Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Otrzymywanie spirytusu z wykorzystaniem kolumn rektyfikacyjnych.
Awatar użytkownika

Autor tematu
MacChuck
20
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 11 lis 2010, 12:59
Krótko o sobie: daa bum tsss....
Ulubiony Alkohol: Piwo i wino ;]
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii

Post autor: MacChuck »

Witajcie!

mam cholerną nadzieję, że nikt już o to nie pytał :D

Generalnie wszedłem w posiadanie szkła takiego jak w załączniku. Obecnie leży u szklarza, który ma dorobić na szczycie szlif na termometr oraz przy dole dodatkowy trójnik (między zestawem a kolbą) do którego mam zamiar podłączyć wężyk z bańki pod deflegmatorem. To jak zrozumiałem jest mój reflux (chciałbym tu wspomnieć, że to moja pierwsza destylacja będzie...)

Jeśli to ok to przechodzę do pytania:

Na takim sprzęcie mogę destylować czysty spirytus, bez smaków (teoretycznie, ale czysty). Nie wiem natomiast jak (jeśli to tutaj możliwe) zamknąć reflux tak, żeby to działało jak zwykła chłodnica - do destylacji smakowych perełek np. pszenicznych "whiskey", śliwowicy czy innych tego typu smaczków.

Wspomożecie?
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lepiej alkoholem zalać robaka niż papierosami karmić raka
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Autor tematu
MacChuck
20
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 11 lis 2010, 12:59
Krótko o sobie: daa bum tsss....
Ulubiony Alkohol: Piwo i wino ;]
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: MacChuck »

Poważnie nikt nie podpowie?
Lepiej alkoholem zalać robaka niż papierosami karmić raka
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: Wald »

MacChuck pisze:mam cholerną nadzieję, że nikt już o to nie pytał
Niestety było i to dokładnie opisane: http://alkohole-domowe.com/forum/galeri ... -t147.html Czytaj i poznawaj.
MacChuck pisze: jak (jeśli to tutaj możliwe) zamknąć reflux
Kolumna Vigreux to deflegmator. Nie ma tu skraplacza ani wypełnienia, więc nie jest to typowy refux. Nie ma czego zamykać. Nie martw się o Twoje perełki. Śliwowica czy inne będą smakowały odpowiednio. Aromaty również pozostaną.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Autor tematu
MacChuck
20
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 11 lis 2010, 12:59
Krótko o sobie: daa bum tsss....
Ulubiony Alkohol: Piwo i wino ;]
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: MacChuck »

Ha!

No widzisz, nie znalazłem tego... :bezradny:
Mój błąd i dzięki za zwrócenie mi uwagi w temacie :D :ok:
Zaskoczyło mnie gdy przeczytałem, że z tego odstojniczka % również parują przez nagrzaną rurkę tę co to przez to przechodzi. Powiem, że nie zastanawiałem się nad tym.
Pytanie które mi teraz się nasuwa to czy między kolbę a zestawik można wmontować szklaną rurę z wypełnieniem i kierować skropliny z odstojnika (z możliwością zamknięcia) na takie wypełnienie oraz (ewentualnie) skropliny z chłodnicy przed stabilizacją procesu?

Generalnie takie rozwiązanie skutkowałoby pojawieniem się "typowego" refluxu?
Lepiej alkoholem zalać robaka niż papierosami karmić raka
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: Wald »

Po pierwsze nie będzie to proste, po drugie niewydajne. Daj spokój. Nie ma to sensu. Żeby mówić o realnym refluksie, powinien on wynosić min. 4 do 1. Czyli z czterech części par tylko jedną odbierasz jako destylat. 10 do 1 to już jakiś refluks :czytaj: :czytaj: . To co wymyśliłeś da Ci jakieś 1 do 0,9, bo znakomitą część odbierzesz, a zawrócisz jedynie jakiś niewielki ułamek odbioru. To dalej funkcja deflegmatora. Wystarczy że pozwolisz temu wrócić do kotła, ale o tym, to już szukaj na forum.
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Autor tematu
MacChuck
20
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 11 lis 2010, 12:59
Krótko o sobie: daa bum tsss....
Ulubiony Alkohol: Piwo i wino ;]
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: MacChuck »

No widzisz, teraz czy się dobrze zrozumieliśmy. Właśnie przez zestaw leci mi zacier z jęczmienia. Produkt klarowny, 89% i pachnie takim... palonym jęczmieniem (trochę jak brzeczka) i - niestety - jest to średnio przyjemny zapach, może po rozcieńczeniu się poprawi. Ale nie o tym.

Zastanawiam się czy można z tego zrobić LM. O ile dobrze rozumiem działanie tego systemu to moja koncepcja jest taka:

Użyć: 3 zaworów przelotowych (igłowych), 2 trójników na węże silikonowe, 1 króćca z bocznym odprowadzeniem wstawionego między zestaw a kolbę (tutaj pragnę zauważyć, że odprowadzenie jest pociągnięte do wnętrza tej "przedłużki" i to co będzie wracać przez ramię będzie kapać wprost na środek).

[myślę też - jak już pisałem - o szklanej rurze z wypełnieniem między zestawem a kolbą]

czyli tak:

Spust z odstojnika poprowadzić do króćca nad kolbą [lub potem nad def. z wypełnieniem] i wstawić zawór regulujący.

Wyjście z chłodnicy również podłączyć do króćca (razem z odstojnikiem poprzez trójnik - niepotrzebne skomplikowanie ale tak wyszło...) I w tym momencie skropliny z deflegmatora z zestawu i z chłodnicy wracają do kolby (na wypełnienie).

Teraz - między króciec a chłodnicę, na wężu wmontować (kolejny) trójnik zakończony zaworem i z tego tutaj odbierałoby się część skroplin.

Eh, mam nadzieję, że w miarę opisałem mój zamysł i (o ile dobrze kumam LM) to co opisałem powinno być na kształt takiego systemu.

Coś się zmieniło :?:
Lepiej alkoholem zalać robaka niż papierosami karmić raka
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: Wald »

Nie rób tego :!:
Opisujesz to mało przejrzyście (łatwiej pokazać schemat), ale faktycznie będzie to LM, czyli podział skroplin.
Jak to zadziała, jaką będzie miało wydajność i czy da się w prosty sposób wyregulować?
I najważniejsze :!: Czy nie wysadzisz go w powietrze :?: :!: Pamiętaj :!: Wydajność chłodnicy to podstawa do budowy systemu LM :!:
Z opisu wnioskuję, że wyszedł Ci aparat zamknięty, z małą chłodnicą, zdolny do wytworzenia niebezpiecznego ciśnienia. Jedynym ujściem do atmosfery będzie malutki, zalany płynem zaworek odbioru.
Nie rób tego :!:
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Autor tematu
MacChuck
20
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 11 lis 2010, 12:59
Krótko o sobie: daa bum tsss....
Ulubiony Alkohol: Piwo i wino ;]
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: MacChuck »

:poklon;

Cena rada, może nie odwiodła mnie od pomysłu ale musiałem się zastanowić.

Chłodnica ma 35 cm - szczerze powiem, że nie mam na tyle doświadczenia aby ocenić czy to dużo czy mało do takiego procesu.

Zrobiłem schemacik - trochę niechlujny bo w [i]paincie[/i] ale zawsze.

Pierwszy to LM - schemat z forum, drugi to też LM ale z chłodzeniem zewnętrznym. Trzeci bazgroł to mój zamysł jak to przerobić. Generalnie jak to zobaczyłem na monitorze to nie mam pewności co do odbioru, byłby raczej przepływowy i nie wiem czy to miało by sens.

Dlatego też w czerwonym okręgu narysowałem nowy zamysł. To już raczej standardowy obiór w LM. Problem w tym czy szklarz już zrobił ten króciec, oby dalej się tak nie śpieszył...

Ujściem ciśnienia mogłaby być też głowica deflegmatora - zatkana gumowym korkiem z termometrem. Ponad to można tam otwór dowiercić i zawór wstawić (taka ewentualność, chociaż wątpię, że skorzystam)

Mogę teraz prosić o opinię? :respect:
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lepiej alkoholem zalać robaka niż papierosami karmić raka
Awatar użytkownika

Wald
2500
Posty: 2591
Rejestracja: środa, 17 lut 2010, 20:05
Krótko o sobie: Dłubek -mechanik "złota rączka".
Ulubiony Alkohol: do 20%
Status Alkoholowy: Miodosytnik
Podziękował: 21 razy
Otrzymał podziękowanie: 260 razy
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: Wald »

Nie wiem skąd się to bierze? Jak wpadłeś na pomysł wstawienia zaworu na powrocie? Prezentujesz skopiowane, poprawne schematy i dorabiasz do tego rzecz, przed którą przestrzegamy od początku istnienia forum. Sam prosisz się o kłopoty.
Przeczytaj również opisy do tych schematów. Chłodnice to 3 metry rury karbowanej DN12 ze SS, albo z miedzi. Gdzie Twojej szklanej do takiej wydajności?
Nie oszczędzaj na specjalne okazje. Dziś jest ta specjalna!
Awatar użytkownika

Autor tematu
MacChuck
20
Posty: 27
Rejestracja: czwartek, 11 lis 2010, 12:59
Krótko o sobie: daa bum tsss....
Ulubiony Alkohol: Piwo i wino ;]
Status Alkoholowy: Student Bimbrologii
Re: Włączenie/wyłączenie reflux'u - możliwe?

Post autor: MacChuck »

Dobra wymiękłem... dokształcę się i dopiero coś zbuduję. Na razie będę walczył na tym co mam i jak potrafię.

:respect:

Sorry za upór. Dzięki za rady, postaram się na przyszłość nie być tak nadgorliwym. :hmm:

:piwo:
Lepiej alkoholem zalać robaka niż papierosami karmić raka
ODPOWIEDZ

Wróć do „Destylacja metodą reflux ratio”