VEVOR Alkoholowy Destylarka Destylator 19L - opnie

Pytania o kompletne destylatory z Allegro, OLX, sklepów internetowych itp.
Regulamin forum
W celu zwiększenia funkcjonalności prosimy, by nowe tematy miały tytuł dokładnie taki, jaki nosi dana aukcja lub sprzęt w danym sklepie. Nie należy dopisywać pytań o inne aukcje w już istniejącym temacie- dzięki temu łatwiej będzie można szukać sprzętów w przyszłości i unikniemy dublowania tematów o tych samych sprzętach.

Strony z aukcjami Allegro dostępne są 30 dni. Potem wygasają i temat pozostaje bez odniesienia do produktu.
Żeby uniknąć problemu wygaśniętych linków prosimy o wstawianie zamiast adresu aukcji Allegro linku z serwisu http://archi.inosak.org/
(allegromat stał się płatny).

Jak to zrobić?

1. Wchodzimy na wybraną aukcję i kopiujemy jej numer: np: 34556346566454
2. Wchodzimy na stronę http://archi.inosak.org/ i wpisujemy/wklejamy numer aukcji:
3. Kopiujemy link do zarchiwizowanej aukcji:
4. Wklejamy otrzymany link do forum.

Można także wykonać prosty zrzut ekranu za pomocą programy np https://www.screenpresso.com/.


Tematy, które w tytule nie będą zgodne z tytułem aukcji będą warunkowo poprawiane, lub usuwane.
Pamiętaj ! Administracja ma prawo do kasowania/nieakceptowania tematów z linkami do Allegro.

Autor tematu
Nil_
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 2 paź 2023, 03:45
Podziękował: 16 razy

Post autor: Nil_ »

Dzień dobry!

Chciałem Was zapytać, czy taki prosty destylator z chin ma sens przy destylacji win oraz whisky.
https://allegro.pl/oferta/vevor-alkohol ... 4135054192
(próbowałem użyć archiwizatora, ale wyskakuje błąd).
2023-10-11_08h03_54.png
Ewentualnie może ktoś polecić, jakie absolutne minimum konstrukcyjne przyjąć przy poszukiwaniu budżetowego sprzętu dla początkującego? Nie chciałbym się ładować w średnie wydatki. Szukam czegoś taniego. Wcześniej pod wpływem filmów z YT zapaliłem się do produkcji win i nakupowałem kilka balonów. Doszedłem jednak do wniosku, że to nie są smaki, które mnie pociągają. Chciałbym teraz przedestylować efekty tamtych doświadczeń sprzed roku, bo szkoda mi zainwestowanej pracy i cukru ;)
Myślę za to o nastawach na whisky, ale widziałem, że alembiki miedziane to spory wydatek.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony środa, 11 paź 2023, 08:05 przez Qba, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika

jatylkonachwile
600
Posty: 601
Rejestracja: poniedziałek, 13 wrz 2010, 18:24
Krótko o sobie: Główny projektant i konstruktor elektrohydrogumonapawarki z podczepem pod termobululator.
Status Alkoholowy: Wynalazca
Lokalizacja: Ziemia
Podziękował: 8 razy
Otrzymał podziękowanie: 44 razy
Kontakt:
Re: Vevor 19 L tani destylator z Chin

Post autor: jatylkonachwile »

Optycznie wyglada fajnie. Na pewno lepiej niż wieszak z dostojnikiem.
Do małych sporadycznych nastawów może się nadać.
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 314
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: VEVOR Alkoholowy Destylarka Destylator 19L - opnie

Post autor: Mrooq »

:hahaha: Mniejsza o to jak wygląda, ale gdyby ktoś chciał sobie humor poprawić, to polecam opis aukcji przeczytać :hahaha:

"do różnych metod ogrzewania, takich jak piece węglowe, gazowe, drewno opałowe itp."
"Nadaje się do spędzania wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi."
"Zintegrowane termometry Celsjusza i Fahrenheita sprawiają, że destylacja jest bardziej kontrolowana i precyzyjna."

A co do autora tematu, jak zapyta ktoś Ciebie za jakiś czas, jak najglupiej wydałeś 500zl, to ja mogę przewidzieć przyszłość bez szklanej kuli i mogę odpowiedzieć za Ciebie już dziś.

Jeżeli masz trochę zdolności manualnych i chcesz ciąć koszta, to na forum jest cała masa projektów tanich a przede wszystkim DZIAŁAJĄCYCH POPRAWNIE aparatur.
Albo wpisz sobie w googla 'jak zbudować potstila'
W przypadku posiadania dwóch lewych rąk, pozostaje droga wymiany papierków NBP na daną usługę lub sprzęt.
Tylko tym razem wpierw zdobądź wiedzę o tym co chcesz zrobić, następnie na czym i dopiero wydawaj kasę.
I wtedy będziesz zadowolony zarówno z zakupu jak i uzyskanego produktu.
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.

Resal
50
Posty: 56
Rejestracja: niedziela, 13 sie 2023, 08:49
Otrzymał podziękowanie: 5 razy
Re: VEVOR Alkoholowy Destylarka Destylator 19L - opnie

Post autor: Resal »

Mrooq pisze: środa, 11 paź 2023, 20:51 "Nadaje się do spędzania wolnego czasu z rodziną lub przyjaciółmi."
Wizja wielopokoleniowej rodziny przy chińskim post stillu jest głęboko poruszająca. Rodzice, dziatki i dziadkowie budujący więzi rodzinne przy kapiącym kondensacie ... Piękna wizja ...
TINA. There Is No Alternative.

Autor tematu
Nil_
2
Posty: 4
Rejestracja: poniedziałek, 2 paź 2023, 03:45
Podziękował: 16 razy
Re: VEVOR Alkoholowy Destylarka Destylator 19L - opnie

Post autor: Nil_ »

Mrooq pisze: środa, 11 paź 2023, 20:51 A co do autora tematu, jak zapyta ktoś Ciebie za jakiś czas, jak najglupiej wydałeś 500zl, to ja mogę przewidzieć przyszłość bez szklanej kuli i mogę odpowiedzieć za Ciebie już dziś.
Do tego wystarczyłoby zhakowanie mojego konta na Pepperze ;)
Mrooq pisze: środa, 11 paź 2023, 20:51 Jeżeli masz trochę zdolności manualnych i chcesz ciąć koszta, to na forum jest cała masa projektów tanich a przede wszystkim DZIAŁAJĄCYCH POPRAWNIE aparatur.
Dzięki za trafną sugestię. Jestem w tym temacie całkiem zielony, ale dwóch lewych rąk nie mam :P Pewnie pomimo, że wszystkie projekty stąd działają poprawnie, są wśród nich lepsze i gorsze, ale ja nie potrafię tego ocenić z uwagi na brak wiedzy. Może widziałeś jakiś projekt, który z uwagi na proste i sensowne rozwiązania szczególnie zapadł Ci w pamięć i jest godny polecenia?
Awatar użytkownika

Mrooq
300
Posty: 314
Rejestracja: środa, 1 wrz 2021, 19:04
Podziękował: 4 razy
Otrzymał podziękowanie: 37 razy
Re: VEVOR Alkoholowy Destylarka Destylator 19L - opnie

Post autor: Mrooq »

Mrooq pisze: środa, 11 paź 2023, 20:51 wiedzę o tym co chcesz zrobić, następnie na czym
Powiedzmy że co chcesz już określiłeś
Nil_ pisze: wtorek, 10 paź 2023, 23:42 destylacji win oraz whisky
Teraz zostaje na czym, wielkość zbiornika, grzanie gaz czy prąd? Jeżeli prąd przyda się regulator mocy przy wbudowanych grzałkach

Bo do zbiornika będziesz dobierał średnicę np. do kega 30l przydała by się rura min 54mm, na szybkowarze 15l da radę i na 28mm

Ogólnie poczytaj w tym dziale destylatory-pot-still.html a znajdziesz podpowiedzi i gotowe rozwiązania
Kaca po ostrej imprezie masz wtedy jak bardziej pamiętasz muzykę której słuchałeś, niż kobiety z którymi tańczyłeś.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pytania o kompletne destylatory z Internetu”