Kurski, Wojewódzki, Lis.

Czubówna mnie nie wkurwia, więcej, ona jest przeboska, miła, ciepła, sympatyczna.

Jakby spadł satelita telewizyjny to mi by brakowało 1 z 10ciu, uwielbiam, kabaretów na 2ce, oraz fajnych ciekawych filmów przyrodniczych.

Mam nadzieję że jak TVN padnie, bo padnie, to przeistoczy się w stację, z Polskim właścicielem (luki prawne są nieograniczone) Dostanie koncesję i będzie im tak srał że sami się ze smrodu poduszą.

Dobra, czas na najmądrzejsze zdanie z całego mojego wywodu:

Dobry telewizor kosztuje teraz tyle co dobry destylator, zastanów się co kupisz.
pędzę bo nigdzie mi się nie śpieszy............
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Tylko mając destylator da się patrzeć w telewizor.
To na trzeźwo prowadzi do myśli od morderczych do samobójczych. Wieża Babel a nadziei brak na wiatr.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: nemeto »

Czytając ten temat i oglądając to co się aktualnie dzieje to nie bardzo jestem w stanie zrozumieć tej burzy.
Ludzie dali się zmanipulować i wciągnąć w grę, którą prowadzi TVN. Stacja probuje się kreować na jakiegoś Mesjasza idącego z kagankiem oświaty, a działania rządu przedstawia jako zamach na wolność i początki zamordyzmu - to jest dopiero manipulacja tłumem. Dzizas to jest tylko wielki biznes szczekający bo się mu "micha" odsuwa. Przypomnę, że podobne przepisy funkcjonują nie tylko w naszym kraju (aczkolwiek u nas zrobili to trochę zbyt drastycznie).
Przecież ta ustawa nie zamyka drogi dla mediów zagranicznych.
Druga rzecz: natura nie lubi pustki więc na miejsce TVN wskoczy coś innego, bądź zmieni się po prostu właściciel.
Trzy: przecież jest wiele źródeł informacji - a nie tylko te dwie stacje.
TVN nakręcił tak atmosferę, że człowiek ma wrażenie, że za chwilę wojsko i czołgi wyjdą na ulicę.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Nemeto zmieni się właściciel ale na TVP.
Media to Czwarta WŁADZA.
Pomyśl. Dlaczego to dotyka tylko jeden kanał tv?? Wiesz co dała repolonizacja? To że wartość tego co niby odzyskali spadła średnio o 20%.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Kilka postów wyżej napisałem że obecny rząd to Mesjasz Europy. No i sami zobaczcie... Obrazek

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Na to co się naprawdę zieje wokół nas należy spojrzeć szerzej, dużo szerzej.
Ale to raczej przerasta przytłaczającą większość z nas. Dlatego tak łatwo poddajemy się narracji nam narzuconej.
Widzę, że także tu trwa dyskusja o to co jest gorsze, albo inaczej - co jest lepsze: neobolszewizm czy neokolonializm.
Panowie - kielichy do dna i skasować ten temat. Mam dosyć ( myślę, że nie jestem samotny w tym odczuciu) tego co dzieje się wokół mnie na codzień. Nie muszę wdeptywać w to bagno także tutaj. Na tym forum, które powinno być odskocznią od codzienności.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: Qba »

Koledzy, czy już kasować?
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

nemeto pisze:Ludzie dali się zmanipulować i wciągnąć w grę, którą prowadzi TVN. Stacja probuje się kreować na jakiegoś Mesjasza idącego z kagankiem oświaty, a działania rządu przedstawia jako zamach na wolność i początki zamordyzmu - to jest dopiero manipulacja tłumem.
Nikt nie kreuje się na mesjasza - trzeba być ślepym żeby nie widzieć że ustawy w stylu tej ostatniej są wymierzone w konkretny podmiot, jest ona napisana tak jak często rozpisywano przetargi z zamiarem zakupu konkretnego produktu. Nazwy produktu nie można wymienić, bo to było by niezgodne z prawem, ale można było napisać że wymagana jest konkretna cecha produktu, którą miał tylko ten jeden wybrany. Tutaj jest dokładnie taka sytuacja. Co ostateczne doprowadzi do jednej z sytuacji:
1. Stacja nie spełniająca wymagań nie dostanie koncesji na nadawanie z nadajników naziemnych czyli znacząco ograniczy swój zasięg.
2. Właściciel postanowi odsprzedać pakiet kontrolny - a na to stać będzie tylko nielicznych i raczej tylko tych zależnych od władzy.
3. Właściciel zamknie stację bo nie będzie przynosiła dochodu.

Jest jeszcze możliwość, że cała ta akcja służy do uwiarygodnienia prezydenta i być może TK - że obie te instytucje niby są niezależne.
nemeto pisze:Trzy: przecież jest wiele źródeł informacji - a nie tylko te dwie stacje.
Dla wielu, którzy w dużej mierze decydują o wyniku wyborów te dwie (no trzy) stacje to jest niestety jedyne źródło informacji.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Qba pisze:Koledzy, czy już kasować?
Ale po co skoro dyskusja z nielicznymi wyjątkami nie odbiega od szeroko pojętej kultury... moderator wyczyści posty z osobistymi wycieczkami i po zawodach. Co zmieni skasowanie tematu? Będziemy udawać że jesteśmy szczęśliwą rodziną w której nie zdarza się najmniejszy zgrzyt i wszyscy się ze sobą zgadzają? Może powinniśmy zaakceptować, że świat nie jest idealny i żyjemy wśród ludzi o zróżnicowanych poglądach.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 09:01 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

@zielonka po części racja.
Martin Niemöller
Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem przecież Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem przecież komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem przecież socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem przecież związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było.


Tylko, chodzi o to, że podczas protestu np. w sprawie sądownictwa pojawia się taka Lempart czy taki Zandberg. Nie mówię. Niech sobie będą. Może w tym punkcie mamy wspólne poglądy. Ale oni ruszają ze swoimi hasłami, wybiegającymi po za sprawę sądownictwa. A wtedy pytam? Co ja tu robię? Mam ich uwiarygadniać?

Qba dlaczego chcesz kasować? Nikt nikogo nie nazwał idiotą, debilem czy totalnym głupkiem. Nikt nie obraził żadnej postaci życia politycznego. Nikt (mam nadzieję) z powodu dyskusji (bo, że z innych powodów, to możliwe) nie ma kosy z innym użytkownikiem forum AD. To po co ta cenzura?
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 08:42 przez Skir, łącznie zmieniany 1 raz.
I love the smell of bimber in the morning.

użytkownik usunięty
Re: Wolność wyboru

Post autor: użytkownik usunięty »

:ok: Serwus @Qba
Zobaczymy teraz czy są tu wszyscy równi czy są równiejsi. Przejdziemy na wykop, pl?
Pozdrawiam.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

lesgo58 pisze: Widzę, że także tu trwa dyskusja o to co jest gorsze, albo inaczej - co jest lepsze: neobolszewizm czy neokolonializm.
Dyskusja jest tym, że ktoś próbuje ograniczyć nasz wybór tyle. Ja tam lubię spojrzeć na ten sam news z przynajmniej dwóch źródeł, wolał bym nie obudzić się któregoś dnia bez tej możliwości.
lesgo58 pisze: Panowie - kielichy do dna i skasować ten temat. Mam dosyć ( myślę, że nie jestem samotny w tym odczuciu) tego co dzieje się wokół mnie na codzień. Nie muszę wdeptywać w to bagno także tutaj. Na tym forum, które powinno być odskocznią od codzienności.
Jakoś nie wydaje mi się, że znieczulenie się i olanie tego co dzieje się w okół nas - jeżeli nie mamy ochoty na tego typu dyskusje to przecież ich czytanie i udział nie jest obowiązkowy - jest tutaj tyle ekscytujących tematów - dla każdego znajdzie się coś miłego. Swoją drogą to forum jest również częścią otaczającej nas rzeczywistości.
Skir pisze:Qba dlaczego chcesz kasować?
No właśnie dlaczego, zapewne w wielu sprawach się nie zgadzamy, co nie znaczy że na inne sprawy też musimy mieć odmienne poglądy. Uważam, że możemy ze sobą rozmawiać trzymając wystarczająco wysoki poziom, również o sprawach co do których jesteśmy niezgodni.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 09:03 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

Kiedy przyszli po sądziów, nie protestowałem. Nie byłem przecież sądzią.
Kiedy przyszli po media, nie protestowałem. Nie pracowałem przecież w mediach.
Kiedy przyszli po kobiety, nie protestowałem. Nie byłem przecież kobietą.
Kiedy przyszli po dziennikarzy, nie protestowałem. Nie byłem przecież dziennikarzem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował, bo nie było nikogo, kto by o tym poinformował i nikt o tym nie wiedział, że po mnie przyszli.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 11:27 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 2 razy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

I dlatego bez barykad nic nie wskórają ludzie przyzwoici. ktoś już wyżej napisał że ten nasz złodziejski faszyzm nie cofnie się przed niczym. Mam nadzieję że jednak zesrają się w majty jak zobaczą że żarty się skończyły. Ale.kiedy ? kiedy skończy się czas ciemnoty złodziejstwa arogancji buty i pomiatania ludźmi ? Kiedy skończy się konkurs na najgłupszego ministra i najbardziej podłą kreaturę liżącą każdy odbyt ? Jedźmy ......nikt nie wola, a zielonka jest dinozaur. I nie mówcie mi że można żyć spokojnie nie protestując. To właśnie jest przyzwoleniem dla złodzieja kłamcy oszusta i gwałciciela a wreszcie i mordercy - nikt nie protestuje. Uwierzcie mi koledzy -memy to broń zbyt słaba na pałki teleskopowe.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

lesgo58
5000
Posty: 5230
Rejestracja: poniedziałek, 18 kwie 2011, 13:31
Krótko o sobie: "...coqito ergo sum..."
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Land Krzyżaków. Pogranicze Prus wschodnich.
Podziękował: 1292 razy
Otrzymał podziękowanie: 2743 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: lesgo58 »

Ale przeca to co tu robimy nie jest żadnym protestem. Skaczemy sobie do oczu i udowadniamy jeden drugiemu, że moja racja jest mojsza.
A o to właśnie całej górze (słownie całej) chodzi. Pozwalają nam się wyżyć w necie. Pozwalają nam poklikać. I co z tego wynika. Tylko to, że my coraz bardziej oddalamy się od siebie.
Zastanówcie się dobrze - dlaczego jeszcze netu nie odcięli? Mimo, ze mogą to zrobić w każdej chwili. Bo dopóki będziemy sobie skakać do oczu. Dopóki będą waśnie między nami dopóty oni mogą spać spokojnie. I robić to sobie zamierzyli.
W końcu jednak odetną. A wiecie kiedy. Kiedy ludzie (mam nadzieję) "pójdą" po rozum i "wyjdą na ulicę". Zaczną działać, a nie klikać.
Jaki przyniosły skutek dotychczasowe protesty w necie? Jaki skutek przyniosą te 2,5 miliona podpisów pod petycją? Odpowiedzcie sobie sami.
Klikając i udając oburzenie wielu z nas - niestety - ale próbuje uciszyć wyrzuty sumienia. Wyrzuty sumienia za najważniejsze zaniechanie.
A jakie - to dopowiedzcie sobie sami.
Pozostaję: otwarty, elastyczny i ciekawy.
TEORIA jest wtedy gdy wszystko wiemy i nic nie działa
PRAKTYKA jest wtedy gdy wszystko działa a my nie wiemy dlaczego
My łączymy Teorię z praktyką czyli nic nie działa i nikt nie wie dlaczego

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Leszku net teraz to jak kabarety i Jarocin za PRL. Petycja to tylko sprawdzenie poparcia przez opozycję. I wybacz ale wolę patrzeć na zachód aniżeli na wschód. Temu nie zrozumiem nigdy fenomenu partii niby prawicowej a socjalistycznej.
Netu nie wytną bo wtedy by od razy wyszłi ludzie na ulicę.
Bycie dobrym Polakiem to płacenie podatków, edukacja, myślenie i czytanie ze zrozumieniem i wtedy nasz kraj będzie się rozwijał. Przepraszam w ogóle czytanie.

Chcesz zmian idź na wybory i wybierz mądrze. Porozmawiaj z innymi o takich samych poglądach i jeśli nie chcą iść na wybory to ich namów.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 12:02 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

lesgo58 pisze:Ale przeca to co tu robimy nie jest żadnym protestem. Skaczemy sobie do oczu i udowadniamy jeden drugiemu, że moja racja jest mojsza.
A o to właśnie całej górze (słownie całej) chodzi.
Zwyczajnie dyskutujemy, ktoś kto to czyta może sam ocenić co mu bardziej pasuje, ktoś inny może że dostrzeże że niby wciąż trzyma kurs, ale jakieś niuanse w jego sposobie postrzegania są do skorygowania. Najbardziej nie lubię, być może się mylę, gadek o skakaniu sobie do gardeł i podziałach - to podkreśla że jesteśmy my i oni... a tak naprawdę jesteśmy tylko my, to nic że w wielu sprawach się nie zgadzamy, bo są również sprawy co do których jesteśmy zgodni... reszta to trudna sztuka kompromisu.

Tak czy inaczej ostatecznie to my możemy zmieniać otaczający nas świat... ale nie petycjami - bo wiadomo że one tylko wskazują że jest pewien poziom niezadowolenia, albo pewne potrzeby. Ostatecznie żeby zmienić otaczającą nas rzeczywistość wystarczy ruszyć, za przeproszeniem, cztery litery raz na kilka lat. Ale bez dostępu do informacji, bez tego typu dyskusji jesteśmy skazani na wizję narzuconą nam gdzieś z góry. Jeszcze jest czas żeby coś zmienić, albo utrzymać to co jest... być może to jest ostatnia szansa żeby zmiana odbyła się w miarę pokojowo, ale też niezależnie czy nastąpi zmiana czy nie musimy przygotować się na zaciśnięcie pasa i zakasanie rękawów do ciężkiej pracy.

Tu nie chodzi o żaden protest, zwyczajnie pokażmy, że wciąż potrafimy rozmawiać o naszych poglądach niezależnie czy się ze sobą zgadzamy czy nie.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 12:19 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Wszyscy -no prawie, mają rację. Rzecz idzie o to aby było co czytać, aby było z kim dyskutować o innym spojrzeniu aby było kogo podziwiać za inne tradycje i wygląd. Aby w końcu ustała mojszość. Ja -przynajmniej tak uważam- nie głoszę żadnego światopoglądu, nie namawiam do żadnej partii religii i mafii. po prostu chciałbym żyć w zgodzie i spokoju w kolorowym choćby i tęczowym tłumie współplemieńców. Straciłem jedynie nadzieję iż za mojego zycia doczekam. Bo prawdopodobnie tak właśnie jest - dopóki jest internet dopóty ludzie przy klawiaturach zamiast bruk rwać. Dopóki odwracamy wzrok od bitego człowieka, zawłaszczonych pieniędzy oklamanych ludzi i nieudolnych rządów dopóty będzie tak jak jest.
Naprawdę zasługujemy na to ? aby świat się z nas już w oczy śmiał ? aby każdy mógł powiedzieć że tak zeszmaconego narodu w historii ludzkości nie było?
Jeśli rządzi nami bydło to kim jesteśmy ?
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

MASaKrA_Domingo
1000
Posty: 1047
Rejestracja: wtorek, 31 mar 2020, 21:29
Krótko o sobie: Uczmy się nie wyważać otwartych drzwi.
Ulubiony Alkohol: Czysta
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Lokalizacja: Kraków
Podziękował: 47 razy
Otrzymał podziękowanie: 175 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: MASaKrA_Domingo »

kiwitom23 pisze:Kiedy przyszli po sądziów, nie protestowałem. Nie byłem przecież sądzią.
akurat jak dla mnie, to PiS/PO po jednych pieniądzach są w tej kwestii. Wszystkich prokuratorów i sędziów rozsądzających od określonego poziomu (do ustalenia) powinno się wysłać na zieloną trawkę. Oczywiście mowa o tych komunistycznych. Trudno - mielibyśmi przez kilka lat problem, ale kadry byłyby czyste. A tu z jednej strony mamy Pana Piotrowicza, a z drugiej strony mamy wręcz ubóstwianą sprzedajną dzi%kę, jaką jest sędzia Tuleja ( tak, ten od "zaufanego składu sędziowskiego" ). Ktoś serio chce mi wmówić, że za tą kastą mam się wstawić? Ja dopinguję PiS w tej kwestii! Problem tylko, że robią to po łebkach(
Kiedy przyszli po media, nie protestowałem. Nie pracowałem przecież w mediach.
Media? Polityka, a nie media. Media mają być bezstronne. Jeśli nie są, to niech płoną.
Kiedy przyszli po kobiety, nie protestowałem. Nie byłem przecież kobietą.
Pudło
Kiedy przyszli po dziennikarzy, nie protestowałem. Nie byłem przecież dziennikarzem.
Po jakich dziennikarzy? Których? Tych od jeżdżenia po pijaku czy bez prawka jazdy i umoralniających nas wieczorem, jak żyć powinniśmy? Czy może Ci, którzy na pasach potrącają bez prawa jazdy, autem bez przeglądu babcię i te "wolne sądy" uznają, że (sic!) nie udało się ustalić z jaką prędkością weszła ona na pasy. No pewnie wbiegła w tempie zawstydzającym Usaina Bolta.
Czy może mówimy o Pani Holeckiej, Rahoniu, Olejnik i reszcie "bezstronnych"? Media? Polityka, a nie media.

Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował, bo nie było nikogo, kto by o tym poinformował i nikt o tym nie wiedział, że po mnie przyszli.
"Największym dramatem opozycji jest to, że rząd nie robi tego, o co ich oskarżają"'. Nie mam zamiaru się licytować na przewałki tych czy tamtych. Chcę zapytać - gdzieście wtedy byli, co?
Gdzie byliście, gdy do górników strzelano gumowymi kulami? Co dziś w mediach by się działo, gdyby tak robiono na protestach?
Gdzie byliście, gdy właściciela serwisu Anty-Komor zamknięto w areczcie za prowadzenie strony nieprzychylnej byłemu prezydentowi? Gdzie Wasza wolność słowa wtedy była?
Gdzie byliście, gdy zapieprzono 150mld PLN z OFE i 11 mld zniknęło wśród przelewów? Wtedy nie było sprawy?
Gdzie byliście, gdy ludzie siedzieli 3 lata w areszcie bez wyroku, bez procesu?
Gdzie byliście, gdy do redakcji WPROST wpadli funkcjonariusze, żądający wydania laptopa z dowodami przeciwko tamtej władzy? Wtedy cisza, a dziś proszę! Akcje na ulicy "lex-TVN"!
Gdzie byliście, gdy Paweł Graś groził dziennikarzowi na konferencji prasowej, że jak nie wycofa pytania, to zadzwoni do prezesa PAPu?

No tak - wtedy tak samo oglądaliście telewizję, ale że wtedy zewsząd miód i mleko płynęło, to nie było powodów strajkować.
I Wy dziś chcecie tłumaczyć innym, jak to My mamy klapki na oczach?

Ja przynajmniej nie mam złudzeń i nie wierzę ani jednym, ani drugim. Biorę popcorn i oglądam Waszą hipokryzję.
Alkohol pity z umiarem nie szkodzi nawet w dużych ilościach!
Awatar użytkownika

Skir
1500
Posty: 1548
Rejestracja: poniedziałek, 15 lip 2019, 08:38
Podziękował: 210 razy
Otrzymał podziękowanie: 353 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Skir »

A ja się boję wyjścia na ulicę. To znaczy, nie że Skir trzęsie portkami, co by pałą nie dostać. Dostało się już kiedyś. Najbardziej bolało rączką od zomowskiej pały. A z wiekiem bólu coraz mniej się boję.
Boję się, że jak ludzie wyjdą na ulicę, to będzie to dla nich pretekst, żeby użyć siły i wprowadzić jakieś przetestowane covidowo obostrzenia.
Ten rząd nie został nam narzucony. Wybrała go większość Polaków. Jedyna forma zmiany rządzących w państwie prawa (tak wiem, ale wierzę, że kiedyś wreszcie będzie) dokonuje się przez wybory, a nie przez ulicę. Nie ma nic gorszego, niż rządy ulicy i napędzających tłumy do radykalizmu populistów. Jeżeli ten rząd obali ulica, jaka jest pewność, że kolejny nie zostanie również obalony przez ulicę?
Dlatego, moim zdaniem, tak ważne są takie dyskusje, jak na naszym forum. Właśnie na niepolitycznych forach. Tu możemy kogoś KULTURALNIE przekonać, by poszedł jednak zagłosować lub by zmienił swoją ulubiona partię.
Rewolucja TAK, ale w momencie kiedy należy walczyć z władza narzuconą. Jeżeli większość w tym kraju jest za ekipą rządzącą (czasami dlatego daje się przekupić za 500+ a czasami z powodów poglądów światopoglądowych wykluczających inne partie), to trzeba ich przekonać, wskazać problemy i chwyty propagandowe. I nie dać się podzielić jak wielogatunkowe bydło (Dezerter).
@MASAKRA ma rację nazywając to, co robi opozycja hipokryzją. Kiedyś zastanawiałem się na kogo zagłosować, odrzucając kilka partii. Miałem jakiś wybór. Dziś nie mogę głosować ZA. Nie ma takiej partii i to jest straszne! Głosuję PRZECIW. Czy PiS jest najgorszą możliwością? Myślę, że Zandberg z Lempart dali by nam jeszcze większą dawkę niszczenia gospodarki, absurdów społecznych i indoktrynacji.
Ale właśnie dlatego musi byc wybór mediów. Musi istnieć stacja obnażająca "wałki" drugiej stacji.
I love the smell of bimber in the morning.

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Skir poprawka: Wybrała go większość głosujących!! Dlatego chciałbym aby głosowało jak najwięcej ludzi.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

MASaKrA_Domingo pisze: Wszystkich prokuratorów i sędziów rozsądzających od określonego poziomu (do ustalenia) powinno się wysłać na zieloną trawkę. Oczywiście mowa o tych komunistycznych.
To nie takie czarno białe jest... o ile tych orzekających w sprawach politycznych czy zajmujących się w głównej mierze ściganiem za poglądy polityczne to może i tak, ale po trzydziestu latach na to jest zbyt późno, większość tych najmocniej sadzonych w strukturach już dawno zostało wyeliminowane z orzekania. Pozbycie się kompletnie wszystkich było by samobójstwem, do tej pory bali byśmy się wyjąć na ulicę, bo sądy wciąż by jeszcze nie działały... bo pozbycie się absolutnie oznaczało by że od 90r. dopiero zaczęli byśmy kształcić pierwszego prawnika, a i to nie jest aż takie oczywiste - pojawił by się inny problem - kto niby miał by kształcić tych nowych prawników? W najlepszym przypadku pierwsi sędziowie, bez żadnego doświadczenia zaczęli by orzekać najwcześniej w 95r... a raczej przez kolejne trzy lata trwała by ułomna aplikacja, gdzie aplikanci bez doświadczenia trenowali by na żywym organizmie. To samo zresztą dotyczy prokuratury i adwokatury, oraz może w mniejszym stopniu radców prawnych. A PiS nie walczy z żadną kastą - on ją dopiero buduje - oby nikt z nas nie musiał się przekonać.
Zresztą kasta jedno z tych górnolotnych sów mających na celu podkreślenie że ot oni i źli.
MASaKrA_Domingo pisze: Media? Polityka, a nie media. Media mają być bezstronne. Jeśli nie są, to niech płoną.
Ale co mają w mediach pokazywać? Żadne media nie będą bezstronne... z prostej tworzą je ludzie, ludzie którzy mają swoje poglądy.. jedyne czego można od mediów wymagać to że przedstawią temat w możliwie obiektywny sposób.
MASaKrA_Domingo pisze: Kiedy przyszli po kobiety, nie protestowałem. Nie byłem przecież kobietą.
Pudło
Byłeś kobietą czy protestowałeś...
MASaKrA_Domingo pisze: Gdzie byliście, gdy zapieprzono 150mld PLN z OFE i 11 mld zniknęło wśród przelewów? Wtedy nie było sprawy?
A nikt o tum nigdzie nie mówił... trzeba tylko sięgnąć pamięcią wstecz a okaże się że wszystkie media o tym trąbiły...
MASaKrA_Domingo pisze: Gdzie byliście, gdy ludzie siedzieli 3 lata w areszcie bez wyroku, bez procesu?
A teraz już nie siedzą?
MASaKrA_Domingo pisze: Gdzie byliście, gdy do redakcji WPROST wpadli funkcjonariusze, żądający wydania laptopa z dowodami przeciwko tamtej władzy? Wtedy cisza, a dziś proszę! Akcje na ulicy "lex-TVN"!
Jeden laptop to nie cały świat, ostatecznie wyszli bez laptopa i każde szanujące się media podały taką informację. Redaktor również został skazany za to prawomocnym wyrokiem sądu, ale trzeba być naiwnym żeby wierzyć że to akurat redaktorowi zaszkodziło i że rzeczony laptop zawierał jedną jedyną kopię tego materiału.
MASaKrA_Domingo pisze: Gdzie byliście, gdy Paweł Graś groził dziennikarzowi na konferencji prasowej, że jak nie wycofa pytania, to zadzwoni do prezesa PAPu?
I sądzisz że gdy pozostaniemy z jedynym słusznymi mediami to dowiesz się że jakiś oficjel nakazał wycofanie niewygodnego pytania czy innego materiału? Tego pytania ie będzie, nikt się o tym nie dowie, a być może wszystkie pytania będą moderowane jeszcze przed konferencją.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 13:10 przez rastro, łącznie zmieniany 1 raz.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

kiwitom23
1500
Posty: 1541
Rejestracja: środa, 2 gru 2020, 23:23
Krótko o sobie: Więcej czasu mojego życia spędziłem poza Polską, mieszkałem w Niemczech, USA, Singapurze, HongKongu, na Javie i na Nowej Zelandii i z tą ostatnią jestem najmocniej emocjonalnie związany.
Ulubiony Alkohol: Whisky, a przede wszystkim irladzka whiskey, choć i burbonem nie pogardzę
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Podziękował: 135 razy
Otrzymał podziękowanie: 218 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: kiwitom23 »

@MASaKrA_Domingo zapomniałeś jeszcze dodać, że Tusk specjalnie nie ściągnął Tupolewa, żeby nie okazało się, że podłożył pod nim bombę. Przecież to był jeden z wiodących argumentów, dlaczego o tym nie wspomniałeś?
Nie popierałem zadłużania kraju za PO, krytykowałem zamach na OFE, ale to nie zmienia faktu, że ci co szli z hasłami walki z nepotyzmem doprowadzili go do granic absurdu, gdzie babcia klozetowa staje się prezesem spółki państwowej i zaczyna obracać miliardami, tylko dlatego że legitymacje partyjną, czy burmistrz metropolii Pcim..., że z tego powodu zostały zniesione konkursy, aby nie móc ustalić kompetencji chętnych na stanowiska. Ilość afer, złodziejstwa i podłości jest teraz po prostu niespotykany.

A to tak dla równowagi: http://100aferpis.pl/?fbclid=IwAR1HcrsK ... dYAJ-p3kTI


A tak będzie wyglądał TVN po podpisaniu przez budynia ustawy:


Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 13:30 przez kiwitom23, łącznie zmieniany 2 razy.
"Inteligentni ludzie są często zmuszani do picia, by bezkonfliktowo spędzać czas z idiotami." Ernest Hemingway

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Skir pisze:Jeżeli większość w tym kraju jest za ekipą rządzącą (czasami dlatego daje się przekupić za 500+ a czasami z powodów poglądów światopoglądowych wykluczających inne partie), to trzeba ich przekonać, wskazać problemy i chwyty propagandowe.
Tu jest problem, niestety jest to tylko większość głosujących, ale to oczywiście nasz problem jako społeczeństwa, że powątpiewamy w to że nasz jeden głos może cokolwiek zmienić.

Skir pisze:Kiedyś zastanawiałem się na kogo zagłosować, odrzucając kilka partii. Miałem jakiś wybór. Dziś nie mogę głosować ZA.
Nie ma takiej partii i to jest straszne! Głosuję PRZECIW.
Niestety doczekaliśmy takich czasów, problem jest też inny nadmierne rozdrobnienie frakcji politycznych, przy obecnej ordynacji wyborczej sprzyja partii z największym poparciem... głosy oddane na partie, co prawda opozycyjne, ale takie które nie osiągną progu wyborczego to niestety głosy zmarnowane. Teraz jedyna nadzieja w konsolidacji - bo mówimy PiS, ale Tak naprawdę to "Zjednoczona Prawica" czyli PiS i plankton, bez którego nie było by tego wyniku.
Skir pisze:Ale właśnie dlatego musi być wybór mediów. Musi istnieć stacja obnażająca "wałki" drugiej stacji.
Między innymi dlatego musi być, ale też nie może tak być że media kontrolowane przez rząd pokazują jak jest wspaniale, skoro dookoła widać, że tak nie jest - wtedy zastanawiam się jak bardzo naiwni ludzie nas otaczają.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Na rozluźnienie atmosfery: https://www.facebook.com/10000365734140 ... /?sfnsn=mo

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Zamiast pisać wystarczy poczytać. Bardzo obszerna prawda
http://www.grzechy-platformy.org/podsumowanie/
I like noble drinks.
Awatar użytkownika

Góral bagienny
2500
Posty: 2875
Rejestracja: środa, 6 mar 2019, 20:40
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: Owocówki
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 129 razy
Otrzymał podziękowanie: 549 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Góral bagienny »

Masz rację wystarczy poczytać ;) http://100aferpis.pl/
Wszystko co " wyprodukuje " nazywam BIMBERKIEM :D

michal278
1850
Posty: 1868
Rejestracja: poniedziałek, 17 gru 2012, 14:56
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Ulubiony Alkohol: zielona wróżka
Status Alkoholowy: Popijacz Okazyjny
Lokalizacja: podlaskie/ mazowieckie
Podziękował: 10 razy
Otrzymał podziękowanie: 106 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: michal278 »

Drupi Ambert Gold to pikuś przy Kasie Wołomin. Najwieksza afera to poddanie się foliarzom przeciw szczepieniom. Bo to oznacza śmierć kilku tysięcy ludzi i kropka.

Wysłane z mojego Redmi Note 9 Pro przy użyciu Tapatalka
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 19:12 przez michal278, łącznie zmieniany 1 raz.
zapraszam na wczasy na podlasie - jaglowo.com
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: JanOkowita »

Fajna dyskusja. Ja na ten temat mam tylko jedno przemyślenie - doszedłem do niego już jakiś czas temu. Sprawdza się w każdym kraju, w każdym ustroju i w każdej rzeczywistości:
Partia, która rządzi ma wszędzie tę samą nazwę. Po polsku ta nazwa partii to: PIENIĄDZE. I jeśli chcesz dojść do "sprawiedliwości demokracji", która aktualnie rządzi to podążaj śladem pieniądza. Wówczas wszystko staje się jasne i proste.

Pozdrawiam i życzę owocnych obrad.
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

Qba
700
Posty: 706
Rejestracja: wtorek, 26 sie 2008, 19:17
Krótko o sobie: Mówię mało, myślę dużo, czasem coś odpędzę, czasem coś wypiję.
Ulubiony Alkohol: Wino z własnnej winnicy. Bimber tatusia.
Status Alkoholowy: Winiarz
Lokalizacja: Bydgoszcz
Podziękował: 138 razy
Otrzymał podziękowanie: 177 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: Qba »

Już leci to czego nie chcę na forum.
Popieram przedmówcę.
Dyskusja zmierza do kosza.
Alkohole-domowe.com - Przepisy, wiedza, forum
Alkohole-domowe.pl - Zakupy, asortyment, zaopatrzenie
Awatar użytkownika

JanOkowita
2500
Posty: 2680
Rejestracja: czwartek, 10 lut 2011, 13:56
Krótko o sobie: Parmezan, Ementaler i Roquefort, Duvel i Trappist - to moje nałogi.
Ulubiony Alkohol: Im ciekawszy i starszy tym lepszy.
Status Alkoholowy: Starszy Dziobomocznik
Lokalizacja: PL
Podziękował: 307 razy
Otrzymał podziękowanie: 432 razy
Kontakt:
Re: Wolność wyboru

Post autor: JanOkowita »

Qba - miałem na myśli to, aby dyskutujący Forumowicze przyjęli taki wspólny mianownik - PIENIĄDZE. Wówczas spojrzenie na politykę, demokrację i to co dzieje się na każdym poziomie rzeczywistości staje się wyraźniejsze.
Nie chciałbym abyś zamknął temat, może teraz będzie dużo nowych spojrzeń na to co się dzieje?
Zapraszam do mojego sklepu: https://alkohole-domowe.pl Pokolenie Silver jeszcze daje radę:)
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Ciekawe skad takie zapędy aby likwidować ? Niewygodna dyskusja ? Dyskusja nie musi do niczego dojść -jej wartość jest w tym że jest. Że zdajemy sobie sprawę iż obok nas są ludzie którzy patrząc na to samo widzą całkiem co innego. I że nie znaczy to wcale że trzeba do nich strzelać. Jednak aby jakaś konkluzja nastała zadam nowe pytanie - jak zmienić rząd który się nie sprawdza nie czekając na kolejne wybory bo katastrofa u progu i za dwa lata może już nie być Polski. Jak to uczynić kiedy Ci którzy by mogli przełamać tę hegemonię nieustannie się sprzedają za posadki(tu pieniądze) i może są bardziej winni złodziejstwu niż sami złodzieje.i zbrodni niz zbrodniarze. Jeśli ta pseudo opozycja i pseudo lewica mając przecież kilka razy okazję nie jest wstanie się ze sobą sama dogadać to jak poza kostka brukową ma zmienić rząd zwykły okradziony polak zostawiony ruskiemu na pastwę i niemcu na pośmiewisko ?
To poważne pytanie - Panowie jak ? Proszę o czas i miejsce zbiórki i nieważne czy będziemy ich wyłapywać i topić czy sądzić i wieszać na latarniach czy też umieszczać w wygodnych psychiatrykach - zdecydujmy jak i do roboty . Więc ? ktoś coś ?
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 20:12 przez zielonka, łącznie zmieniany 1 raz.
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: nemeto »

Może mały off top, a może i nie bo to też wolność wyboru.
michal278 pisze: Najwieksza afera to poddanie się foliarzom przeciw szczepieniom. Bo to oznacza śmierć kilku tysięcy ludzi i kropka.
Osobiście denerwują mnie takie określenia: foliarz, płaskoziemiec, antyszczepionkowiec.
Z mojego podwórka: miałem się szczepić, 2 dni przed moim okienkiem (był czas że rocznikami lecieliśmy) natura postanowiła mnie sama zaszczepić. Choroba u mnie napewno nie była bezobjawowa, ale też nie wylądowałem w szpitalu (choć ostatnio odebrałem rtg płuc i wirus tam namieszał), tak samo moja rodzina.
Po tym zacząłem się interesować układem odpornościowym i tymi tak zwanymi szczepionkami. I choćby nie wiem co, narazie się nie zaszczepię. Zaznaczę, że nie jestem antyszczepionkowcem, wszystkie szczepienia ja i moje dzieci mamy.
Z kimkowiek bym nie rozmawiał, każdy patrzy na mnie jak na idiotę jak tylko mówię, że przechorowałem w kwietniu i się nie szczepie. Pada stwierdzenie: przecież już pół roku minęło.
Tak jak napisałem wcześniej, zacząłem się troszkę tym interesować i wysnułem pewne wnioski - zresztą o tym uczą na biologii również.
Wszystko rozbija się o układ odpornościowy, przechorowanie i szczepienie to trening dla niego (choć niektórzy ludzie myślą, że szczepionki są jak parasol na wirusa - ten ich nie sięgnie). Chodzi o reakcje swoistą czynną, pierwszym etapem jest odpowiedź humoralna (przeciwciała) później pałeczkę przejmuje odporność komórkowa (limfocyty B i T). Przeciwciała to wojsko na ulicach, które naturalnie zanika (wojsko w czasie pokoju nie wychodzi na ulice), co jestem pożądane. W momencie zaniku przeciwciał obronę przejmują komórki B i T, które to mają portret pamięciowy wroga i które są w stanie w szybkim czasie odpowiedzieć na zagrożenie. W szczepionkach mRna dostajemy tylko mały wycinek białek wirusa (chyba około 30 białek kolca) natomiast w pełni uzbrojony wirus to ponad 1300 ( jeśli się gdzieś mylę poprawcie mnie). Jasna jest dla mnie, że przechorowanie uodparnia mnie bardziej na mutacje niż szczepionki. Niech wirus podmieni te 30 białek które są ze szczepionki i niestety organizm zaszczepiony już nie wie z kim ma przyjemność. Natomiast co to jest podmiana 30 białek w obliczu kontaktu z 1300? To tak jakby znajomy założył kapelusz i myślał, że go nie rozpoznam. Szczepionki dla mnie mają tą przewagę, że mniej więcej przez 3 miesiące od zastrzyku poziom przeciwciał jest na stałym poziomie, więc odpowiedź humoralna (o ile nie było dużej mutacji wirusa) jest większa. Przeciwciała nie pozwalają wnikać wirusowi w komórki, przy przechorowaniu i małym poziomie przeciwciał, zanim organizm uruchomi proces odporności komórkowej, wirus może zainfekować niektóre komórki. Ale w moim przypadku (po przechorowaniu) patrząc na podane oficjalne NOP na stronie ministerstwa uważam, że więcej będę ryzykował szczepiąc się (gdybym nie przechorował jasne, że był się szczepił - mały, ale jednak jakiś trening układu odpornościowego).
Przeszukując czeluście internetu trafiłem, też na artykuł, gdzie podczas testów niektóre osoby nie posiadające przeciwciał zareagowały po 14 latach na wirusa SARS (przechorowały go). Co pozwala mieć malutką nadzieję, że odporność komórkowa zostaje z nami na dłuższy czas.
Zresztą układ odpornościowy to system, który ewoluował kilkadziesiąt tysięcy lat, który nas broni, i na którym opiera się każda szczepionka.
Napotkałem też artykuły odnoście komórek rakowych, prowadzone są badania nad oznaczaniem komórek nowotworowych dla systemu odpornościowego (gdyby tylko widział, że to intruz to porządek z tymi komórkami by zrobił) jednocześnie go wspomagając.
Tak więc jak słyszę (oczywiście między wierszami), że szczepionki są lepsze od naturalnie przetrenowanego układu (przechorowanie) to zbiera mi się na śmiech.

Do brzegu: zaszczepię się, ale w momencie gdy te szczepionki będą bardziej przebadane w okresie długofalowym i w kwestii przymusowych szczepień jestem przeciwny temu rozwiązaniu.

P.S.
Zaznaczam, że jest to tylko moja prywatna opinia, nie mająca na celu przekonywanie czy namawianie kogoś na coś.
Ostatnio zmieniony wtorek, 21 gru 2021, 20:56 przez nemeto, łącznie zmieniany 3 razy.

Drupi
800
Posty: 830
Rejestracja: poniedziałek, 19 sty 2015, 20:36
Krótko o sobie: Na ile moge to pomagam ludziom.
Lokalizacja: Centralna Polska
Podziękował: 73 razy
Otrzymał podziękowanie: 94 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: Drupi »

Ja jestem pewien że ani wirusa ani poziomu przeciwciał nigdy nie da się zmierzyć ani zdefiniować, że tyle po chorobie a tyle po szczepieniu. Żona chorowała na covid, a my wszyscy domownicy z nią mieszkający : nie. Tego nie da się zmierzyć kto zachoruje, ani wysnuć definicji po czym jest więcej przeciwciał, bo różnie słyszałem.
Zaszczepiłem się bo kilka osób znajomych zmarło a wcześniej nie miało problemów ze zdrowiem. To wszystko to loteria.
I like noble drinks.

rastro
2500
Posty: 2557
Rejestracja: wtorek, 15 sty 2013, 15:29
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 297 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: rastro »

Qba pisze:Już leci to czego nie chcę na forum.
Popieram przedmówcę.
Dyskusja zmierza do kosza.
Proponuje wyczyścić z ekstremizmu, kasowanie całości naprawdę nie jest konieczne.
″Iloraz inteligencji tłumu jest równy IQ najgłupszego jego przedstawiciela podzielonemu przez liczbę uczestników.„
- Terry Pratchett
Awatar użytkownika

nemeto
550
Posty: 554
Rejestracja: piątek, 20 gru 2013, 05:23
Krótko o sobie: Nie chcesz znajdziesz powód - chcesz znajdziesz sposób.
Ulubiony Alkohol: Swój.
Podziękował: 27 razy
Otrzymał podziękowanie: 104 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: nemeto »

@Drupi zgadzam się z Tobą, każdy z nas jestem inny i inaczej reaguje. Bardzo dobrze, że się zaszczepiłeś - na Twoim miejscu zrobił bym to samo.
Na temat osób, które nie przechorowały i się nie zaszczepiły mam swoje przemyślenia, które zostawiam dla siebie. Każdy jest dorosły i decyduje o swoim życiu. Denerwuje mnie tylko brak poszanowania dla ich decyzji oraz przyklejanie im łatki. Tym bardziej że ta łatka zaczyna się rozszerzać na innych.

P.S.
Dlaczego kasować temat? Chyba, że moderacja nas podeszła i z rozmysłem utworzyła taki temat, który od razu przeznaczony był do kasacji. Abyśmy tutaj dali wyraz swoim emocjom i nie zasmiecali innych tematów. Taki wentyl bezpieczeństwa (w pracy określiłbym: zawór przelewowy), dać upust swoim emocjom, temat skasować i dalej jesteśmy radosną rodzinką :scratch:

pepe59
350
Posty: 365
Rejestracja: wtorek, 4 lip 2017, 08:23
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 59 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: pepe59 »

Jestem przekonany, że poziom wk....enia jest jeszcze zbyt niski a i liczba tych w.....onych zbyt mała, bo tych sku...onych za bonusy jest zbyt wielu, i póki się nie zorientują, że zostali zrobieni w bambuko, będą bili rządzącym brawo. Tak, zrobiono to dla kasy, bo ci co u żłoba, wiedzą, za jakie sznurki pociągają i o wszystkim wiedzą wcześniej, więc zanim to wszystko popadnie w ruinę, oni się dorobią. A wszystko to podlane sosem powszechnego dobrobytu, wolności ojczyzny, patriotyzmu i wiary - kasa, kasa, kasa.
Awatar użytkownika

zielonka
900
Posty: 921
Rejestracja: czwartek, 22 lis 2012, 16:41
Krótko o sobie: niecierpliwy kombinator
Ulubiony Alkohol: whisky
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Podziękował: 83 razy
Otrzymał podziękowanie: 241 razy
Re: Wolność wyboru

Post autor: zielonka »

Doskonale rozumiem kogoś kto logicznie myśląc i na podstawie pewnych sensownych przesłanek postanowił się nie zaszczepić lub przynajmniej ztym wstrzymać. Nie rozumiem ludzi którzy mówią nie bo nie i przytaczja na to argumenty tylko internetowych trolli albo i żadne. Ja się szczepię - mam cukrzycę i ponad 60 lat z czego ostatnie 10 w bezruchu . Moj organizm po prostu jest za cienki i trzeba go doszkolić. trzecią dawkę jednak zamierzam wziąc dopiero na wiosnę bo uważam że szczepionka nie kończy swego działania dokladnie po pół roku - Ot taki wybór. I o ile decyzja o szczepieniu to może być tylko wmoim interesie o tyle decyzja o noszeniu maski jest w interesie współplemieńców i dlatego staram się ja jednak zakładać. Koszt niewielki a nikogo nie stresuję i nie narażam na ew oplucie covidem. Dlatego nie rozumiem ludzi którzy bronia się przed maskami jak przed urzedem skarbowym .
Chciałbym lubić to co zrobię i robić to co lubię
Zablokowany

Wróć do „Po Godzinach”