Strona 1 z 1

Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 12:48
autor: enpablo
Witam wszystkich kolegów. Postanowiłem pobawić się i zrobić własną whisky. Tym celu przerobiłem moją małą kolumnę , dorabiając papugę z chłodnicą . I tu przy pierwszej destylacji łatwego kwaśnego zacieru nastąpiło bardzo dziwne zachowanie alkoholomierza , który normalnie w probówce pokazuje dosyć dokładnie. W papudze nie pokazuje mniejszego stężenia niż 80 % choć w kociołku jest już np. 94 "C. Czy ktoś wytłumaczy mi o co chodzi ? Alkoholomierz pływa swobodnie nic go nie blokuje ,temperatura w papudze około 21,5 C. Pozdrawiam i czekam na jakieś pomysły .

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 13:17
autor: radius
To, że w kociołku jest 94oC, nie oznacza, że z kolumny nie wypływa w dalszym ciągu destylat o większej mocy. A w ogóle to wlej destylat z papugi do menzurki i zobacz czy pokazuje to samo.

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 13:19
autor: boxer1981228
A możesz wstawić jakieś zdjęcia sprzętu ?

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 13:39
autor: enpablo
Faktycznie przelałem destylat z papugi i procenty się zgadzają . Takie to proste a nie pomyślałem o tym. Dzięki kolego radius, ale jak to możliwe że takie mocne jeszcze leci??

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 14:59
autor: ta_moko
Przy 94stC jest jesszcze sporo alkoholu i nic dziwnego, że masz takie wskazanie. Poczekaj, aż wzrośnie temperatura; ilość wskazywanego alkoholu powinna maleć. Na szybko możesz podnieść moc grzania - powinien pojawić się skok mierzonej wpapudze mocy.

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 15:04
autor: boxer1981228
Nie wiem czy to pomoże ale czy cała papuga nie powinna być niżej niż wylot z chłodnicy ?
http://alkohole-domowe.com/forum/miedzi ... prz#p65078

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 15:07
autor: ta_moko
A czy Tobie się kolego nie robi aby syfon? Masz odpowietrzenie tej papugi?

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 15:12
autor: boxer1981228
No właśnie datego przekierowałem kolegę do odpowiedniego zdjęcia bo może to jest właśnie przyczyna.

Re: Papuga dziwne zachowanie

: sobota, 23 maja 2015, 15:17
autor: enpablo
Dzięki koledzy już się wyjaśniło , pomiar w probówce potwierdził wskazania papugi.

Re: Papuga dziwne zachowanie

: poniedziałek, 25 maja 2015, 15:42
autor: liyo78
Koledzy mają rację -musisz pomyśleć nad odpowietrzeniem.