Znaleziono 7 wyników

autor: winters
sobota, 11 sty 2020, 14:54
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwszy trójniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5398

Re: Pierwszy trójniak

Witam po dłuższej przerwie, dziś zlałem znad osadu, po 5 miesiącach w piwnicy. Można czytać z kartki przez balon 20l z miodem, więc z klarownością już całkiem całkiem, ale jeszcze poszedł do piwnicy na pół roku, myślę że już będzie idealnie :)
W smaku mocny, słodki, blg cały czas 12.
autor: winters
piątek, 16 sie 2019, 19:35
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwszy trójniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5398

Re: Pierwszy trójniak

Witam, przepraszam że post pod postem, ale nikt inny nie pisze:) Ostatecznie trójniak (chyba) trafił do balonu 20l i do damy 5l oba pod korek zalane, nie zmieściło się 200ml:) Wczoraj miał 12blg, nagle zrzucił większość osadu, wiec uznałem że burzliwa się zakończyła i trzeba przelać i do piwnicy. Wy...
autor: winters
czwartek, 8 sie 2019, 17:36
Forum: Miody Pitne
Temat: Drożdże do miodu - które polecacie?
Odpowiedzi: 19
Odsłony: 13599

Re: Drożdże do miodu - które polecacie?

Ja użyłem bulldog mead, do kupienia w malinowym nosie, drożdże z pożywką, aktywne. W instrukcji pisze że wystarczy wsypać do schłodzonej brzeczki. Ja uwadniałem standardowo. Wydaje mi się jednak że to bayanusy, fermentowały praktycznie bez piany, szybko, osadu może z 2mm na 27 litrów nastawu i wedłu...
autor: winters
czwartek, 8 sie 2019, 17:28
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwszy trójniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5398

Re: Pierwszy trójniak

Witam, nikt nie potwierdzi czy to dobrze przeliczam czy nie? Dziś miód ma 13,5blg, i tu mi już to nie pasuje, bo według tych tabelek które linkowałem, teoretycznie ma ponad 18%! Sprawdzałem cukromierz i dobrze mierzy, 0blg na wodzie, żałuję że na początku nie zmierzyłem refraktometrem... Nawet jeśli...
autor: winters
piątek, 2 sie 2019, 19:32
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwszy trójniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5398

Re: Pierwszy trójniak

Witam po kilku dniach :) Miód obecnie ma 15,5 blg i wyraźnie zwolnił do około 1,5blg na dzień. Tak sobie kombinuję z mocą, końcowym blg, itp. i im więcej czytam tym mniej wiem, ale trafiłem na jeden post i coś tam wydedukowałem :) http://wino.org.pl/forum/Thread-Balling-miodu?pid=13338#pid13338 jest...
autor: winters
niedziela, 28 lip 2019, 13:54
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwszy trójniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5398

Re: Pierwszy trójniak

Dziękuję za szybką odpowiedź, to na razie nie będę panikował z napowietrzaniem, poczekam :) Co do pożywki - myślałem też o kombi, ale akurat w malinowym nie mieli jak drożdże i dab kupowałem, kupię jutro i dodam :) Edit Wróciłem właśnie do domu po weekendzie z rodzinką i blg 24,7, ładnie pracuje :) ...
autor: winters
niedziela, 28 lip 2019, 08:03
Forum: Miody Pitne
Temat: Pierwszy trójniak
Odpowiedzi: 9
Odsłony: 5398

Pierwszy trójniak

Witam, W tym tygodniu popełniłem pierwszego trójniaka, od razu duża ilość :) 10 słoików wielokwiatu z pewnego źródła od kolegi i 18 litrów wody. Wodę przegotowałem, przy 40 stopniach rozpuściłem 7 słoików miodu, były z tym problemy bo już zaczął krystalizować. Dodałem 60g kwasku (nie wiem czy nie za...

Wyszukiwanie zaawansowane