Warnik zamiast kega/szybkowaru

Co można używać do budowy aparatury, a czego unikać.

Autor tematu
wojass00
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 maja 2020, 17:40

Post autor: wojass00 »

Cześć,

Powoli zapoznaje się z tematem destylacji. Chciałem zapytać o wykorzystanie warnika jako naczynia pod micro pot-still 28 od Zygmunta. Dlaczego warnik? Ponieważ mam go na wyposażeniu (robię od czasu do czasu piwo domowe).
Warnik ma 60l pojemności (będę używać do max 20l) i automatyczne grzanie w spodzie warnika. Na pewno problemem może być uszczelnienie pokrywy i płaszcza - myślałem o cieście z mąki żytniej jak w przypadku alembików.

Bardzo proszę o sugestie, ewentualnie doradzenie jeżeli ktoś takowy sposób obrał.


Wysłane z mojego Redmi Note 8 Pro przy użyciu Tapatalka

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Warnik zamiast kega/szybkowaru

Post autor: arTii »

Niektóre warniki są prawie jak kotły zacierno-warzelne a do nich można czasem dokupić "pokrywę" z mocowaniem kolumny.
Ważna rzecz- sprawdź, czy Twój warnik ma możliwość grzania no-stop, czyli ominięcia termostatu - ten jest zupełnie niepotrzebny/szkodliwy.
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Autor tematu
wojass00
2
Posty: 2
Rejestracja: sobota, 2 maja 2020, 17:40
Re: Warnik zamiast kega/szybkowaru

Post autor: wojass00 »

Hmm, traktowałem termostat wręcz jako zaletę. Nie ma możliwości wyłączyć termostatu bez ingerencji. Ustawia się temp od 0 do 110stopni i załącza timer...

Dzieki za odpowiedź. Chyba nie będę kombinować w takim razie.
Ostatnio zmieniony czwartek, 7 maja 2020, 19:48 przez radius, łącznie zmieniany 1 raz.

arTii
1250
Posty: 1265
Rejestracja: czwartek, 19 lip 2018, 19:55
Krótko o sobie: Blisko 50 lat na karku zobowiązuje do spożywania trunków o podobnym stężeniu ;)
Ulubiony Alkohol: od jakiegoś czasu- mój własny :)
Status Alkoholowy: Producent Domowy
Lokalizacja: podkarpackie
Podziękował: 61 razy
Otrzymał podziękowanie: 154 razy
Kontakt:
Re: Warnik zamiast kega/szybkowaru

Post autor: arTii »

No to ustawiasz na 110° i już masz wyłączony termostat. Tylko ten timer.... Może w trakcie można mu zmieniać czas, jak już upływa nastawiony, to dodać mu koleją godzinę - ale nie wiem czy to wygodne...
Pędzący hobbysta zajmujący się również odrobinę elektroniką.

Zamówienia i zapytania o sterowniki destylatorów email: info @ sterownikiWiFi.pl lub przez wiadomość PW

Szlumf
2000
Posty: 2385
Rejestracja: czwartek, 9 maja 2013, 22:40
Podziękował: 634 razy
Otrzymał podziękowanie: 585 razy
Re: Warnik zamiast kega/szybkowaru

Post autor: Szlumf »

O uszczelnienie pokrywy warnika zapytaj kolegi slaw369.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Materiały”