Uszczelnienie gara?

Zbiorniki do odparowywania zacierów. Budowa, adaptacje modyfikacje.
Awatar użytkownika

Autor tematu
r4d3x
30
Posty: 39
Rejestracja: piątek, 4 wrz 2009, 19:43
Krótko o sobie: Jestem fajnym człowiekiem:)
Status Alkoholowy: Amator Domowych Trunków
Otrzymał podziękowanie: 2 razy

Post autor: r4d3x »

Witam!
Mam taki mały problem. .
Aparatura złożona, wlewam wodę z octem co by przeczyścić aparaturkę, ładnie temperaturka się podnosi i zaczynają lecieć pierwsze kroplę "czyścika" :D
No i jest problem. . Nieszczelność pojawiła się na łączeniu garnka z rączkami.
Rączki z garnkiem są łączone za pomocą nitów. I nie mam żadnego pomysłu aby to uszczelnić w jakiś sposób a nie mogę wywalić rączek bo gara nie będę używał tylko ja.
Myślałem że można by rozwiercić te nity i uszczelkę z czegoś* podłożyć.
Macie jakieś pomysły jak by się z tym uporać? Szybko i bez problemów jakoś xD


*czegoś - właśnie nie wiem z czego? ( może silikonem podkleić a po wyschnięciu ładnie obciąć co by nie wystawał i nie straszył? lub z paru kawałków teflonu złożonego razem zrobić taką uszczelkę?)
koncentraty wina
Awatar użytkownika

Maciej_K
400
Posty: 407
Rejestracja: niedziela, 8 lis 2009, 18:47
Krótko o sobie: Majster
Ulubiony Alkohol: Nalewka aptekarska i polskie krafty
Status Alkoholowy: Konstruktor
Podziękował: 1 raz
Otrzymał podziękowanie: 8 razy
Re: Uszczelnienie gara?

Post autor: Maciej_K »

Ja u siebie miałem aluminiowe nity i ze względów zdrowotnych je wywaliłem. Ściąłem brzeszczotem. Zastąpiłem je śrubami nierdzewnymi, które posmarowałem silikonem. W Twoim wypadku można zrobić podobnie, ale nie smarować, tylko po prostu podłożyć uszczelkę z silikonu lub polipropylenu (też powinna dać radę, a jest twardsza), ew. miedzianą po uprzednim zglejowaniu (wyżarzeniu do czerwoności).
"Nigdy nie polemizuj z idiotą. On najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona siłą własnych argumentów."
ODPOWIEDZ

Wróć do „Kotły”